3 نکته داده ای که باید بدانید

گویی یک رویداد بی‌سابقه کافی نبود، بازاریابان اکنون با رکودی روبه‌رو هستند که تأثیرات عمده‌ای بر صنعت آن‌ها داشته است.

در شماره 1، بهره برداری از رسانه های به دست آمده یک فرصت عالی (و رایگان) برای گسترش دسترسی و کاهش بودجه است. همچنین استفاده از اتوماسیون و هوش مصنوعی در رتبه اول قرار دارد.

بازاریابان انتظار دارند این کاهش سرعت چقدر طول بکشد

3. برخی از کانال های بازاریابی در حال از دست دادن اثربخشی هستند و به هزینه بیشتری نیاز دارند.

در حالی که جهان بحث می کند که آیا رکود در حال نزدیک شدن است یا ماه ها پیش آمده است، 78 درصد از بازاریابان می گویند که ما در حال حاضر در آن زندگی می کنیم.

ما در نظر داریم تا در طول سال 2023 از بازاریابان نظرسنجی کنیم تا از چگونگی تأثیر رکود بر آنها تا حد امکان آگاه باشیم.

اکنون دانلود کنید: گزارش وضعیت رایگان بازاریابی [Updated for 2023]

ما از رهبران صنعت درخواست کردیم موثرترین استراتژی های بازاریابی را برای کاهش هزینه ها در بودجه بازاریابی خود ارائه دهند. این موارد در صدر فهرست قرار گرفتند:

اینکه انتظار می رود با بودجه اندک تأثیر زیادی بگذارد، برای بازاریابان چیز جدیدی نیست. اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی کانال‌های بازاریابی معمولی شما به اندازه گذشته مؤثر نباشند؟

چه رکود اقتصادی خفیف‌تر از حد انتظار به پایان برسد یا همچنان چالش‌هایی را ایجاد کند، ما شما را در جریان قرار می‌دهیم و نکاتی را که برای موفقیت در زمان‌های سخت نیاز دارید به شما ارائه می‌کنیم.

در حالی که هنوز هم باید داده های بالا را با کمی نمک در نظر بگیرید، زیرا این فقط یکی از بسیاری از مطالعات است و اقتصاد همیشه به سرعت در حال تحول است، در اینجا سه ​​چیز وجود دارد که باید بدانید تا برای هر آنچه در ماه های آینده به ارمغان می آورد، آماده شوید:

1. اکثر بازاریابان می گویند که رکود اینجاست

موثرترین استراتژی های کاهش بودجه در بازاریابی

دوران کووید-19 برای بازاریاب‌هایی که مجبور بودند استراتژی‌های خود را دائماً با تغییر جهان تغییر دهند، مشهور بود.

یک بازاریاب در زمان رکود، سکه می شمارد،

به گفته یک بازاریاب در نظرسنجی ما، “ما باید بیشتر هزینه کنیم تا نتایج مشابه 6 ماه پیش را بدست آوریم.” در همین حال، 37 درصد از بازاریابان قبلاً شاهد کاهش بودجه بوده اند.

آیا رکود به همان اندازه که کووید-19 انجام داد، اوضاع را متزلزل خواهد کرد؟

بین عدم قطعیت COVID-19، قیمت‌های بالا به دلیل تورم، زنجیره تامین و مسائل در دسترس بودن مکان، مردم در برنامه‌ریزی رویدادهای بزرگ برای 12 ماه آینده مردد هستند. من انتظار دارم که حداقل برای یک سال دیگر یا تا زمانی که کمی ثبات در بازار ایجاد شود، این روند ادامه خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت‌ها، چالش‌ها و روندهای کلی در بازاریابی امروز، گزارش رایگان وضعیت بازاریابی ما را در زیر بررسی کنید.

بازاریابان در حال حاضر شاهد کاهش بودجه، توقف استخدام و سایر اثرات ناخوشایند هستند. در عین حال، برنامه ها و اهداف آنها برای سال 2023 به طور مداوم با پیشرفت وضعیت اقتصادی تنظیم می شود.

وضعیت بازاریابی-2023منبع

در حالی که نمی‌توانیم آینده را به درستی پیش‌بینی کنیم، یک سوم از بازاریابان فکر می‌کنند که رکود اقتصادی تأثیری حتی بزرگ‌تر از همه‌گیری بر فعالیت‌های بازاریابی آن‌ها خواهد داشت، در حالی که 33 درصد دیگر می‌گویند که تقریباً همینطور خواهد بود.

ثالثا، یافتن فرصت های بازاریابی جدید یا نوظهور نیز می تواند بسیار بزرگ باشد. به عنوان مثال، پذیرش BeReal، یک پلتفرم رسانه اجتماعی جدید که در میان Gen Z محبوب است، کاملا رایگان است. قرار گرفتن در میان اولین برندهایی که به این روند صعود کرده اند، یک فرصت بزرگ است.

برای بررسی عمیق‌تر دلایل اقتصاد کلان که بازاریابان بسیار ضربه می‌خورند، پست وبلاگ ما را در مورد اینکه رکود در حال حاضر بر بازاریابان تأثیر می‌گذارد را بررسی کنید.

2. 67 درصد از بازاریابان انتظار کاهش رشد اقتصادی برای بیش از شش ماه را دارند:

چگونه اقتصاد بر بازاریابان تأثیر می گذارد

نه تنها در حال حاضر اینجاست، بلکه نظرسنجی ما نشان می دهد که بازاریابان انتظار ندارند که رکود به این زودی پایان یابد. همانطور که یک بازاریاب می گوید:

رکود در مقابل تأثیر کووید

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی برنامه ریزی رهبران بازاریابی برای پیمایش در این زمان ها، گزارش کامل ما را اینجا ببینید.

بعد چه می شود؟