5 الهام بخش کارآفرینان بومی و بومی برای دانستن در مورد

کشاورزی برای بسیاری از بومیان آمریکا که خانواده‌هایشان زمین‌های رزرو شده را برای نسل‌ها کشاورزی کرده‌اند، یک تجارت اصلی است. با این حال، طبق گزارش صندوق مؤسسات مالی توسعه اجتماعی وزارت خزانه داری ایالات متحده، تجهیزات معمولاً حتی در هنگام کار در زمین های خصوصی، به ویژه زمانی که کشاورزان بومی برای تأمین سرمایه اولیه یا کسب و کار تلاش می کنند، یک مانع بزرگ است.

پرز جی سی گرین و کار او در زمینه تغییرات اقلیمی را به عنوان «رفتن به دکتر» با طراحی ساختمان‌های سالم‌تر و کم‌مصرف‌تر توصیف می‌کند که فشار کمتری به محیط اطراف خود وارد می‌کند. این شرکت همچنین با برنامه‌های خدماتی کالیفرنیا در مورد بهره‌وری انرژی مشورت می‌کند، به کسب‌وکارهای محلی در درخواست مشوق‌های انعطاف‌پذیری آب و هوا کمک می‌کند، و به قبایل کمک می‌کند تا ریزشبکه‌ها را بسازند و حفظ کنند.

الکساندر می‌گوید: «من فکر می‌کنم همه ما آنقدر به تکه‌های جداول نمایشی از رسانه‌های جمعی عادت کرده‌ایم که وقتی چیزی متفاوت پیش می‌آید، واقعاً تازه و حیاتی به نظر می‌رسد. “امید من این است کایوت و کلاغ بخشی از یک لحظه بزرگتر، یک تولد دوباره رسانه ای است.»

الیزابت پرز (نورث فورک Rancheria Mono Indians)، جی سی گرین

ما باید به راه های فرهنگی خود برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و پیشی گرفتن از آن دست پیدا کنیم. پرز می‌گوید: ما می‌توانیم برای خودمان قدرت فراهم کنیم که ثبات اقتصادی برای مردم ایجاد می‌کند. من معتقدم که چالشی را می بینم – حتی مانند این آتش سوزی ها – و تبدیل آن به یک فرصت. اکنون سعی می کنم این کار را انجام دهم.»منبع

پس از اینکه کامینگز در هانتسویل، آلاباما فرود آمد، این جرقه سرپیچی جای خود را به میل برای باز کردن کسب و کار کوچک خود داد، جایی که او جامعه حمایتی را برای توسعه یافت. کامینگز می‌گوید حمایت‌ها باعث می‌شود او احساس راحتی کند که در سال 2009 در پرتاب Cummings Aerospace ریسک کند.

پرز می گوید که قبایل باید رهبری را بر عهده بگیرند و این شامل صاحبان مشاغلی مانند خودش می شود که به ترکیب انعطاف پذیری آب و هوا و فرصت های اقتصادی کمک می کنند.

خوش آمدید به شکستن طرح – مجموعه‌ای از وبلاگ‌ها که به چالش‌ها و فرصت‌های کسب‌وکار منحصربه‌فرد صاحبان و کارآفرینان بی‌نظیر می‌پردازد. بیاموزید که آنها چگونه کسب و کار خود را رشد داده اند یا توسعه داده اند، سرمایه گذاری های کارآفرینی را در شرکت های خود کاوش کرده اند، یا چالش های جانبی ایجاد کرده اند، و چگونه داستان های آنها می تواند الهام بخش و به موفقیت شما باشد.

کارآفرینان بومی برای دانستن

پرز می‌گوید: «یک چیز در مورد بسیاری از قبایل این است که ما در مورد آب و هوا جلوتر و در مرکز هستیم. “ما باید باشیم. ما با عواقب آن سروکار داریم.»

الهام بخش کارآفرینان بومی و بومی برای دانستن: کانر الکساندر از تبار چروکی

تجارت در خون ماست. جانسون می گوید که مردم بومی از ابتدا تاجر بوده اند. “این ماموریت فقط آن را تقویت می کند.”

شیلا کامینگز (Lumbee,) Cummings Aerospace

Red-Horse Mohl می‌گوید: «من به فضای بشردوستانه رفتم تا راه‌حل‌های پایدارتری را که می‌توانم به جامعه خود بازگردانم شناسایی کنم. برای من، این نقطه اوج همه کارها، تمام سال‌هایم است، و خدا را شاکرم که من را در مسیر سایر بنیانگذارانم در Known Holdings قرار دهد.»

کانر الکساندر (چروکی،) کایوت و کلاغ

جانسون می‌گوید: «ماموریت تجاری اولین ملل» بر اساس سنت بومی مبادله و شراکت برای دستیابی به چیزهای بهتر برای همه طرف‌های درگیر استوار است.

وارد گروه Akana Chad Johnson شوید که با فروشندگان تجهیزاتی مانند John Deere برای تقویت روابط با تولیدکنندگان قبیله ای شریک است. آکانا اغلب تخفیف، تحویل و نگهداری را برای خریداران بومی تضمین می کند تا به تولیدکنندگان کمک کند تا به طور کامل از زمین خود استفاده کنند.

الکساندر می‌گوید: «ما می‌دانستیم که قبل از راه‌اندازی به چیزی غیرعادی دست می‌زنیم – اما واقعاً ما را به این موضوع وادار کرد که بفهمیم بازی با چند نفر صحبت کرده است. “شوق و شوق بسیار زیاد است.”

الهام بخش کارآفرینان بومی و بومی برای دانستن: الیزابت پرز از North Fork Rancheria Mono هندی تبار

منبع تصویر

برخی از صاحبان مشاغل بومی برای راه‌اندازی استودیوهای طراحی و فروشگاه‌های هنری، از سنگ‌های محک فرهنگی مانند هنر قبیله‌ای و داستان‌ها استفاده می‌کنند. برخی دیگر با ورود به بخش مالی به موانع سیستماتیک طولانی مدت اعتبار می پردازند و دیدگاهی بومی را به این موضوع ارائه می دهند که اغلب در پرداختن به آن بسیار مهم است. با این حال، دیگران در صنایعی که مشارکت بومی فقط کسری از یک درصد را ثبت می کند، مانند مهندسی و طراحی معماری، موج ایجاد می کنند.

الهام بخشیدن به کارآفرینان بومی و بومی برای دانستن

این آب و هوای چالش برانگیز مانع از ورود این کارآفرینان به تقریباً هر صنعتی نشده است تا در عین حمایت از خود و جوامع خود، نقشی بومی در جهان بگذارند.

والری رد هورس مول، سرمایه‌دار قدیمی، این چالش‌ها را به خوبی درک می‌کند، و او را به ورود به بخش مالی سوق داد و اولین بانک سرمایه‌گذاری بومی را در وال استریت در سال 1998 تأسیس کرد. از آن زمان، Red-Horse Mohl به یافتن سرمایه و پشتیبانی کمک کرده است. کارآفرینان بومی که در اواخر سال 2022 تاسیس صندوق سرمایه گذاری ترکیبی، شرکت مدیریت دارایی و مرکز دانش نهادی شناخته شده است.

«به عنوان مشاغل بومی، با این فرصت‌های جدید پیش روی ما، باید واقعاً در نظر بگیریم: به دنبال چه کاری هستیم؟ چگونه به دنبال رشد هستیم؟» جانسون می گوید. ما باید گفتگوهای پیچیده تری داشته باشیم که چگونه می توانیم واقعاً با هم کار کنیم.»

راالهام بخش کارآفرینان بومی و بومی برای دانستن: شیلا کامینگز از تبار لومبی

الیزابت پرز موسس جی سی گرین، یک شرکت مشاوره انرژی پاک و پیمانکاری عمومی، برنده جایزه است. این جوایز چندگانه است: شرکت سال متعلق به کهنه سربازان اقلیت از طریق شورای توسعه تامین کنندگان اقلیت ملی، جایزه قهرمان تغییرات آب و هوا و انرژی پاک از طرف باراک اوباما، رئیس جمهور وقت، و تقدیر از قبیله خود.

جانسون اخیراً به‌عنوان نماینده اولین مأموریت تجاری ملل خدمت کرد، که گروهی از شخصیت‌های تجاری بومی از استرالیا بازدید کردند تا در مورد تجارت، مشارکت و آموزش با جوامع بومی آنجا گفتگو کنند.

الهام بخش کارآفرینان بومی و بومی برای دانستن: چاد جانسون از تبار چروکی

الهام بخش کارآفرینان بومی و بومی برای دانستن: Valerie Red-Horse Mohl از تبار چروکی

شیلا کامینگز، بنیانگذار، مدیر عامل و رئیس شرکت هوافضای کامینگز، برنامه هایی در استرالیا نیز دارد. شهروند Lumbee اخیراً شراکتی برای توسعه راه حل های دفاعی در کنار شرکت استرالیایی Criterion Solutions اعلام کرده است.

Red-Horse Mohl می‌گوید: «این در مورد حمایت از این مشاغل در حین رشد است. وقتی به بنیان‌گذاران و کارآفرینان بومی فکر می‌کنید، آن‌ها با این صخره‌ای برخورد می‌کنند که وقتی از مرحله کسب‌وکار کوچک عبور می‌کنند، از آن می‌افتند – آن‌ها از همان پشتیبانی برای رسیدن به «پایان بازی» جایی که عمومی یا عمومی می‌شوند برخوردار نیستند. اکتسابی هستند.»

او می گوید که این کار روزمره برای خود کامینگز است که در سال های نوجوانی علاقه شدیدی به علم و فناوری داشت. علیرغم فقدان کلاس های علمی در دسترس در تحصیلات اولیه خود و نمایندگی کمی ارزشمند بومی موجود در صنعت هوافضا، کامینگز برای رسیدن به هدف خود سخت مبارزه کرد: پرواز کردن اشیا.

این بازی برداشت الکساندر از خوش بینی بومی است، و فشاری برای گفتن داستان های بومی از منظر بومی، به جای تکیه بر مشاوران یا محققان برای ارائه موقعیت دورتر.

کامینگز می‌گوید: «من از آنها برای تقویت علاقه‌ام استفاده می‌کنم. «همه ما با چالش‌هایی روبرو می‌شویم، مهم نیست شغل یا مسیر شما چیست. همیشه چالش هایی وجود دارد بهتر است از این موانع برای بهبود به عنوان یک فرد، به عنوان یک رهبر و به عنوان یک صاحب کسب و کار استفاده کنید.

Valerie Red-Horse Mohl (Cherokee)، هلدینگ های شناخته شده

کارآفرینی بومی اغلب دو جهان را اشغال می کند. صاحبان مشاغل بومی مشتاق از موانع تاریخی برای تأمین مالی و رشد سنتی عبور می‌کنند – در حالی که سرمایه‌گذاری‌های پایدار و آگاهانه فرهنگی ایجاد می‌کنند.

منبع تصویر

طراح بازی کانر الکساندر می‌خواهد به جای بازخوانی کلیشه‌ها و چارچوب‌های قدیمی، افق‌های جدیدی را برای داستان‌های بومی کشف کند. برای این منظور، او و تیمش ایجاد کردند کایوت و کلاغ، یک بازی نقش‌آفرینی رومیزی که تصور می‌کند اگر تماس با اروپا هرگز اتفاق نمی‌افتد، بومی آمریکا چه شکلی می‌شد (همراه با مقداری جادو).

کامینگز می‌گوید: «من با معلمان و مشاوران زیادی روبرو شدم که خیلی حمایت نکردند. “من می خواستم موفق شوم تا اگر هیچ چیز دیگری نمی توانستم به آنها ثابت کنم که اشتباه می کنند.”

برای پرز، این آخرین جایزه از قبیله اش است که برای او بیشترین اهمیت را دارد. قبیله پرز، سرخپوستان نورث فورک Rancheria Mono در کالیفرنیا، در سال‌های اخیر با فجایع آتش‌سوزی جنگلی مواجه شده‌اند، از جمله آتش‌سوزی که 28 خانه را گرفت.

منبع تصویر

با بررسی داستان‌ها و توصیه‌های این صداهای قدرتمند در تجارت کشور هند، می‌توانیم مسیری را برای کارآفرینان بومی بیشتری روشن کنیم که دنبال آن باشند – و چرخه رو به بهبود رهایی از فقر و تبعیض سیستمی را ادامه دهیم. بیایید به داستان های این رهبران باورنکردنی بپردازیم.

چاد جانسون (چروکی)، گروه آکانا

منبع تصویر

Red-Horse Mohl می‌گوید که هلدینگ‌های شناخته شده با ارائه پشتیبانی مدیریت مالی و تجاری برای مالکان و مدیران اجرایی، با تأکید بر حمایت از کارآفرینان رنگین‌پوست، قصد دارد نابرابری‌ها در ثروت نژادی را اصلاح کند.

دیدگاه‌های بومی در فانتزی اغلب خود را به نمایندگی از شروران به کار می‌گیرند – اورک‌های وحشی در قبایل پرسه می‌زنند، یا درویدهای عرفانی رابطه اغراق‌آمیزی با محیط خود برقرار می‌کنند. علاوه بر این، صنعت بازی‌های نقش‌آفرینی رومیزی در حال انفجار اغلب از چارچوب‌های استعماری برای گیم‌پلی اصلی خود استفاده می‌کند، و برای خلق داستان‌های خود به آرمان‌ها و ایده‌های اروپایی تکیه می‌کند.

بر اساس داده های شورای اقدام ملی در مورد اقلیت ها در مهندسی، این شکست به صنعتی بود که بومیان آمریکا تنها 0.3 درصد از کارکنان و مالکان را تشکیل می دادند. کامینگز می‌گوید موانعی که برای صعود او وجود داشت فقط باعث شد او تلاش بیشتری کند.

پر کردن این شکاف به یک “اشتیاق” برای شهروند چروکی تبدیل شده است، که این حمایت را راهی برای رهایی از چرخه فقری است که جوامع BIPOC را تحت تاثیر قرار می دهد.

الکساندر توضیح می دهد که بازی یک صنعت کاملاً سفیدپوست است – که جمع آوری حمایت و نمایندگی مناسب برای مردم بومی را گامی مهم در جهت بهبود اوضاع می کند.

پرز می‌گوید هدف گرد هم آوردن قبایل در ارتقای انعطاف‌پذیری انرژی و حاکمیت قبیله‌ای بر مصرف انرژی است. او امیدوار است که جلسه ای بین قبایل در دره مرکزی کالیفرنیا سازماندهی کند تا رهبری را زیر یک سقف قرار دهد تا در ساخت راه حل های کارآمد از نظر زیست محیطی همکاری کنند.

در حالی که گروه آکانا از آن زمان ملی شده است، آرزوهای جانسون در مرزهای ایالات متحده متوقف نمی شود. سوابق او او را به ایجاد شراکت با دیگر مردم بومی در سراسر جهان سوق می دهد.

جانسون می‌گوید: «این برای کشاورزان بومی توانمندسازی است تا فرصت‌های بیشتری در زمینه استفاده از زمین خود داشته باشند. “این در مورد ارائه آنچه آنها برای یک استراتژی رشد بلندمدت نیاز دارند است.”

کایوت و کلاغ با کمپین بسیار محبوب Kickstarter که میلیون دلاری داشت، سر و صدایی ایجاد کرد و راه را برای Alexander و تیمش هموار کرد تا بازی را با کتاب‌ها، ماجراجویی‌ها، مینی‌گیم‌ها و لوازم جانبی بیشتر گسترش دهند. این بازی حتی دارای زبان داستانی خود و یک دایره المعارف در حال تکامل است.

منبع تصویر