5 قانون برای استراتژی کلمه کلیدی زیر برند شما


اگر کوکاکولا را امتحان کرده اید، احتمالا یک کوکای رژیمی خورده اید.

اگر از گوگل به عنوان موتور جستجوی ترجیحی خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد یک حساب جیمیل دارید.

چه ارتباطی بین این دو وجود دارد؟ هر دو شرکت های مطرحی هستند که برندهای فرعی بالایی دارند.

یک برند فرعی را به عنوان یک اتاق در یک خانه و خانه را به عنوان برند خود در نظر بگیرید. برندسازی فرعی موفق به معنای هدف قرار دادن مخاطبان مناسب با محصول مناسب است.

اگر برندهای فرعی بخشی از معماری برند شرکت شما هستند، یک استراتژی سئوی برند فرعی به خوبی تعریف شده کمک می کند تا خطوط شفاف باقی بمانند.

برندهایی مانند کوکاکولا و گوگل این کار را به خوبی انجام می‌دهند و به وضوح نشان می‌دهند که برندهای فرعی آن‌ها چگونه با برند اصلی مرتبط هستند اما متفاوت از آن هستند. از منظر سئو، این یک استراتژی کلمه کلیدی ایده آل است.

من می خواهم به شما کمک کنم که همین کار را با معماری برند خود انجام دهید.

این پنج قانون به حفظ استراتژی کلمات کلیدی سئوی زیربرند شما کمک می کند تا در عین حال به برندهای فرعی شما به طور منحصر به فردی متمایز شوند.

چرا کسب و کارها برندهای فرعی ایجاد می کنند؟

ساب برند کردن یا نه؟

مساله این است.

همانطور که برند تجاری خود را ایجاد می کنید، وسوسه انگیز – و اغلب استراتژیک – است که ردپای خود را در طول زمان گسترش دهید.

شرکت ها در تمام صنایع دارای نمونه کارها با چندین برند هستند. گاهی اوقات خودشان این برندها را توسعه می دهند. گاهی آنها را به دست می آورند.

دلایل خوبی برای ایجاد یک برند فرعی وجود دارد. اینجا چندتایی هستند:

برای هدف قرار دادن مخاطبان خاص

در برخی موارد، یک کسب و کار ممکن است بخواهد بین برند شاخص خود و زیربرندهایی که مخاطبان خاص تری را هدف قرار می دهند تمایز قائل شود.

برای مثال برند خودرویی تویوتا و زیر برند لوکس آن لکسوس را در نظر بگیرید. این برندها به طور مستقل زیر چتر تویوتا فعالیت می‌کنند، اما برای مخاطبان هدف متفاوتی عرضه می‌شوند. داشتن برندهای مجزا به آنها اجازه می دهد تا با هر یک در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنند.

برای ورود به بازارهای جدید

برندهای فرعی فرصتی برای دستیابی به مخاطبان جدید هستند. جلب توجه به یک جایگاه جدید به برند مادر اجازه می دهد:

  1. با پایگاه مشتریان فعلی خود پیوند قوی تری ایجاد کنید
  2. مشتریان جدید را جذب کنید
  3. گسترش به یک جریان درآمد سودآور جدید

رویکرد دیگر ممکن است برای گسترش محصول باشد. شرکت ها می توانند از برندهای فرعی برای آزمایش محصول در بازار با نام تجاری متفاوت استفاده کنند.

چه کسی می تواند بگوید آنها ممکن است به کجا برسند؟

برای بازاریابی منحصر به فرد محصولات مختلف

انگیزه‌ها هر چه که باشد، برندهای فرعی باید در حین توسعه به مأموریت برند مادر وفادار بمانند.

هر محصول دارای شخصیت، حس و مجموعه ای از ویژگی های خاص خود است، حتی اگر همه آنها اقلام جداگانه ای تحت یک شرکت چتر باشند. این همچنین به این معنی است که هر زیر نام تجاری به بودجه جداگانه ای برای بازاریابی و تبلیغات نیاز دارد.

بنابراین، مطمئناً، استراتژی کلمه کلیدی سئوی زیر نام تجاری شما برای پشتیبانی از آن باید دقیق باشد.

تأثیرگذاری بر موتورهای جستجو زمان می‌برد، اما زمانی که تبدیل‌هایی که استراتژی شما ایجاد می‌کند در بین مخاطبان و درآمد نشان داده شود، نتیجه می‌دهد.

شماره 1: به مخاطبان برندهای اصلی و فرعی خود فکر کنید

به تقاضای مخاطبان و مخاطبان احتمالی خود نگاه کنید. چگونه می خواهید نیازهای آنها را با یک برند فرعی برآورده کنید؟

برای پاسخ به این سوال، باید هدف جستجوی آنها را مشخص کنید. برای تدوین این استراتژی از تحقیقات کلمات کلیدی استفاده کنید.

محتوای شما باید اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهد. از برندینگ گرفته تا محتوای خود، می خواهید یک رابطه منحصر به فرد با مخاطبان هدف خود ایجاد کنید.

همانطور که در گذشته گفته ام، افراد وفادار به برند می خواهند برندی پیدا کنند که به آن وفادار باشند.

اهداف تجاری شرکت باید به عنوان سنگ بنای انتخاب برای گسترش باشد. اینکه چگونه استراتژی‌های سئوی زیربرند خود را دنبال می‌کنید منحصر به نتیجه دلخواه شما است.

به عنوان مثال، شرط می بندم نمی دانستید که Converse یکی از برندهای فرعی نایک است.

خوب، اگر در تیم بازاریابی کانورس هستید، استفاده از «کفش دویدن» به عنوان کلیدواژه سئوی زیربرند، «بدون برند» خواهد بود. کلمه کلیدی مناسب‌تر برای این استراتژی «کفش‌های کتانی بلند» است.

بنابراین، در حالی که Converse یک برند فرعی از نایک است، استراتژی کلمات کلیدی آن‌ها آن‌ها را از شرکت مادر متمایز می‌کند تا شاهد تبدیل‌های خودپایدار باشند.

متوجه خواهید شد که ترکیب مناسب کلمات کلیدی در خدمت اهداف شرکت و برند فرعی است.

چگونه می دانید که به آن نقطه شیرین برخورد کرده اید؟

مخاطب شما به شما خواهد گفت.

بینش از معیارهای عملکرد محتوای شما و بازگشت سرمایه، منابع زیادی را نشان می دهد. سپس، می‌توانید با پیروی از همان استراتژی، آن بردها را حفظ کنید و در صورت نیاز، آن را تنظیم کنید.

شماره 2: مراقب رقابت خود باشید

در حین گسترش، باید مراقب رقابت باشید. حس قوی از مخاطبان و رقبای شما به تمایز زیر برند شما کمک می کند.

بگویید می خواهید وارد بازار شوید و هنجارهای صنعت را به چالش بکشید.

به برخی از شرکت های مادر مورد علاقه خود فکر کنید. اکنون به برخی از ایده های فرعی آنها که موفق بوده اند فکر کنید.

به کی فکر کردی؟

من به اپل فکر کردم.

نام تجاری مادر اپل و برخی از شرکت های زیرمجموعه آن.

به عنوان مثال، اپل انواع مختلفی از محصولات فناوری را ارائه می دهد. این محصولات دارای لوگوی اپل هستند و از شرکت مادر پشتیبانی می کنند.

اپل به خودی خود یک محصول نیست، اما هر یک از برندهای فرعی از ارزش برند اپل استفاده می کنند و برای بازارهای مختلف جذاب هستند.

هنگامی که اپل برای اولین بار شروع به کار کرد، آنها می خواستند به عنوان جایگزینی برای جریان اصلی شناخته شوند. برندهای فرعی به اجرای این طرح کمک می کنند. به این فکر کنید که چگونه کاربران با افتخار وفاداری خود را به محصولات اپل اعلام می کنند: «برای من رایانه شخصی وجود ندارد. من یک پسر مک هستم.» من دستگاه پخش MP3 ندارم. من یک آی‌پاد دارم.» این یک بلک بری نیست. این یک آیفون است.”

برندهای فرعی به اپل این امکان را می دهند که در بازارهای کاملاً متفاوت از رقبا متمایز شود. الگوریتم گوگل از تنوع دامنه حمایت می کند، به این معنی که به احتمال زیاد تعداد زیادی صفحه از یک دامنه را در یک SERP مشخص نمی بینید. این بدان معناست که هنگام صحبت از برندهای فرعی، می خواهید تا حد امکان از دامنه ها استفاده کنید.

صفحه اصلی Shazam، یک برند فرعی تحت نام تجاری اپل.

در حالی که نمونه‌های قبلی از ارزش ویژه برند اپل استفاده می‌کردند، این شرکت با برندهای فرعی که به تنهایی ایستاده بودند نیز موفقیت داشت.

یک استراتژی سئوی چند دامنه ای، که نباید با ساب دامنه اشتباه گرفته شود، به آنها کمک می کند Shazam را به عنوان یک برند فرعی تحت نام تجاری اپل معرفی کنند. در حالی که Shazam به عنوان یک محصول منحصر به فرد نام تجاری است، به عنوان یک دامنه جداگانه راه اندازی شده است که ترافیک را به دامنه اپل باز می گرداند. از طریق Apple Music به کاربران تغذیه می شود.

در حالی که این یک تکنیک پیشرو در سئو مانند بهینه سازی کلمات کلیدی نیست، استراتژی سئوی چند دامنه ای یک بازی خارج از چارچوب است که شانس شما را برای رتبه بندی برای چندین دامنه دو برابر می کند.

با سئوی برند فرعی، می‌توانید یک استراتژی چند دامنه‌ای را بدون کاهش ارزش برند با تقویت رویکرد آن به مخاطبان و در برابر رقبا اجرا کنید.

شماره 3: از آدمخواری کلمات کلیدی به هر قیمتی اجتناب کنید

قبل از اینکه راه خود را به سمت خیابان سئوی زیر برند بروید، به دلیل آدم خواری کلمات کلیدی، مسیر اشتباهی را با محتوای خود انتخاب نکنید.

اگر بیش از یک صفحه شما برای جستجوی یکسان ظاهر شود، شما در حال رقابت با خودتان هستید. از آنجایی که آنها کلمات کلیدی یکسانی را هدف قرار می دهند، صفحات شما عملکرد یکدیگر را کاهش می دهند (نکته: چرا ما آن را آدم خواری می نامیم).

هنگام توسعه استراتژی سئوی زیر نام تجاری، حواستان به آدمخواری کلمات کلیدی باشد.

مشکلات آدم خواری کلمات کلیدی با راه حل «یک اندازه مناسب برای همه» همراه نیستند. رویکردهای منحصر به فردی برای رسیدگی به مسائل مختلف آدم خواری وجود دارد.

آن رویکردها عبارتند از:

  • ادغام موضوعات صفحه: سعی کنید صفحاتی را با موضوعات مشابه ادغام کنید که مانع رقابت صفحه در میان سایرین می شوند.
  • بهینه سازی مجدد صفحه: ضربه زدن مجدد به موضوع با بهینه سازی مجدد صفحات به تعیین اهداف واضح برای صفحه کمک می کند.
  • محتوای با عملکرد کمتر را تغییر مسیر دهید: هنگامی که مشخص کردید کدام یک از صفحات آدم خوار قوی تر است، سایر صفحات و لینک های شکسته را که دیگر به آن ها نیاز ندارید حذف کنید. از اینجا می توانید ممیزی محتوای منظم را انجام دهید. شما می خواهید موضوعات خود را در اولویت قرار دهید و کلمات کلیدی خود را برای آنها کار کنید.

مسائل مربوط به آدم خواری را برطرف کنید و مخاطبان خود را جذب کنید و اعتبار برند را در صنعت خود بیشتر کنید.

شماره 4 در مورد مشکل کلمه کلیدی واقع بین باشید

تخمین سختی کلمه کلیدی نشان می دهد که رتبه اول در گوگل چقدر سخت خواهد بود. همانطور که “بانک کلمات کلیدی” را که می خواهید برای زیر نام تجاری خود استفاده کنید، طوفان فکری می کنید، به یاد داشته باشید که باید واقع بینانه و سودآور باشد.

دشواری یک کلمه کلیدی توسط متغیرهایی مانند اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و کیفیت محتوا تعیین می شود. بنابراین، از این نکات برای راهنمایی شما به سمت مواردی استفاده کنید که به بهترین وجه با برند فرعی شما مطابقت دارند.

بگوئید که برند فرعی شما محصولی است که از خط اصلی غذای سگ شما ساخته شده است:

از ابزار SEO Ubersuggest برای یافتن کلمات کلیدی استراتژیک برای برندهای فرعی استفاده کنید.

یک ابزار SEO مانند Ubersuggest به شما می گوید رتبه بندی برای کدام کلمات کلیدی دشوارتر است. نمره سختی کلمه کلیدی آسان بین 0 تا 29 قرار می گیرد. از لیست بالا، می توانید ببینید که همه آنها بالاتر از 30 هستند، به این معنی که رقابت سختی است. این گزارش همچنین به شما حسی از کلمات کلیدی که رقبای شما هدف قرار داده اند می دهد.

یکی دیگر از نکات برجسته، هدف جستجوی کاربر است. قبل از ورود به یک بازار خاص، این کمک می کند تا ببینید که چگونه مخاطبان بالقوه شما ممکن است از استفاده از برند فرعی شما به عنوان راه حل سود ببرند.

بهینه سازی سئوی زیربرند مانند یک ماراتن است و ممکن است یک شبه به پتانسیل کامل خود نرسد.

با این حال، هدف قرار دادن اصطلاحی با دشواری کلمه کلیدی بالا مانند «تعطیلات سگ» هنوز ارزشمند است. اگر ROI به اندازه کافی خوب است و نرخ تبدیل بالقوه قابل قبول است، آن را دنبال کنید!

حتی اگر یک کلمه کلیدی دارای درجه سختی پایینی باشد، آیا واقعاً ارزش آن را دارد که ROI نشان دهد که شانس کمی برای کسب درآمد از آن وجود دارد و مکرراً جستجو نمی شود؟

شماره 5: همیشه در مورد معماری برند فکر کنید

اگر یک برند فرعی را همگام با شرکت مادر خود نگه ندارید، شرکت خود را در معرض خطر قرار می دهید. اگر استراتژی یک برند فرعی را به صورت مجزا اجرا کنید، از ارزش ویژه برند مادر بهره کامل نمی برید.

این به طور بالقوه می تواند به اعتبار برند مادر لطمه بزند. ما این را زمانی دیدیم که Old Navy با استراتژی انزوا از Gap به عنوان یک برند فرعی پیشی گرفت.

یکی از اجزای حیاتی معماری برند «خانه»، استراتژی است که برای ساختن یک اتاق (یک برند فرعی) لازم است. مثال خانه را که قبلاً برای شما توضیح دادم به یاد دارید؟ با یک برند فرعی، باید به طرح و نحوه تناسب آن با شرکت مادر یا «خانه» فکر کنید.

استراتژی برند شرکت مادر خود را بررسی کنید و در عین حال چشم‌انداز برندهای فرعی آینده را در نظر داشته باشید. چگونه می توانید برای ارائه راه حل های بیشتر به مخاطبان خود گسترش دهید؟ چه بازارهای جدیدی را می خواهید فتح کنید؟

سوالات متداول

برند فرعی چیست؟

یک برند فرعی زمانی شکل می‌گیرد که یک برند به یک یا چند دسته محصول جدید گسترش یابد. بر اساس نتایج این گسترش، برندهای فرعی می توانند ابزار بازاریابی موثری باشند.

یک برند فرعی از یک نام منحصربه‌فرد برای توسعه برند خود استفاده می‌کند، اگرچه این نام گاهی اوقات نام برند اصلی را تکمیل می‌کند یا با آن بازی می‌کند. یک برند فرعی نیز انتظارات و شخصیت های مشتری خاص خود را دارد که از شرکت مادر متمایز است.

زیربرند به چه معناست؟

یک برند فرعی زمانی ایجاد می شود که یک برند اصلی گسترش یابد. برای مثال کوکای رژیمی را در نظر بگیرید. این یک کد رنگ منحصر به فرد دارد، اما آرم نمادین کوکاکولا با شکل بطری قابل تشخیص را در خود جای داده است.

برندهای فرعی اغلب به عنوان راهی برای ارتباط با بازارهای دست نخورده توسعه می یابند. سپس برندهای فرعی می توانند به نمایندگی از شرکت مادر خود را در بازار جدید مستقر کنند.

نتیجه

ایده زیر برندینگ جدید نیست.

از طریق برندسازی فرعی و توسعه برند، شرکت‌های نمادین کشف کرده‌اند که چگونه می‌توانند شناخت برند را افزایش دهند و در طول سال‌ها «جهانی شوند».

اگر بنویسید که رشد برند فرعی چه تأثیری بر آن خواهد داشت، حفظ دیدگاه برند مادرتان برای آینده آسان‌تر است و بالعکس.

برند شما به اندازه معماری برند شما قوی است. بنابراین، در مورد نحوه ساختن «خانه» خود استراتژیک باشید – از شرکت مادر گرفته تا برند(های) فرعی.

سئوی برند فرعی به شما کمک می کند تا در مورد چگونگی ایجاد این ایده آگاه باشید.

هرچه بیشتر با اهداف بلندمدت خود هماهنگ باشید، تشخیص مسیر اولیه خود برای خط تولید جدید آسان تر است.

اهداف خود را همیشه روشن نگه دارید، مطمئن شوید که هر موجودیت جدید دارای شخصیتی مستقل است و در چارچوب بزرگتر شرکت مادر شما عمل می کند.

آیا به راه اندازی یک برند فرعی فکر می کنید؟ آیا باید معماری برند خود را بازبینی کنید تا تلاش های سئوی شما به نفع شما باشد؟ با تیم من در تماس باشید و ما به شما کمک می کنیم تا گزینه های خود را در ذهن خود بشناسید.

مشاوره با نیل پاتل

ببینید آژانس من چگونه می‌تواند رانندگی کند عظیم میزان ترافیک وب سایت شما

  • سئو – حجم عظیمی از ترافیک SEO را باز کنید. نتایج واقعی را ببینید.
  • بازاریابی محتوا – تیم ما محتوای حماسی ایجاد می کند که به اشتراک گذاشته می شود، لینک ها را دریافت می کند و ترافیک را جذب می کند.
  • رسانه پولی – استراتژی های پولی موثر با بازگشت سرمایه روشن.

یک تماس رزرو کنیدمنبع