کدامیک برای شما بهتر است؟ [+Checklist]

به عنوان مثال، اپل یک نمونه عالی از تغییر نام تجاری موفق است. در اوایل دهه 1990، اپل به آرامی از بازار کامپیوتر خارج شد. اپل لوگوی نمادین خود را از رنگین کمان قدیمی به ظاهری شیک تر و تک رنگ به روز کرد تا نشان دهنده تغییر در تصویر برند خود باشد. البته این تنها تغییر نبود، اما آغاز عصر جدیدی برای اپل بود. امروزه آنها یکی از شناخته شده ترین برندها در جهان هستند.

یک شرکت موفق یک هدف کلی برای تیم شما است. و با یک تغییر نام تجاری یا تازه سازی به خوبی اجرا شده، می توانید برند خود را در موقعیتی قرار دهید که در آزمون زمان مقاومت کند. تغییر خوب است و اگرچه ممکن است برای دیدن نتایج زمان ببرد، اما سازگاری برند شما پاداش خواهد گرفت.

به زمان، پول و تلاش زیادی نیاز است تا برندسازی مجدد با موفقیت انجام شود، و آنهایی که به طور کامل متعهد نیستند، با نام تجاری ضعیفی که در بازار رقابتی امروزی متمایز نیست، گیر می‌کنند.

تجزیه و تحلیل رقابتی همچنین به شما این امکان را می دهد که از موفقیت ها و شکست های رقبای خود الهام بگیرید، زیرا آنها نیز سعی می کنند ارتباط خود را حفظ کنند.

هویت بصری خود را تقویت کنید – نه یک ظاهر کاملاً جدید.

برندهایی که دائماً در حال تکامل نیستند، در معرض خطر منسوخ شدن یا نامربوط شدن قرار دارند. برخی از محبوب‌ترین برندهای امروزی دستخوش تغییراتی نمی‌شدند، مگر اینکه تغییر برند یا تازه‌سازی شده بودند.

تجدید نام تجاری مجموعه ای استراتژیک از تغییراتی است که در هویت یک برند ایجاد می شود تا با روندهای فعلی بازار مطابقت داشته باشد.

فهرست چک لیست تازه سازی برند

با تحقیقات بازار و تحلیل رقابتی شروع کنید.

بنابراین چگونه می دانید که آیا باید مشتری خود را تشویق کنید تا این جهش بزرگ را برای برندسازی مجدد انجام دهد؟ در اینجا چند نشانه عالی وجود دارد:

مسئولیت تجدید یک نام تجاری نباید بر دوش افراد معدودی باشد، بلکه باید شامل تیم شما برای ارائه ایده های جدید برای آینده برند باشد. شما باید تصمیم بگیرید که کدام عناصر می توانند فرصتی برای جلب توجه بیشتر داشته باشند.

راکد ماندن یک کسب و کار بیشتر از تلاش برای تغییر در هر بازار در حال توسعه یک خطر است. با آمدن و رفتن روندهای تجاری، کسب و کارهایی که به دنبال تجدید هویت خود هستند، عناصری مانند:

اما گاهی اوقات، خیلی بیشتر از به‌روزرسانی یک لوگو یا فونت صرف می‌شود، برخی از کسب‌وکارها ممکن است نیاز به ایجاد تغییرات اساسی داشته باشند تا از خطر از دست دادن مزیت رقابتی جلوگیری کنند – با انجام تغییر نام تجاری.