6+ نکته برای کاهش اضطراب جستجوی شغل

وقتی به دنبال شغل هستید، فقط به دنبال کار نیستید. شما ایمیل می فرستید، درباره شرکت ها تحقیق می کنید و مدیران استخدام می کنید، با شبکه خود ارتباط برقرار می کنید، ارتباطات جدید ایجاد می کنید و موارد دیگر.

وقتی نوبت به جستجوی شغل جدید می رسد، درمان کنید که به عنوان شغل شما این بدان معناست که برای ساعات مشخصی کار کنید، به طور منظم استراحت کنید و در پایان روز از ساعت خارج شوید.

در حالی که ممکن است وسوسه شوید که وارد شبکه های اجتماعی شوید، این کار را نکنید. اغلب، به جای استراحت، با محرک‌هایی از تماشای نتفلیکس یا پیمایش در TikTok حواس‌مان را پرت می‌کنیم.

هر کاری که می توانید انجام دهید و برای شما شادی می آورد، آن را در برنامه خود قرار دهید.

مسئله ای که بسیاری از جویندگان کار در طول کاریابی با آن مواجه می شوند این است که به زندگی روزمره آنها وارد می شود. همانطور که داشتن تعادل بین کار و زندگی مهم است، مهم است که از روالی پیروی کنید که به شما امکان می دهد ارتباط را قطع کنید.

اگر استراتژی فعلی شما همچنان مضطرب است، چیزی را تغییر دهید.

این به شما اطمینان می دهد که زمانی برای پرورش خود در خارج از “کار” از طریق معاشرت، سرگرمی ها و موارد دیگر خواهید داشت.

2. برنده های کوچک را در برنامه خود جای دهید.

بسیاری از جویندگان کار، هنگام تلاش برای یافتن شغل جدید، اضطراب یا حالتی از ترس و ناراحتی را تجربه می کنند. این می تواند ناشی از یک سری چیزها باشد، از جمله رد درخواست، نامشخص بودن آینده، و استرس مرتبط با مصاحبه.

علائم هشدار دهنده اضطراب جستجوی شغل

همانطور که در طول روز به وظایف خود دست و پنجه نرم می کنید، در برخی از پیروزی ها قرار بگیرید که انگیزه شما را حفظ می کند. این می تواند به جستجوی شغل شما مرتبط یا نامرتبط باشد، مانند:

در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که نشان می دهد ممکن است اضطراب جستجوی کار را تجربه کنید:

دانستن تفاوت بین ناامیدی و اعصابی که در طول هر جستجوی شغلی رخ می دهد و اضطرابی که می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد، مهم است.

وقتی فرصتی پیدا می کنید که ظاهراً با چیزی که به دنبالش هستید مطابقت دارد، به راحتی هیجان زده می شوید و شروع به خیال پردازی در مورد آن می کنید.

زمانی که یک شغل تمام وقت (یا حتی پاره وقت) دارید، از شما انتظار می رود که به یک برنامه پایبند باشید. این می تواند 9 صبح تا 5 بعد از ظهر، 10 صبح تا 7 بعد از ظهر یا چیز دیگری باشد. نکته این است که شما به آن ساعت ها پایبند هستید.

وقتی فکر می‌کنید یا چیزهایی از این قبیل می‌گویید خودتان را بگیریدمن چه غلطی می کنم؟در عوض، هر تعامل با شرکت ها را به عنوان فرصتی برای یادگیری در نظر بگیرید.

همانطور که قبلا ذکر شد، عوامل بی شماری وجود دارد که بر تصمیم گیری مدیران تاثیر می گذارد. به یک شرکت متعهد نشوید مگر اینکه آنها از طریق یک پیشنهاد شغلی به شما متعهد شده باشند.

اگر متوجه شدید که هنوز در حال مبارزه هستید و نمی دانید کجا باید بروید، برای کمک بخواهید.

توجه به این نکته مهم است که این احساسات می تواند برای هر کسی در طول فرآیند جستجوی شغل ایجاد شود. زمانی که ادامه پیدا می‌کند و بر توانایی شما برای زندگی روزمره تأثیر می‌گذارد، موضوع مهم‌تری می‌شود.

به عنوان مثال، شاید تمام روز در خانه نشستن برای شما مفید نباشد. شاید در کافی شاپ یا پارک بهتر کار کنید.

فرض کنید به دور سوم فرآیند مصاحبه می رسید. شما ممکن است مصاحبه را در جای دیگری متوقف کنید زیرا ایمان دارید که این مصاحبه به نتیجه خواهد رسید. در مقابل آن اصرار مقاومت کنید.

معمولاً در طول جستجوی شغل احساس گیر افتادن می کنید که می تواند منجر به اضطراب شود. تطبیق استراتژی خود می تواند به کاهش برخی از این موارد کمک کند و در طول فرآیند خود احساس قدرت کنید.

۷- کمک بخواهید.

اضطراب جستجوی کار بسیار رایج است و شما نباید به تنهایی با آن روبرو شوید. تماس با یک درمانگر را در نظر بگیرید که می تواند به شما در کشف راه های جدید برای تجربه این سفر کمک کند.

با رزومه خود جذابیت زیادی ندارید؟ سعی کنید یک نویسنده رزومه استخدام کنید یا از همکار خود بخواهید آن را بررسی کند.

اگرچه حفظ این موضوع سخت است، اما عوامل و متغیرهای زیادی – خارج از کنترل شما – وجود دارد که بر کاندیداهایی که مدیران استخدام می‌کنند برای یک نقش تأثیر می‌گذارند. به این ترتیب، فقط به این دلیل که شما رد شدید، به این معنی نیست که تیم شما را دوست نداشته است.

در این مقاله، علائم هشدار دهنده ای که ممکن است با اضطراب جستجوی کار مواجه شده اید و راه های کاهش آن را پوشش دهیم.