14 افزونه رایگان شگفت انگیز کروم برای سئو


نماد گوگل کروم

هر ابزار SEO متفاوت است، و این شامل تمام افزونه های SEO برای Chrome است. برخی داده های کلیدواژه بهتری دارند، برخی دیگر داده های پیوند بهتری دارند و برخی دیگر پیشنهادهای فنی بهتری ارائه می دهند. میتونستم ادامه بدم

به عبارت دیگر، هیچ ابزار کاملی وجود ندارد و من واقعاً منظورم این است، حتی اگر Ubersuggest را برای شما ایجاد کردم.

به علاوه، پرداخت برای تعداد انگشت شماری از ابزارهای سئو اغلب گران و غیر واقعی است، اما نگران نباشید زیرا امروز، من زندگی شما را کمی آسان تر می کنم. در اینجا 14 افزونه کروم رایگان برای سئو وجود دارد که ممکن است به سایت شما در افزایش SERP و افزایش دید آنلاین شما کمک کند.

بهترین چیز در مورد این لیست؟ وقتی آنها را ترکیب می کنید، می توانید برنامه های افزودنی را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید، یا همه آنها را ترکیب کنید، و تقریباً همه چیزهایی را که نیاز دارید دارید.

آماده؟ اینجا می رود.

پسوند شماره 1: Ubersuggest

افزونه کروم Ubersuggest به شما امکان می دهد داده های کلیدواژه را مستقیماً از نتایج جستجوی Google مشاهده کنید.

ابزار افزونه SEO Chrome Ubersuggest.

همچنین کلمات کلیدی مرتبط و اطلاعات آنها را بدون خروج از SERP به شما نشان می دهد. می‌توانید داده‌ها را به CSV صادر کنید یا روی هر یک از عناوین اطلاعاتی در زیر «افراد نیز برای… جستجو می‌کنند» کلیک کنید، سپس شما را به داشبورد Ubersuggest برای کلمه کلیدی انتخابی‌تان می‌برد.

این اطلاعات انجام تحقیقات کلیدواژه را در یک نگاه به صورت خودکار از SERP ها آسان می کند.

پسوند شماره 2: Moz

تا به حال به این فکر کرده اید که اعتبار دامنه به چه معناست؟ خوب، این معیاری است که توسط Moz ایجاد شده است. به طور کلی، هرچه اعتبار دامنه شما بالاتر باشد، رتبه شما بالاتر است.

Moz یک افزونه کروم به نام MozBar ایجاد کرد که دامنه و اعتبار صفحه را برای هر صفحه در وب به شما می گوید.

ابزار افزونه SEO کروم Moz.

این برنامه افزودنی زمانی مفید است که در حال مرور اینترنت و تحقیق در مورد رقبای بالقوه هستید، زیرا به سرعت به شما نشان می دهد که چگونه با آنها کنار می آیید.

علاوه بر این، با مرور سایت رقیب خود، به راحتی می توانید معتبرترین صفحات آنها را که نیاز به تجزیه و تحلیل دارند، مشاهده کنید.

پسوند شماره 3: وب مشابه

در وب، محبوبیت همه چیز است. همه ما خواهان ترافیک بیشتر هستیم، زیرا این به معنای سرنخ بیشتر است، و اگرچه ترافیک بیشتر همیشه به معنای درآمد بیشتر نیست، تقریبا همیشه اینطور است.

از میان تمام ابزارهای موجود، متوجه شده ام که Similar Web دقیق ترین تخمین ترافیک را در مقایسه با دیگران ارائه می دهد.

اکنون، با افزونه Similar Web، می توانید داده های ترافیک را بدون بازگشت به سایت آنها دریافت کنید.

بازدید از ابزار افزونه کروم SEO مشابه وب در طول زمان.

اولین چیزی که می توانید با این برنامه افزودنی ببینید داده های ترافیک 6 ماه گذشته است. حتی نرخ پرش، میانگین صفحات در هر بازدید و مدت زمان بازدید را تجزیه می کند.

علاوه بر این، با اسکرول کردن به پایین، می‌توانید ببینید که بازدیدکنندگان از چه کشورهایی می‌آیند و این امر باعث می‌شود مخاطبان خود را بر اساس موقعیت جغرافیایی هدف قرار دهید.

آمار جغرافیایی ابزار افزونه کروم در وب مشابه.

آخرین اما نه کم اهمیت تر، آرایش ترافیک هر سایت را نیز به شما نشان می دهد. آیا ترافیک از موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، منابع ارجاع یا حتی ترافیک مستقیم به سایت می آید؟ هرچه بیشتر در مورد منابع ترافیک خود بدانید، بهتر می توانید محتوا/ استراتژی بازاریابی خود را اصلاح کنید.

آمار ترکیب بازاریابی ابزار افزونه کروم SEO Web's Similar.

پسوند شماره 4: مسیر تغییر مسیر

Redirect Path به عنوان یک افزونه شناخته شده نیست، اما زمانی که در حال انجام سئو فنی هستید، ضروری است.

با گذشت زمان، URL های شما تغییر می کند. چه از یک ساختار جدید باشد و چه اگر محتوای قدیمی را حذف می‌کنید و صفحات خود را ادغام می‌کنید، این افزونه به شما می‌گوید که مشکلی پیش می‌آید.

از طریق Redirect Path، می توانید به سرعت ببینید که آیا تغییر مسیر خراب است یا به درستی کار می کند.

Redirect Path's SEO extension tool.

پسوند شماره 5: Buzzsumo

در حین گشت و گذار در وب، طبیعتاً مقالاتی از جمله از رقبای خود خواهید خواند. با استفاده از افزونه Buzzsumo، می‌توانید تعداد اشتراک‌های اجتماعی یک مقاله و بک لینک‌های آن را مشاهده کنید.

ابزار افزونه سئو کروم Buzzsumo.

حتی می توانید محبوب ترین مقالات آن وب سایت را بر اساس اشتراک گذاری اجتماعی و تعداد بک لینک ها مشاهده کنید.

این به شما ایده خوبی در مورد نوع محتوایی که برای شروع تولید نیاز دارید می دهد.

افزونه شماره 6: Meta SEO Inspector

خطاها واقعاً می توانند ترافیک شما را از بین ببرند.

کوچکترین چیزهایی مانند متا تگ های شما می تواند تاثیر زیادی بر رتبه بندی شما داشته باشد، بنابراین باید مطمئن شوید که آنها را به طور کامل بهینه کرده اید.

با استفاده از Meta SEO Inspector، می توانید به سرعت متوجه شوید که متا تگ های خود را به درستی تنظیم کرده اید یا خیر.

ابزار افزونه SEO Chrome Meta SEO Inspector.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، خطاها را گزارش می کند.

با این مثال، به سرعت متوجه شدم که یکی از صفحات من متا تگ گراف باز ندارد. این بدان معناست که وقتی افراد صفحه را در وب اجتماعی به اشتراک می گذارند، ممکن است به درستی نمایش داده نشود و ترافیک رسانه های اجتماعی من را محدود کند.

پسوند شماره 7: پیوندهای من را بررسی کنید

مشابه پسوند Redirect Path، اگر زمان زیادی را صرف انجام سئو فنی و تجزیه و تحلیل رقابت خود کنید، هر چه داده های لینک بیشتری داشته باشید، بهتر است.

اجازه دهید توضیح دهم که چرا این ابزار بسیار ارزشمند است: پیوندهای خارجی تنها آنهایی نیستند که به افزایش رتبه شما کمک می کنند. دانستن اطلاعات شما در پیوندهای داخلی نیز حیاتی است.

Check My Links تمام شماره پیوندهای داخلی را که هنگام مرور هر صفحه در سایت خود (یا صفحه رقیب خود) نیاز دارید، به شما می دهد.

ابزار افزونه جستجوگر کروم My Link را بررسی کنید.

نه تنها یک نمای کلی دریافت می کنید، بلکه می توانید جزئیات را در کل صفحه مشاهده کنید زیرا این افزونه هر پیوند را برجسته می کند.

ابزار افزونه جستجوی کروم My Link را بررسی کنید که پیوندها را در یک پست برجسته می کند.

برنامه افزودنی شماره 8: بینش سرعت صفحه

زمان بارگذاری فقط بر تبدیل ها تأثیر نمی گذارد. همچنین بر رتبه بندی شما تأثیر می گذارد. اگر وب سایت شما به کندی بارگذاری می شود، مشتریان احتمالی شما منتظر نمی مانند. تحقیقات Digital.com نشان می دهد که 53 درصد از کاربران وب انتظار دارند وب سایت های تجارت الکترونیک در عرض سه ثانیه بارگذاری شوند.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که چگونه 39 درصد از مصرف کنندگان فکر می کنند که یک وب سایت باید در عرض دو تا سه ثانیه بارگذاری شود، در حالی که 14 درصد می گویند که می خواهند وب سایت ها فقط در یک ثانیه بارگیری شوند!

زمان بارگذاری وب‌سایت برای کاربران جستجوی تلفن همراه اهمیت بیشتری دارد، و تعداد زیادی از آن‌ها وجود دارد که تنها در ایالات متحده حدود 211 میلیون تخمین زده می‌شود.

از طریق افزونه Pagespeed Insights، می‌توانید به سرعت آنچه را که برای بهبود زمان بارگذاری در هر صفحه وب‌سایت نیاز دارید، شناسایی کنید.

برای اطلاعات بیشتر، فقط روی “نیاز به موارد بیشتری نیاز است” کلیک کنید و برای تجزیه و تحلیل عمیق تر به گزارشی دقیق می رسید، مانند این:

ابزار افزودنی جستجوگر کروم صفحه اسپید اینسایت.

هنگامی که خطاهای زیادی پیدا کردید، می خواهید آنها را برطرف کنید زیرا به مرور زمان رتبه شما را افزایش می دهد، جایی که افزونه بعدی کروم برای SEO وارد می شود.

افزونه شماره 9: SEO Minion

سئو همه چیز در مورد بازی طولانی است.

اگر فقط 10 دقیقه در روز را صرف پیشرفت کنید، می تواند تأثیر زیادی بر ترافیک شما در سال آینده داشته باشد. با این حال، اگر می خواهید راهی آسان برای نزدیک شدن به این کار داشته باشید، افزونه بعدی SEO Chrome ما، SEO Minion، برای شما مناسب است.

ابزار افزونه SEO Minion در کروم.

یکی از کارهایی که تیم من دائماً از طریق SEO Minion به آن نگاه می کند، لینک های شکسته است.

علاوه بر این، می‌توانید از آن برای یافتن لینک‌های شکسته در وب‌سایت‌های دیگر استفاده کنید، که با یک امتیاز همراه است: اگر لینک‌سازی در اولویت است، آن‌ها را بالا بزنید تا پیوند شکسته را با یکی از سایت خود جایگزین کنید.

گزارش پیوند ابزار افزونه سئو کروم SEO Minion.

یکی دیگر از راه‌های افزایش ترافیک سئو، ترجمه محتوای خود به زبان‌های دیگر است.

این برنامه افزودنی همچنین داده های hreflang را که زمانی که مناطق و زبان های دیگر را هدف قرار می دهید مورد نیاز است، تجزیه می کند.

SEO Minion's SEO افزونه کروم Hfreflang Checker.

این یک راه عالی برای پروفایل سئوی درون صفحه شما است.

افزونه SEO Minion's SEO Chrome Analyze on page tool.

پسوند شماره 10: SEOquake

به یک راه ساده برای به دست آوردن یک دید کلی از وب سایت خود نیاز دارید؟ SEOquake می تواند به شما کمک کند.

افزونه SEO کروم یک نمای کلی از مواردی مانند رتبه الکسا، اطلاعات نمایه سازی Google، Bing و رتبه SEMrush شما ارائه می دهد.

ابزار افزونه SEOquake در کروم.

از آنجا، می‌توانید به گزارش‌های خاصی مانند گزارش تراکم یا تشخیص شیرجه بزنید.

گزارش چگالی، چگالی کلمه کلیدی را در هر صفحه مشخص می کند.

ابزار گزارش چگالی کلمه کلیدی افزونه SEOquake SEO.

شما نیازی به وسواس در مورد چگالی کلمات کلیدی ندارید، اما به طور کلی، اگر کلمه کلیدی را که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید ذکر نکنید، این احتمال وجود دارد که در SERP های برتر ظاهر نشوید.

گزارش تشخیص، عناصر سئوی درون صفحه را در هر صفحه مشخص می‌کند.

ابزار ممیزی SEO صفحه افزونه SEOquake SEO.

و پر استفاده ترین ویژگی SEOquake زمانی است که جستجوی گوگل را انجام می دهید. در هر سایتی که رتبه بندی می شود اطلاعاتی به شما داده می شود.

مروری بر SERP ابزار افزونه کروم SEOquake.

برنامه افزودنی شماره 11: توسعه نینجا

تلاش‌های شما برای سئوی صفحه بدون بک لینک بی‌فایده است.

می‌دانم که از این بخش از سئو متنفر هستید، اما دسترسی دستی یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد لینک است، حتی اگر خسته‌کننده باشد.

یکی از راه‌های ساده‌تر کردن این کار از طریق Ninja Outreach است. این افزونه SEO Chrome آدرس های ایمیل مرتبط با یک دامنه مشخص را به شما نشان می دهد.

ابزار افزونه SEO Chrome Ninja Outreach.

هنگامی که یک سایت مرتبط را پیدا کردید که می خواهید برای فرصت بک لینک به آن نزدیک شوید، می توانید اطلاعات تماس آنها را از طریق یک کلیک یک دکمه دریافت کنید و شروع به ساخت ایمیل سفارشی خود کنید.

پسوند شماره 12: کلمات کلیدی در همه جا

این احتمالاً محبوب‌ترین افزونه برای سئوکاران است، و Keywords Everywhere برای هر کسی که در حال تحقیق در مورد کلمات کلیدی است عالی است.

کافی است به گوگل بروید و هر کلمه کلیدی را که می خواهید دنبال کنید تایپ کنید. Keywords Everywhere فهرستی از اصطلاحات مرتبط دیگر را به شما نشان می دهد که می توانید آنها را هدف قرار دهید.

کلمه کلیدی Everywhere's SEO افزونه کروم.

می توانید به سرعت لیست را صادر کنید و سپس یک لیست اصلی از کلمات کلیدی ارزشمندی که می توانید محتوای خود را در اطراف آن بسازید، تهیه کنید.

آنچه در مورد کلمات کلیدی در همه جا راحت است این است که داده‌ها درست در گوگل ارائه می‌شوند در مقابل نیاز به رفتن به یک ابزار خاص.

پسوند شماره 13: فاترانک

اگرچه این یک عادت بد است، اما به عنوان سئوکار، همه ما در مورد رتبه بندی وسواس داریم.

اگر راهی آسان و رایگان برای ردیابی رتبه‌بندی خود می‌خواهید، می‌توانید یک پروژه در Ubersuggest راه‌اندازی کنید.

با این حال، می توانید Fatrank را نیز بررسی کنید تا متوجه شوید که وب سایت شما چگونه کار می کند. کافی است به سایت خود بروید، روی افزونه سئوی Fatrank Chrome کلیک کنید و یک کلمه کلیدی را تایپ کنید تا ببینید آیا برای آن رتبه دارید یا خیر.

ابزار افزونه سئو کروم Fatrank.

اگر در 100 نفر برتر قرار بگیرید، موقعیت دقیق را به شما می گوید.

اگر این کار را نکنید، به شما نشان می دهد که در 100 رتبه برتر قرار ندارید.

من از این به‌عنوان بررسی نقطه‌ای استفاده می‌کنم تا مطمئن شوم پس از به‌روزرسانی الگوریتم اصلی گوگل، عملکرد خوبی دارم.

پسوند شماره 14: جستجوگر کلمات کلیدی

مهم نیست که از Ubersuggest، Ahrefs یا SEMrush استفاده می کنید. یک چیز مشترک همه این ابزارها وجود دارد: شما باید برای دریافت داده های کلمه کلیدی مورد نیاز خود به عقب برگردید.

حالا، آیا اگر بتوانید اطلاعات کلیدواژه و بک لینک را درست در مرورگر گوگل خود دریافت کنید، آسان تر نخواهد بود؟ با Keyword Surfer، می توانید این کار را انجام دهید.

وقتی برای هر چیزی جستجو می کنید، حجم جستجوی جهانی را به همراه حجم منطقه خود مشاهده می کنید.

علاوه بر این، فهرستی از پیشنهادات و حجم جستجو را در نوار کناری مشاهده کنید.

ابزار افزونه SEO Chrome Surfer.

و اگر کمی بیشتر به پایین اسکرول کنید، خواهید دید که هر نتیجه چند بک لینک دارد، که به شما تصوری تقریبی از تعداد لینک هایی که برای رتبه بندی در بین 10 لینک برتر نیاز دارید می دهد.

نمودارهای ابزار افزونه کروم SEO Surfer.

سوالات متداول

چه برنامه های افزودنی کروم برای سئو به من اجازه می دهد تا تغییر مسیرها را بررسی کنم؟

چندین افزونه کروم برای سئو وجود دارد که می توانید برای این کار استفاده کنید. آنها شامل مسیر تغییر مسیر لینک، مسیر تغییر مسیر و بررسی تغییر مسیر هستند.

نتیجه

وقتی صحبت از افزونه های کروم برای سئو می شود، گزینه های زیادی وجود دارد. شما فقط باید مواردی را پیدا کنید که برای شما مناسب هستند.

یک مکان آسان برای شروع با افزونه هایی است که در بالا ذکر کردم.

لازم نیست از همه آنها استفاده کنید زیرا ممکن است کمی زیاده روی شود، اما می توانید از هر یک از آنها یا ترکیبی برای بهینه سازی سایت خود و ارتقای رتبه کلی آن استفاده کنید.

چه چیزی رو مجبوری از دست بدی؟ این افزونه های سئو را آزمایش کنید و ببینید چه کاری برای رتبه بندی وب سایت شما انجام می دهند.

از چه افزونه های دیگری برای Chrome به طور منظم استفاده می کنید؟

مشاوره با نیل پاتل

ببینید آژانس من چگونه می‌تواند رانندگی کند عظیم میزان ترافیک وب سایت شما

  • سئو – حجم عظیمی از ترافیک SEO را باز کنید. نتایج واقعی را ببینید.
  • بازاریابی محتوا – تیم ما محتوای حماسی ایجاد می کند که به اشتراک گذاشته می شود، لینک ها را دریافت می کند و ترافیک را جذب می کند.
  • رسانه پولی – استراتژی های پولی موثر با بازگشت سرمایه روشن.

یک تماس رزرو کنید



منبع