10 بهترین تست سازگاری با موبایل [+ What Does it Mean to be Mobile Friendly?]


هیچ‌کس نمی‌خواهد در آنجا بنشیند و فقط برای مشاهده وب‌سایت شما، تلفن خود را نیشگون بزند، به او نگاه کند. بنابراین، به گفته گوگل، اگر سایتشان برای موبایل دوستانه نباشد، 50 درصد از مردم کمتر از یک کسب و کار استفاده می کنند.

اما چگونه می توانید مطمئن شوید که وب سایت شما موبایل فرندلی است؟ مطمئناً، می توانید آن را در تلفن هوشمند خود بررسی کنید. اما صدها نوع تلفن و تبلت دیگر که بازدیدکنندگان شما از آنها استفاده می کنند چطور؟

وب سایت شما چقدر قوی است؟ با استفاده از وب سایت Grader رایگان HubSpot، آن را درجه بندی کنید.

امروز مجموعه‌ای از تست‌های سازگاری با موبایل را پوشش می‌دهیم که به شما پاسخ‌های واضح و نکات کاربردی می‌دهد. برای هر آزمایش، ما سایت خود را از طریق wringer قرار می دهیم، بنابراین شما می توانید یک مقایسه سیب به سیب از نتایج انجام دهید. سپس نگاهی خواهیم داشت به معنای سازگاری با موبایل و اینکه چگونه می تواند بر سئوی شما تأثیر بگذارد. اما اول… تست دوستی موبایل چیست؟

یک تست خوب سازگاری با تلفن همراه طیف وسیعی از عوامل را بررسی خواهد کرد. اینها شامل عوامل فنی مانند:

 • سرعت سایت
 • استفاده از CSS و جاوا اسکریپت
 • پلاگین هایی مانند فلش یا جاوا

آنها همچنین شامل فاکتورهای قابلیت استفاده مانند:

 • آیا متن بدون بزرگنمایی قابل خواندن است؟
 • آیا محتوا بدون پیمایش به سمت صفحه با صفحه نمایش مطابقت دارد؟
 • آیا لینک ها و دکمه ها به راحتی قابل کلیک هستند؟

اما در حالی که اکثر تست های موبایل فاکتورهای یکسانی را در نظر می گیرند، همه آنها نتایج یکسانی به شما نمی دهند. به همین دلیل است که ما لیستی از 10 بهترین تست سازگاری تلفن همراه را که باید در نظر گرفته شود، جمع آوری کرده ایم.

1. وب سایت گریدر

نتایج تست دوستی موبایل وب سایت گریدر

همین الان نمره خود را بگیرید

Website Grader آزمایش خود HubSpot است که توسط داده‌های مستقیم از Google Lighthouse پشتیبانی می‌شود. این یک ارزیابی 30 امتیازی از عواملی را ارائه می دهد که بر سازگاری تلفن همراه شما تأثیر می گذارد. سپس توصیه های آسان برای بهبود سایت خود را به شما نشان می دهد.

مطمئن نیستید که توصیه ها به چه معنا هستند؟ روی درس های ویدیویی رایگان در مورد نحوه بهینه سازی یک وب سایت واکنش گرا برای موبایل کلیک کنید.

آنچه برجسته است:

 • همچنین عملکرد، سئو و امنیت وب سایت شما را به طور همزمان درجه بندی می کند.

نکات عملی را ارائه می دهد: آره

هزینه: رایگان

2. تست دوستی با موبایل گوگل

گوگل نتایج تست سازگاری تلفن همراه را با موفقیت پشت سر گذاشت

به جای مقیاس نمره، مانند برخی ابزارهای دیگر، آزمون تلفن همراه Google یک قبولی/شکست ساده را ارائه می دهد. یا «صفحه شما در تلفن همراه قابل استفاده است» یا «صفحه شما در تلفن همراه قابل استفاده نیست».

اگر اینطور نیست، فهرستی از دلایل شکست آن را خواهید دید. (ما در زیر یک اسکرین شات از نتایج یک وب سایت ناکارآمد قرار داده ایم. URL آنها برای محافظت از افراد بی گناه پنهان شده است.)

شکست گوگل در نتایج تست سازگاری تلفن همراه

یکی از نقاط ضعف ابزار موبایل دوستی گوگل این است که فقط صفحات جداگانه و نه وب سایت شما را به عنوان یک کل آزمایش می کند.

آنچه برجسته است:

 • با کلیک بر روی دلایل شکست، یک اسکرین شات از منطقه آسیب دیده به شما نشان می دهد.

نکات عملی را ارائه می دهد: آره

هزینه: رایگان

3. بینش سرعت صفحه

نتایج آزمون سازگاری تلفن همراه صفحه Speed ​​Insights

Google’s Page Speed ​​Insights مانند پسر عموی بزرگتر و قوی تر تست دوستی تلفن همراه آنها است.

به جای یک پاس/شکست ساده، رتبه‌بندی‌های فردی را در معیارهای عملکرد مختلف دریافت خواهید کرد که تأثیر مستقیمی بر تجربه کاربری شما دارد. نتیجه این کار این است که شما درک بسیار عمیق تری از عملکرد وب سایت خود خواهید داشت. نکته منفی این است که اگر قبلاً این اصطلاحات را درک نکرده اید، باید مقداری مطالعه انجام دهید.

این باعث می‌شود Page Speed ​​Insights برای سایت‌هایی که توسط یک توسعه‌دهنده وب یا تیم توسعه‌دهنده پشتیبانی می‌شوند ایده‌آل باشد.

آنچه برجسته است:

 • فهرست مفصلی از تشخیص ها و فرصت های بهبود عملی را به همراه تخمینی از صرفه جویی در زمان ارائه می دهد.

نکات عملی را ارائه می دهد: آره

هزینه: رایگان

4. MobiReady

نتایج تست دوستی موبایل MobiReady

MobiReady با ارائه تجسم های تعاملی از نحوه ظاهر سایت شما در دستگاه های مختلف شروع می کند. در زیر آن امتیازی بین 1 تا 5 به شما می دهد و آن را با امتیازهای 1000 سایت برتر الکسا برای زمینه مقایسه می کند.

در زیر همه اینها، فهرستی از نتایج خوب و بد را دریافت خواهید کرد که توضیح می دهد که چه چیزی، چرا و کجا باید این مسائل را پیدا کرد.

آنچه برجسته است:

 • هر نتیجه ناموفق شامل پیوندی است که به نحوه رفع آن اشاره می کند.

نکات عملی را ارائه می دهد: آره

هزینه: رایگان

5. تست صفحه وب

نتایج آزمایش دوستی تلفن همراه تست صفحه وب

نتایج WebPageTest با خلاصه‌های ساده‌ای شروع می‌شود که به راحتی قابل درک است، حتی اگر از نظر فنی کمتر تمایل داشته باشید. برای کسانی که مهارت‌های توسعه‌دهنده بیشتری دارند، با کلیک بر روی این نتایج، به بررسی مسائل عملکرد و نکات مرتبط با آن‌ها می‌پردازید.

پس از آن، می توانید به یکی از 14 دسته مختلف نتایج، از جمله موارد حیاتی وب اصلی، محتوا و تجزیه و تحلیل تصویر خود بروید.

آنچه برجسته است:

 • ببینید صفحه شما چگونه به عنوان نوار فیلم، ویدیوی کوتاه یا آبشاری از فرآیندها بارگیری می شود.

نکات عملی را ارائه می دهد: آره

هزینه: رایگان

6. Pingdom

نتایج تست سازگاری تلفن همراه Pingdom

Pingdom هم نمره حرف و هم امتیاز 1-100 را برای شما فراهم می کند. در زیر آن، فهرست کوتاهی از توصیه‌های بهبود عملکرد را دریافت خواهید کرد. با کلیک بر روی آنها توضیحاتی به زبان ساده برای مشکلات شما نشان داده می شود.

این توضیحات یک تازه کار را به یک متخصص تبدیل نمی کند، اما مکان خوبی برای شروع است.

آنچه برجسته است:

 • به شما امکان می دهد منطقه جغرافیایی آزمون خود را انتخاب کنید. (به عنوان مثال، آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و غیره)

نکات عملی را ارائه می دهد: آره

هزینه: رایگان

7. تست دوستی موبایل بینگ

نتایج تست سازگاری موبایل بینگ

تست دوستی موبایل بینگ ابزاری سریع و ساده است که برای چک کردن سریع خوب است.

درست مانند تست دوستی موبایل گوگل، ابزار بینگ به شما یک قبولی/عدم قبولی ساده به همراه فهرستی از دلایل ارائه می دهد. بر خلاف تست گوگل، بسیاری از دلایل بینگ با هیچ توضیحی همراه نیستند.

آنچه برجسته است:

 • یک رندر ساده از ظاهر سایت شما در دستگاه تلفن همراه را نشان می دهد.

نکات عملی را ارائه می دهد: نوع

هزینه: رایگان

8. SiteChecker

نتایج تست سازگاری تلفن همراه SiteChecker

SiteChecker نمره ای در مقیاس 100 و اطلاعات زیادی در مورد عملکرد سایت شما می دهد. و در حالی که آنها آن را تست دوستی با موبایل می نامند، شما لیست بزرگی از توصیه های بهبود را برای دسکتاپ و موبایل دریافت خواهید کرد.

پیشنهادهایی برای محتوا، کدنویسی، پیوند دادن، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر خواهید دید. و برای هر مشکل، دکمه «چگونه رفع شود» را پیدا خواهید کرد که اطلاعاتی در مورد اینکه چرا مهم است و چه کاری باید انجام شود را ارائه می دهد.

آنچه برجسته است:

 • همچنین حسابداری دقیقی از فایل های CSS و جاوا اسکریپت سایت شما ارائه می دهد.

نکات عملی را ارائه می دهد: آره

هزینه: رایگان با استفاده آزمایشی 7 روزه

9. WooRank

نتایج تست WooRank دوستی تلفن همراه

WooRank یک SaaS بازاریابی است که به دلیل افزونه ها و افزونه های SEO شناخته شده است. ابزار امتیازدهی وب سایت آنها عملکرد سایت شما از جمله سازگاری با موبایل را تجزیه و تحلیل می کند.

در عرض چند ثانیه، آنها به شما امتیازی بین 1-100 می دهند. با این حال، شما باید برای خدمات آنها ثبت نام کنید تا دلایل آن را ببینید. این باعث می شود که تست WooRank گزینه خوبی برای کسانی باشد که در حال حاضر مجموعه ای از ابزارهای SEO را در بازار دارند.

آنچه برجسته است:

 • اگر برای یک حساب ثبت نام کنید، نتایج شما به بقیه ابزارهای آنها متصل می شود.

نکات عملی را ارائه می دهد: هنگام ثبت نام

هزینه: فریمیوم

10. BrowserStack

تست طراحی پاسخگو BrowserStack

ابزار BrowserStack با سایر ابزارهای موجود در این لیست متفاوت است، زیرا در واقع یک تست طراحی پاسخگو است. (ما بعداً در مورد تفاوت بیشتر توضیح خواهیم داد.) بنابراین اگرچه به شما نمره یا لیستی از پیشرفت ها نمی دهد، به شما امکان می دهد ببینید که سایت شما در بیش از ده ها دستگاه مختلف چگونه رندر می شود.

ما آن را در این لیست گنجانده‌ایم، زیرا در صورت استفاده همزمان با یک تست دوستی تلفن همراه، بسیار مفید است. بازدیدکنندگان سایت شما را بر اساس ظاهر آن قضاوت خواهند کرد، همانطور که در مورد نحوه عملکرد آن قضاوت می کنند.

آنچه برجسته است:

 • حساب‌های پولی همچنین می‌توانند تست تعاملی را روی بیش از 3000 مرورگر و دستگاه مختلف اجرا کنند.

نکات عملی را ارائه می دهد: خیر

هزینه: رایگان

موبایل فرندلی بودن به چه معناست؟

“موبایل دوستانه” به این معنی است که وب سایت (یا برنامه) شما خوب به نظر می رسد و عملکرد خوبی در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی دارد. بسیاری از عوامل به دوستی تلفن همراه کمک می کنند، اما همه آنها به یک تجربه کاربری خوب خلاصه می شوند.

برای اینکه سایت شما برای موبایل دوستانه در نظر گرفته شود، بدون توجه به اینکه خواننده از چه دستگاهی استفاده می کند، باید سریع، ساده و آسان باشد.

آیا سازگاری با موبایل بر سئو تاثیر می گذارد؟

بله، سازگاری با موبایل کاملاً بر سئوی شما تأثیر می گذارد. در یک شفافیت نادر، گوگل در سال 2015 اعلام کرد که “رتبه‌بندی صفحات سازگار با موبایل را در نتایج جستجوی موبایل افزایش خواهد داد.”

بر اساس تحقیقات Sistrix، با توجه به اینکه 64 درصد از جستجوها بر روی یک دستگاه تلفن همراه انجام می شود، این یک مشکل بزرگ است.

اما در مورد جستجوهای دسکتاپ چطور؟ آیا سازگاری با موبایل بر آنها تأثیر می گذارد؟ این کمی کمتر واضح است. با این حال، در سال 2018 گوگل قصد خود را برای تغییر به نمایه سازی موبایل اول اعلام کرد. این یک راه فانتزی برای گفتن این است که Google در ابتدا نسخه تلفن همراه شما را در هنگام انتخاب ایندکس کردن در نظر می گیرد.

و در حالی که نمایه سازی و رتبه بندی یکسان نیستند، می دانیم که گوگل فقط یک ایندکس را حفظ می کند. این بدان معناست که منطقی است که فرض کنیم دوستی تلفن همراه شما ممکن است به طور بالقوه بر رتبه شما در جستجوهای دسکتاپ تأثیر بگذارد.

آیا ریسپانسیو همان موبایل فرندلی است؟

طراحی واکنشگرا یک راه عالی برای سازگاری با موبایل است، اما آنها یکسان نیستند. دوستی تلفن همراه را به عنوان هدف و طراحی پاسخگو را به عنوان راهی برای رسیدن به آن در نظر بگیرید.

پاسخگویی به این معنی است که وب سایت شما به طور خودکار با هر دستگاهی که خواننده استفاده می کند سازگار می شود. متن و تصاویر متناسب با اندازه مقیاس می شوند. چیدمان مطابق با صفحه نمایش تغییر خواهد کرد. و چه بازدیدکننده با گوشی هوشمند، دسکتاپ، تبلت یا حتی یک کتابخوان الکترونیکی وارد شود، باز هم تجربه کاربری باکیفیتی خواهد داشت.

اجازه ندهید یک تجربه بد تلفن همراه شما را در تنگنا قرار دهد

همانطور که از اسکرین شات ها می بینید، امتیازاتی که دریافت می کنید می توانند بسیار متفاوت باشند. به همین دلیل، مهم است که در تعقیب یک شماره زیاد معطل نشوید. از نمره خود به عنوان راهنما استفاده کنید، اما روی پیشرفت‌ها تمرکز کنید و به سمت یک تجربه تلفن همراه عالی برای بازدیدکنندگان خود تلاش کنید.

وب سایت خود را با سئو فنی موثر بهبود بخشید. با انجام این ممیزی شروع کنید.منبع