12 بهترین ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی برای بازاریابان در سال 2023

وضعیت اجتماعی یک ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی اختصاصی با ویژگی های گزارش دهی قوی است. این پلتفرم به طور جامع فیس بوک، اینستاگرام، تیک تاک، یوتیوب، لینکدین و توییتر را پوشش می دهد.

گزارش‌ها بهترین زمان‌ها را برای پست کردن بر اساس زمانی که مخاطبان شما فعال‌ترین هستند را نشان می‌دهند و پست‌های با عملکرد برتر را شناسایی می‌کنند. قالب های از پیش ساخته شده گزارش ها را قابل تنظیم و هضم آسان می کنند.

اکنون دانلود کنید: گزارش وضعیت رایگان بازاریابی

تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی

تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی فرآیند جمع آوری، تجزیه و تحلیل و به کارگیری داده ها، اطلاعات و گزارش های مربوط به محتوای به اشتراک گذاشته شده در پروفایل های اجتماعی شما و خود پروفایل های اجتماعی است.

چرا از تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی استفاده کنیم؟

همچنین می‌توانید داده‌ها را استخراج کنید تا به شما در تعیین بهترین زمان ارسال و فرکانس بهینه ارسال کمک کند.

Brandwatch یک ابزار هوش مصرف کننده و راه حل مدیریت رسانه های اجتماعی با قابلیت های تجزیه و تحلیل است.

منبع

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در مارس 2020 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

BuzzSumo با ابزارهایی مانند Content Analyzer به ایجاد محتوای اجتماعی کمک می کند – با استفاده از Content Analyzer، می توانید بفهمید که چه موضوعاتی بیشترین تعامل را دارند، تفکیک شده بر اساس پلت فرم.

ویژگی های برجسته: گزارش های رسانه های اجتماعی در چندین کانال، ردیابی کمپین تأثیرگذار

6. جعبه داده

با این دوره رایگان در استراتژی رسانه های اجتماعی گواهینامه دریافت کنید.

تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی چیست؟

با این دوره رایگان در استراتژی رسانه های اجتماعی گواهینامه دریافت کنید.

2. Sprout Social

اجتماعی-وضعیت-تحلیلی (2)

CoSchedule داده‌های شبکه‌های اجتماعی، کمپین و تعامل را برای نمایه‌های شما جمع‌آوری می‌کند و آن داده‌های بلادرنگ را در گزارش‌ها جمع‌آوری می‌کند.

ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی ActiveCampaign

منبع

دعوت به اقدام جدید

منبع

ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی گزارش تعامل اجتماعی Sprout

منبع

ویژگی های برجسته: سازمان دهنده محتوا، داشبورد

9. هوت سوئیت

منبع

ویژگی های برجسته: ابزار کلمات کلیدی، نمایش زمان واقعی روندها، تحلیلگر محتوا

ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی را انتخاب کنید

منبع

این روزها، مشاغل در هر صنعتی در حال سرمایه گذاری در بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند. اما مهم نیست که محتوای رسانه‌های اجتماعی شما چقدر عالی باشد یا تعداد افرادی که اکانت‌های شما را دنبال می‌کنند، نمی‌توانید مخاطبان، دسترسی و حضور خود را افزایش دهید، اگر داده‌های پشت همه آن‌ها را درک نکنید.

در نهایت، انتخاب ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی مناسب برای کسب و کار شما نباید یک فرآیند استرس زا باشد. ابزارها باید با اهداف کسب و کار شما هماهنگ باشند و معیارهایی را که برای موفقیت نیاز دارید ارائه دهند. بنابراین گزینه های بالا را بررسی کنید و مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

Databox یک پلت فرم تحلیلی گسترده است که به شما امکان می دهد اهداف کمپین رسانه های اجتماعی را تنظیم و پیگیری کنید. این یک انتخاب خوب برای مشاغلی است که مخاطبین، حساب های اجتماعی، اهداف کمپین و مخاطبان هدف زیادی دارند.منبع

برند خود را در شبکه های اجتماعی زیر نظر بگیرید تا درک کنید که مخاطبان هدف شما چگونه از کسب و کار و محتوای شما برداشت می کنند. علاوه بر این، گزارش‌های YouTube بینشی در مورد نحوه تعامل مخاطبان و شخصیت‌های خریدار با ویدیوهای شما ارائه می‌دهند. در نهایت، با استفاده از داده ها و زمینه مخاطبین در CRM خود (که این ابزار اجتماعی به طور یکپارچه با آنها ادغام می شود) به طور موثر به مخاطبان خاصی دسترسی پیدا کنید.

ویژگی های برجسته: ابزار مقایسه رقبا، ابزارهای انتشار و تعامل یکپارچه، گوش دادن اجتماعی

3. برند واچ

با تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی، می توانید:

 • معیارهایی را که برای تیم و کسب‌وکارتان مهم است، مانند تعامل، ارسال مجدد، اشتراک‌گذاری، کلیک‌ها، نمایش‌ها و جلسات، درک کنید.
 • راه های موثر برای افزایش آگاهی و دسترسی به برند را شناسایی کنید.
 • با مخاطبان خود طنین انداز کنید.
 • ترافیک را به سایر محتواها و وب سایت خود افزایش دهید.
 • تبدیل ها را افزایش دهید.
 • بهبود وفاداری مشتری

نحوه ردیابی تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی

Hootsuite یک تقویم و برنامه ریز شبکه های اجتماعی با قابلیت های تجزیه و تحلیل است. در یک مکان ساده، می توانید عملکرد را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی اندازه گیری و تجزیه و تحلیل کنید.

mailchimp گزارش و نرم افزار تجزیه و تحلیل

بافر نحوه عملکرد محتوای شما را در کانال های مختلف اجتماعی اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می کند. با بافر، می‌توانید بینشی در مورد نحوه مقایسه محتوای ارگانیک خود با پست‌های تقویت‌شده، اندازه‌گیری تعامل برای پست‌ها و داستان‌های فردی، و اطلاعات جمعیتی مخاطبان خود را به دست آورید.

منبع

کاربران رو به رشد، دید کاملی از مشارکت در همه حساب‌های اجتماعی پیدا می‌کنند. این ابزار با HubSpot، Salesforce، Google Ads، Facebook، Marketo و Microsoft Office ادغام می شود تا بتوانید همه داده ها را در یک مکان مشاهده کنید.

BuzzSumo

دانش عمیق در مورد وضعیت و موفقیت بازاریابی رسانه های اجتماعی شما بینش عملی را در مورد مواردی مانند اینکه کدام استراتژی ها باید در جای خود باقی بمانند و چه چیزی را باید تغییر دهید یا آزمایش کنید تا رشد کنید ارائه می دهد. ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

در این پست به موارد زیر می پردازیم:

HubSpot نگاهی عمیق به نحوه تأثیرگذاری رسانه‌های اجتماعی بر درآمد شما ارائه می‌کند و به شما امکان گزارش بازگشت سرمایه در رسانه‌های اجتماعی را می‌دهد. مشاهده و مقایسه عملکرد در پلتفرم‌ها، کمپین‌ها و زمان‌های انتشار مختلف — همه از یک ابزار واحد.

Bazaarvoice کمک می کند تا محتوای شما را با پیوند موجود در راه حل بیو به نام Like2Buy قابل خرید کنید. می‌توانید با ایجاد مخاطبین مشابه و تقسیم‌بندی کمپین‌های اجتماعی، خریدارانی را که روی پیوند کلیک کرده‌اند، دوباره هدف‌گیری کنید. ابزارهایی مانند Showroom محتوای شما را به ویترین فروشگاه تبدیل می کند. Bazaarvoice همچنین به اندازه گیری ROI از تلاش های تجارت اجتماعی شما کمک می کند.

ویژگی های برجسته: کارت‌های نمایه مخاطب، داشبوردهای قابل تنظیم

4. Mailchimp

Sprout Social یک سرویس برنامه ریزی رسانه اجتماعی با تجزیه و تحلیل و گزارش های گسترده است که به شما کمک می کند عملکرد همه حساب های اجتماعی خود را درک کنید.

ویژگی های برجسته: لینک در راه حل بیو، فروشگاه پاپ آپ

11. بافر

ActiveCampaign یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ با ویژگی های رسانه های اجتماعی از جمله گزارش است. می‌توانید فیس‌بوک، توییتر، دیگ و دیگر پلتفرم‌ها را برای جمع‌آوری بینش‌های مربوط به عملکرد متصل کنید.

نمونه گزارش تعامل CoSchedule

ویژگی های برجسته: قالب های گزارش قابل تنظیم، زمان های توصیه شده ارسال

10. بازارآوایس

ابزار انتشار Hootsuite

ساعت برند

گزارش ها و معیارها را پیکربندی و سفارشی کنید تا به شما کمک کند حضور کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی افزایش دهید. و اگر مشتری HubSpot هستید، CRM خود را با Sprout Social ادغام کنید تا گزارش های دقیق را در یک مکان جمع آوری و مشاهده کنید.

ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی جعبه داده

در داشبورد خود، چند کمپین را مقایسه کنید تا اکوسیستم در حال تکامل مخاطبان را مشخص کنید. همچنین می‌توانید طرفداران برتر حساب‌های اجتماعی خود را ببینید و ایجاد محتوای هدفمند برای آنها (و دنبال‌کنندگانی مانند آنها) آسان‌تر می‌شود.

معیارهایی را که برای کمپین یا کانال های اجتماعی شما مهم است را برای گزارش های خود سفارشی کنید. هر ادغام شما، مانند HubSpot، از داشبورد شما نیز قابل مشاهده خواهد بود.

بازارآوایس

گزارش‌های وضعیت اجتماعی را می‌توان کاملاً سفارشی‌سازی و دارای برچسب سفید کرد و آن‌ها را برای آژانس‌ها و برندهایی با الزامات پیچیده عالی می‌کند. گزارش ها را می توان به PDF، PowerPoint و Google Slides صادر کرد. این ابزار همچنین عملکرد پولی و ارگانیک، معیارسنجی رقبا و ردیابی کمپین تأثیرگذار را در یک ابزار قدرتمند تجزیه و تحلیل اجتماعی پوشش می‌دهد.

منبع

منبع

ویژگی های برجسته: مدل سازی داده ها، داشبورد

8. ActiveCampaign

منبع

اگر شما یک برند هستید، رسانه های اجتماعی ابزار ارزشمندی برای تجارت الکترونیک هستند. طبق گزارش رسانه های اجتماعی HubSpot، 50 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند که خرید اجتماعی برای استراتژی کلی بازاریابی رسانه های اجتماعی آنها بسیار مهم است.

Grow داده‌های پیچیده را به نمودارها و تصاویر تقسیم می‌کند و گزارش‌های اجتماعی شما به راحتی قابل اشتراک‌گذاری هستند که اگر چند نفر روی یک پروژه کار می‌کنند مفید است. گزارش‌های Grow با معیارهای انتخاب شده توسط کاربر ساخته می‌شوند – به این معنی که می‌توانید گزارش‌ها را به گونه‌ای سفارشی کنید که مطابق با نیازهای شما باشد.

داشبورد تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی HubSpot

در اینجا مراحل مربوط به ردیابی تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی وجود دارد

 1. مشخص کنید که چه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را می‌سنجید (مثلاً لینکدین، فیس‌بوک، اینستاگرام).
 2. تعیین کنید که چه معیارهایی را برای ردیابی انجام می دهید (مثلاً کلیک ها، برداشت ها، لایک ها، اشتراک گذاری ها).
 3. یک دوره زمانی را برای تجزیه و تحلیل انتخاب کنید (به عنوان مثال سه ماهه گذشته، ماه گذشته، هفته گذشته، مدت زمان کمپین شما).
 4. تعیین کنید که از چه ابزارهایی برای ردیابی و اندازه گیری موفقیت استفاده می کنید (ما گزینه های شما را در بخش بعدی پوشش خواهیم داد).
 5. داده های خود را بررسی و تجزیه و تحلیل کنید (بسته به ابزار انتخابی شما، ممکن است ویژگی های داخلی برای کمک به درک و تجزیه و تحلیل داده های خود وجود داشته باشد – مانند این مورد با HubSpot).
 6. یافته ها و نتایج خود را برای بهبود رشد در آینده به کار بگیرید.

1. نرم افزار رسانه اجتماعی HubSpot

ویژگی های برجسته: طراح داشبورد، سازنده متریک سفارشی

7. رشد کنید

BuzzSumo همچنین می تواند تعامل اجتماعی را که محتوای شما دریافت می کند تجزیه و تحلیل کند. به این ترتیب، می‌توانید تعداد اشتراک‌گذاری‌های هر پلتفرم را ببینید و از این بینش‌ها برای تعیین اینکه در آینده روی کدام بخش از محتوا تمرکز کنید، استفاده کنید.

ویژگی های برجسته: بهینه ساز محتوا با پیشنهادات به کمک هوش مصنوعی، استودیوی محتوا برای مدیریت دارایی های دیجیتال

5. موقعیت اجتماعی

در این پست وبلاگ، اهمیت تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی و برخی از گزینه های عالی را بررسی خواهیم کرد تا به شما در سنجش موفقیت بازاریابی رسانه های اجتماعی کمک کنید.

نرم افزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی را رشد دهید

Mailchimp یک پلت فرم بازاریابی کامل است که تجزیه و تحلیل برای تبلیغات رسانه های اجتماعی ارائه می دهد. استفاده از آن برای تیم های بازاریابی کوچک آسان است و به زمان کمی برای ریختن تجزیه و تحلیل های همراه نیاز دارد.

بینش‌های اجتماعی مانند گوش دادن اجتماعی و معیار رقبا می‌تواند به تولید محتوای شما کمک کند. با استفاده از کارت های نمایه مخاطبان می توانید درک بهتری از مخاطبانی که با محتوای اجتماعی خود درگیر هستند به دست آورید. داده های کلیدی را در یک مکان با داشبوردهای قابل تنظیم مشاهده کنید.

ویژگی های برجسته: گزارش های سفارشی، به روز رسانی روزانه

12. BuzzSumo

ویژگی های برجسته: ردیابی سایت، صفحات فرود، گزارش ها

9. CoSchedule

از آنجایی که شما هم رسانه های اجتماعی و هم معیارهای ایمیل را در یک مکان خواهید داشت، این گزینه خوبی برای مشاغلی است که تمرکز بالایی بر بازاریابی ایمیلی دارند. علاوه بر این، گزارش‌های ActiveCampaign پیگیری می‌کنند که مخاطبین پس از کلیک کردن به سایت شما چه می‌کنند. علاوه بر این، اگر مشتری HubSpot هستید، نرم افزار با CRM شما یکپارچه می شود.

ویژگی های برجسته: ناشر کمپین اجتماعی، نظارت بر اشاره های اجتماعی، گزارش های اجتماعی

منبع

داشبورد تجزیه و تحلیل بافر

با Mailchimp، یک داشبورد مخاطب خواهید داشت، که صفحه ای است که به درک رفتار مخاطب اختصاص داده شده است. علاوه بر این، این نرم افزار ابزارهایی را برای بررسی هدف گذاری هوشمند و ادغام های تلفن همراه ارائه می دهد. این ابزارها می توانند استراتژی اجتماعی را متنوع کنند و با کمک به شما در ایجاد محتوایی که مخاطبان خاص به آن پاسخ دهند، تعداد تعامل بالاتری را ارائه دهند.

با HubSpot Social Media Analytics شروع کنید