5 نکته شبکه سازی برای کارآفرینان دارای معلولیت

شخصی با نیازهای حرکتی مختلط، که ممکن است به طور متناوب بین استفاده از ویلچر و سایر تکیه گاه های پیاده روی استفاده کند، ممکن است هر دو را آزمایش کند و چند دویدن آزمایشی را انجام دهد تا مشخص کند چه چیزی هنگام تعامل با دیگران راحت تر است.

به سوی تو

دانلود رایگان: 30 الگوی ایمیل پیگیری

چرا شبکه سازی می تواند یک چالش برای کارآفرینان معلول باشد؟

این ممکن است به ویژه در صورتی مفید باشد که از فناوری‌های تطبیقی، تجهیزات یا سایر امکانات استفاده شود. برای افرادی که کم شنوایی دارند، این ممکن است امتحان کردن تماس‌های Zoom با و بدون مترجم باشد.

شبکه‌سازی می‌تواند به دلایل مختلف برای کارآفرینان ناتوان چالشی باشد، از نیاز به صرف زمان و تلاش زیادی برای عملکرد در سناریوهای اجتماعی زمانی که انرژی فرد از قبل به خطر افتاده است تا مواجهه با مسائل غیرقابل پیش‌بینی دسترسی به ساختمان در مکان‌ها.

او می افزاید: «همه چیز به این بستگی دارد که در آن چیزی که هستید راحت باشید و کار کنید که چگونه می توانید آن را به یک مزیت تبدیل کنید تا به یک نقطه ضعف.

4. استراتژی ارتباطی خود را دقیق تنظیم و شخصی سازی کنید.

در عین حال، میراث همه‌گیری کووید-19، باز بودن بیشتر در جامعه تجاری اصلی برای برگزاری جلسات و رویدادها از راه دور باقی می‌ماند – به شبکه‌کنندگان ناتوان اجازه می‌دهد تا از راحتی خانه با افراد جدید درگیر شوند و فراتر از محدودیت‌های خود گسترش یابند. موقعیت جغرافیایی فوری

همانطور که قبلاً توضیح داده شد، کارآفرینی برای بسیاری از افراد دارای معلولیت یک مسیر محبوب و پیموده شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، سازمان‌های متعددی وجود دارند که به حمایت از صاحبان مشاغل معلول اختصاص داده شده‌اند.

این ممکن است تا حدی به افزایش انعطاف پذیری در مورد ساعات کاری که خوداشتغالی به ارمغان می آورد مرتبط باشد. کار کردن برای خود نیز می‌تواند احساس ارباب سرنوشت بودن و عدم نیاز به مقابله با تصورات نادرست و نگرش‌های تبعیض آمیز دیگران را که اغلب در حین جستجوی شغل با آن مواجه می‌شوند را تقویت کند.

مانند بسیاری از فعالیت‌ها در تجارت، شبکه‌سازی مؤثر به همان اندازه که یک علم است، یک هنر است.

راه اندازی کسب و کار خود می تواند یک انتخاب شغلی عالی برای افرادی باشد که با ناتوانی طولانی مدت یا شرایط سلامتی زندگی می کنند.

نکات شبکه ای برای کارآفرینان معلول

یکی از این سازمان ها انجمن آمریکایی افراد دارای معلولیت است که مشاوره کارآفرینی، بورسیه تحصیلی و کارآموزی را به اعضای خود ارائه می دهد.

بنابراین، در این واقعیت جدید پس از همه گیری فرصت های شبکه های ترکیبی آنلاین و حضوری، چند نکته عالی برای شبکه چیست؟ در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

5 نکته شبکه سازی برای کارآفرینان معلول

1. در سازمان های ناتوانی کارآفرینی تحقیق کنید که می توانند به شما کمک کنند.

تحقیق و شناسایی کامل همه این سازمان‌ها باید بخشی از مراحل اولیه بررسی هر کارآفرین معلول باشد، زیرا این نوع منابع کاملاً مناسب برای صاحبان مشاغل ناتوانی که به دنبال رشد شبکه خود هستند، میوه‌ای کم ارزش است.

2. در مورد تأثیر ناتوانی خود واقع بین باشید.

شبکه‌سازان دارای معلولیت نباید از آسیب‌های خود خجالت بکشند و به دنبال پنهان کردن آن‌ها باشند، بلکه در عوض راه‌هایی را بررسی کنند که از طریق آن‌ها معلولیت‌شان توسط دیگران به عنوان یک تمایز مثبت دیده شود.

“به خصوص برای کسی که با شرایط محدود کننده انرژی زندگی می کند – یک رویکرد بهتر این است که یک یا دو نفر را انتخاب کنید که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید. هنگامی که آن افراد را ملاقات کردید – بس کنید. آرام باشید، استراحت کنید و از فشار خارج شوید، زیرا پیگیری با دو یا سه نفر و ایجاد روابط معنادار بسیار آسان تر از تلاش برای انجام این کار با بیست نفر خواهد بود.

3. به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشید تا از ناتوانی و شخصیت خود به عنوان یک تمایز مثبت استفاده کنید.

از آنجایی که جلسه و احوالپرسی همراه با رویدادهای شبکه‌ای حضوری می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد – بسیار مهم است که کارآفرینان ناتوان اهداف واقع‌بینانه‌ای را پیرامون آنچه می‌توانند مدیریت کنند تعیین کنند و درک کنند که معلولیت دقیقاً چگونه می‌تواند بر آنها در موقعیت‌های مختلف تأثیر بگذارد.

برای اینکه الگوی شما برجسته شود، از ارسال هرزنامه به الگوهای پیام مقدماتی عمومی به امید جلب توجه دیگران خودداری کنید. در عوض، روی شخصی‌سازی پیام‌ها تمرکز کنید و به این نکته توجه کنید که چگونه فکر می‌کنید یک رابطه تجاری ممکن است برای هر دو طرف مفید باشد.

برای کارآفرینان با هر زمینه‌ای، شبکه‌سازی کسب‌وکار، اعم از دریافت حمایت و مشاوره دیگران، شناسایی فرصت‌های مشارکتی، یا گسترش پایگاه مشتری، یک تعهد ضروری باقی می‌ماند.

او ادامه می‌دهد: «وقتی در برنامه جوجه‌کشی بودم، این را به ذهنم خطور کرد که اگر می‌گویید، باید ایستاده انجام شود، زیرا اگر نشسته بودید، اتاق را فرمان نمی‌دادید. این برای من مشکل دردناک بود و یکی از برنامه به من صندلی پیشنهاد داد، اما در آن زمان از پذیرش این اقامت احساس راحتی نکردم زیرا نمی‌خواستم به دلایل اشتباه برجسته باشم.

متأسفانه، مانند تقریباً هر بخش دیگر از زندگی، شبکه سازی برای کارآفرینان معلول بدون مانع نیست. در این پست، ما بحث خواهیم کرد که چرا شبکه‌سازی می‌تواند یک چالش باشد و بهترین روش‌های عملی برای شبکه‌سازی است که کارآفرینان معلول می‌توانند برای ماندن در رقابت‌ها و سلامت خود به کار ببرند.

زمانی را به خواندن مشخصات و پیشینه افراد اختصاص دهید تا مشخص کنید دانش تخصصی او در کجا نهفته است. به این ترتیب، می‌توانید قدردانی واقعی از رهبری فکری آن‌ها و ارتباط آن با حوزه خاص کسب‌وکارتان را نشان دهید.

5. اگر تفاوت‌هایتان باعث می‌شود از نزدیک شدن به افراد احساس ناخوشایندی داشته باشید، تمرین آن را عالی می‌کند.

رهبران کسب و کار روزانه چندین ایمیل و معرفی رسانه های اجتماعی دریافت می کنند.

او می‌گوید که انجام این کار یک اشتباه بود، که در نهایت آنقدر درد داشت که نمی‌توانست صحبت کند و مجبور شد به زور از داخل زمین عبور کند. با نگاهی به گذشته، او بازگو می‌کند که باید این فرصت را می‌دید که نشستن در زمین مسابقه می‌تواند تفاوتی در سبک داستان‌گویی باشد.

پلتفرم هایی مانند LinkedIn سیستم عالی برای رشد شبکه شما از متخصصان همفکر ارائه می دهند، اما اطمینان از صیقل و شخصی سازی ارتباطات آنلاین شما حیاتی است.

به جای اینکه فقط سعی کنید به یک نمایه از پیش تعیین شده از ظاهر یک شبکه‌ساز تجاری موفق بروید، منحصر به فرد بودن و تنوع خود را بپذیرید، زیرا این سریع‌ترین راه میانبر برای دستیابی به نقاط قوت و ضعف شما در تجارت و زندگی خواهد بود.

Heather Lawver بنیانگذار و مدیر عامل Perfectly Pitched است که به کارآفرینان اجتماعی در مراحل اولیه کمک می‌کند تا طرح‌های قانع‌کننده و استراتژی‌های بازاریابی پیشرفته را توسعه دهند. او همچنین با دو بیماری نادر ژنتیکی زندگی می کند که باعث می شود در طول روز سطوح قابل توجهی از درد را تجربه کند.

دیگو ماریسکال، که فلج مغزی دارد، بنیانگذار و مدیر عامل 2Gether-International است – جامعه ای برای بنیانگذاران معلول که پشتیبانی همتایان و مشاوره تخصصی را ارائه می دهد. ماریسکال می‌گوید: «بسیاری از مردم به یک رویداد شبکه‌ای حضوری می‌روند و این رقابت هولناک برای دیدن تعداد کارت‌های ویزیتی که همه می‌توانند جمع‌آوری کنند، وجود خواهد داشت.

اداره کردن کسب و کار شما می تواند از نظر جسمی و ذهنی خسته کننده باشد، صرف نظر از اینکه فردی معلول است یا خیر.

افراد دارای معلولیت اغلب می توانند احساس خودآگاهی در مورد برجسته شدن داشته باشند، به ویژه در رویدادهای عمومی مشترک با شبکه های حضوری. با این وجود، در رویدادهایی که همه برای جلب توجه و توجه به رقابت می‌پردازند، جدا شدن از میان جمعیت به طور بالقوه چیز بدی نیست، به خصوص اگر با معرفی جذاب، با اعتماد به نفس و نمایش مهارت‌های بین فردی قوی تقویت شود.

او ادامه می‌دهد: «این فقط به خودتان و افرادی که می‌خواهید ملاقات کنید ضرر می‌رساند، زیرا، واقع‌بینانه، شما نمی‌توانید با 20 نفر مختلف به هیچ‌وجه معنادار پیگیری کنید».

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که رویدادهای حضوری موانع زیادی ایجاد می‌کنند و ممکن است با شبکه‌های آنلاین بهتر باشید – حتماً برای تقویت ارتباطات آنلاین خود وقت بگذارید و آنها را متمایز کنید.

Disability:IN یکی دیگر از نهادهای ملی است که به صاحبان مشاغل معلول پشتیبانی و مشاوره ارائه می دهد. این یک طرح اعتباربخشی به نام گواهینامه شرکت تجاری متعلق به ناتوانی (DOBE) ارائه می دهد و برای مشاغلی است که حداقل 51٪ آنها تحت مالکیت، مدیریت و کنترل یک فرد دارای معلولیت هستند.

چه شبکه های آنلاین و چه حضوری، یکی از راه های کاهش اعصاب یا هر گونه ناراحتی در مورد متفاوت ظاهر شدن ممکن است تمرین معرفی با دوستان، خانواده و همکاران قبل از ورود به رویدادهای شبکه رسمی با ریسک بالاتر باشد.

همانطور که بیل سالمن، استاد مدیریت بازرگانی در مدرسه بازرگانی هاروارد در دوره آنلاین Entrepreneurship Essentials توضیح داد: «همه شرکت‌های بزرگ – حتی آن‌هایی که کارآفرینان نمادین دارند – افراد زیادی داشتند که درگیر بودند و بدون آن‌ها، شرکت ممکن بود موفق به ساختن نشود. خیلی بزرگ است.»

علاوه بر این، منابع محلی و دولتی برای صاحبان مشاغل معلول و همچنین منابعی وجود دارد که برای گروه‌های خاص مانند جانبازان سرو می‌شود.

لاور با بیان تجربیات خود از کار در یک برنامه انکوباتور در سال 2014، می‌گوید: «این کار باید با شما به عنوان یک کارآفرین شروع شود و به اندازه کافی با ناتوانی‌های خود راحت باشید و از چه کسی درخواست مسکن کنید.»

منبع رایگان: چگونه به مخاطبان خود در فیس بوک دسترسی پیدا کنید و آنها را جذب کنیدمنبع

برای به حداکثر رساندن فرصت ها، کارآفرینان دارای معلولیت باید با یک ارزیابی صادقانه از وضعیت سلامتی خود شروع کنند.

رفتن به رویدادهای شبکه می‌تواند یک راه عالی برای ملاقات با مخاطبین تجاری جدید باشد، اما اگر هزینه حضور مجبور است روز بعد را در رختخواب سپری کند، کارآفرینان باید این ملاحظات را به دقت ارزیابی کنند.