20 آمار هوش مصنوعی که بازاریابان باید در سال 2023 بدانند

بنابراین هوش مصنوعی توسط مشتری یا مشتری معمولی شما چگونه درک می شود؟ آیا عموم مردم در مورد استفاده از هوش مصنوعی ملاحظاتی دارند؟ این آمار ممکن است به شما در درک بهتر رایج ترین برداشت ها از آن کمک کند.

دعوت به اقدام جدیدمنبع

20. 48 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که اگر هوش مصنوعی تجربه مشتری آنها را یکپارچه تر، سازگارتر و راحت تر کند، بیشتر با هوش مصنوعی تعامل خواهند داشت.

هوش مصنوعی را در استراتژی بازاریابی خود معرفی کنید

1. بازار هوش مصنوعی (AI) دارای ارزش بازار فعلی نزدیک به 100 میلیارد دلار آمریکا است و انتظار می‌رود تا سال 2030 به 20 برابر افزایش یابد، تا تقریباً 2 تریلیون دلار آمریکا.

بازاریابان از فناوری برای استراتژی کسب و کار خود استفاده می کنند. این آمار را بررسی کنید تا ببینید چگونه می توانید هوش مصنوعی را در شرکت خود استفاده کنید.

4. IBM شرکت پیشرو در زمینه یادگیری ماشین فعال و ثبت اختراعات هوش مصنوعی است در سراسر جهان، با بیش از 5500 خانواده ثبت اختراع از نوامبر 2020.

14. 55 درصد دیگر گفتند که این کار را برای ایجاد سرنخ های جدید انجام داده اند.

برای کمک به درک بهتر جدیدترین پیشرفت‌های هوش مصنوعی، فهرستی از آمارهای جالب هوش مصنوعی را گردآوری کرده‌ایم که باید قبل از استفاده از آن برای استراتژی شرکت خود، در نظر بگیرید. و اگر در تنگنا هستید، مستقیماً به قسمتی که نیاز دارید بپرید.

آمار جالب هوش مصنوعی

2. هوش مصنوعی (AI) به شدت برای عملیات خدمات و عملکردهای مرتبط با توسعه محصول و خدمات در صنعت فناوری پیشرفته و مخابرات استفاده می شود.

9. بیش از 80 درصد از کارشناسان صنعت نوعی از فناوری هوش مصنوعی را در فعالیت های بازاریابی آنلاین خود ادغام می کنند.

13. یک نظرسنجی در اکتبر 2022 در ایالات متحده نشان داد که 57٪ از بازاریابان B2B از چت بات ها در برنامه های تولید تقاضا برای درک بهتر مخاطبان خود استفاده می کنند.

صنعت خدمات مشتری با معرفی چت ربات های هوش مصنوعی تغییر کرده است. این فناوری چه برای بهبود خدمات مشتری و چه برای جمع‌آوری خودکار داده‌ها برای گزارش‌های داخلی، آمار شگفت‌انگیزی را به دست می‌دهد.

هوش مصنوعی همچنان در دنیای تجارت رواج بیشتری خواهد یافت.

15. 43 درصد دیگر از بازاریابان آمریکایی اظهار داشتند که چت بات ها به آموزش مشتریان بالقوه کمک می کنند.

نگرش نسبت به آمار هوش مصنوعی

منبع تصویر

برای درک اهمیت هوش مصنوعی، باید از منظری وسیع به آن نگاه کنید. در اینجا برخی از آمارها در مورد بازار جهانی هوش مصنوعی، و اینکه کدام شرکت ها این فناوری را در اولویت قرار داده اند، آورده شده است.

17. 25 درصد دیگر از پاسخ دهندگان گفتند که هر دو نرم افزار تصویر برای تبلیغات رسانه های اجتماعی قابل قبول هستند.

تأثیر آن بر زندگی روزمره ما به ما نشان داده است که چگونه کار می کنیم – و چگونه می توانیم اجازه دهیم فناوری برای ما کار کند.

کسب‌وکارها شروع به ساده‌سازی فرآیندها با استفاده از هوش مصنوعی کرده‌اند – فقط به افزایش قابل توجه پیاده‌سازی در چند سال گذشته نگاه کنید.

11. پیش‌بینی می‌شود که بازار چت‌بات‌ها در سال 2025 به حدود 1.25 میلیارد دلار برسد که نسبت به اندازه بازار در سال 2016 که به 190.8 میلیون دلار آمریکا رسیده بود، افزایش قابل‌توجهی دارد.


منبع تصویر

7. در سال 2022، بسیاری از شرکت‌ها از هوش مصنوعی برای بهبود سیاست‌ها و نیازهای استخدامی خود، کاهش نیاز به استخدام اضافی و فعال کردن روش‌های کارآمدتر استخدام استفاده می‌کنند.

آمار هوش مصنوعی بازاریابی

شما چت بات داریدمنبع تصویر

10. هنگامی که در نظرسنجی اخیر در مورد حوزه های کاربردی اصلی هوش مصنوعی بازاریابان پرسیده شد، تقریباً 50 درصد از پاسخ دهندگان از ایالات متحده، کانادا، بریتانیا و هند زمانی که در مورد حوزه های کاربردی اصلی هوش مصنوعی بازاریابان سؤال شد، هدف گذاری تبلیغات را ذکر کردند.

آمار ربات چت هوش مصنوعی

3. رقابت فعلی بازار هوش مصنوعی توسط IBM رهبری می شود که بیش از 9 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد.

دنیای هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در حال گسترش است و بازاریابان باید به آن توجه کنند. هوش مصنوعی تقریباً در هر صنعتی برای بهبود فرآیندهای تجاری پیاده‌سازی می‌شود و داده‌های پیرامون این فناوری خیره‌کننده هستند.

بازاریابان در حال خواندن آمار هوش مصنوعی برای نوآوری در استراتژی خود هستند

راهنمای رایگان: نحوه استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی محتوا [Download Now]

5. در کنار IBM در رقابت جهانی ثبت اختراعات هوش مصنوعی، مایکروسافت و سامسونگ قرار دارند که هر کدام در حدود 500 نفر هستند خانواده های ثبت اختراع از IBM.

آمار پذیرش هوش مصنوعی

6. هوش مصنوعی (AI) از سال 2017 تا 2018 رشد خیره کننده ای در نرخ پذیرش داشته است و از سال 2019 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این هوش مصنوعی در سال 2022 در مقایسه با نرخ پذیرش در سال 2017 تقریباً 2.5 برابر رشد کرد.

16. در یک نظرسنجی در سال 2023 که در ایالات متحده انجام شد، 48 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که نه فتوشاپ و نه تصاویر هوش مصنوعی مولد (AI) از چهره/افراد نباید در تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده شود.

8. در سال 2021، بازار هوش مصنوعی (AI) در بازاریابی 15.84 میلیارد دلار آمریکا برآورد شد. این منبع پیش بینی کرد که ارزش تا سال 2028 به بیش از 107.5 میلیارد افزایش خواهد یافت.

18. 45 درصد از مصرف‌کنندگان پاسخگو متوجه نشدند که فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) چگونه کار می‌کنند.

19. 73 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که معتقدند هوش مصنوعی و ML پتانسیل تأثیرگذاری بر تجربه مشتری (CX) دارند.

12. 26 درصد از بازاریابان تجارت به کسب و کار (B2B) که از چت بات ها در برنامه های بازاریابی خود استفاده می کنند بین ده تا 20 درصد حجم تولید سرنخ بیشتری به دست آوردند.