7 نکته + نشانه که باید مراقب آنها بود

ممکن است هنگام مواجهه با فرسودگی شغلی احساس تنهایی کنید، اما این نباید درست باشد. دیگو سیلوا از SendPulse گفت که دریافت کمک باعث ایجاد تفاوت در زمانی که او فرسودگی شغلی را تجربه کرد.

کار بیش از حد یکی از دلایل اصلی فرسودگی شغلی است و می تواند منجر به چندین مشکل سلامتی مانند کاهش وزن، بدن درد، خستگی و غیره شود.

مواقعی پیش می‌آید که مجبور می‌شوید برای تکمیل یک پروژه بیشتر به خودتان فشار بیاورید یا زمانی که برای آخر هفته روز شماری می‌کنید.

او گفت: “اگر من مشکلات پیچیده را حل می کنم، یاد می گیرم، و فرصتی برای توسعه افراد داشته باشم – یک هزارم به عقب برمی گردم.” “اگر روابط بد باشد، جهت آن مشخص نیست، یا من در نقشی هستم که به من اجازه نمی دهد یاد بگیرم – من خسته شده ام.”

مارگارت روولد، متخصص سلامت زنان، می‌گوید وقتی انرژی که برای کار می‌گذارد کمتر از انرژی است که از آن به دست می‌آورد، بهترین احساس را دارد. او می گوید فرسودگی زمانی اتفاق می افتد که این معادله دیگر کار نمی کند.

چگونه کارفرمایان و مدیران می توانند از فرسودگی شغلی جلوگیری کنند

شاید در گذشته همیشه وقت شناس بودید، اما اخیراً شروع به از دست دادن ضرب الاجل کرده اید. یا با جنبه هایی از شغل خود که به راحتی از پس آن برمی آیید دست و پنجه نرم می کنید.

“در 25 سال آینده، چه اهمیتی دارد – اینکه همسرت را به قرار ملاقات بردی، به بازی بسکتبال پسرت رفتی، یا ساختن گزارش قاتل هاب اسپات را تمام کردی؟” مارتین گفت.

نکته حرفه ای: روزهای «تمرکز» یا «بدون جلسه» را در تقویم خود تعیین کنید تا همکارانتان بدانند هفته شما را با جلسات یا کارهای لحظه آخری مختل نکنند.

5. به طور منظم اهداف خود را ارزیابی کنید.

رهبران باید نشانه‌های فرسودگی شغلی را بشناسند و کارکنان را تشویق کنند که برای شارژ مجدد مرخصی بگیرند. آنها همچنین باید یک کد فرهنگ شرکت ایجاد کنند که اعتماد و شفافیت را ارتقا دهد.

وارن می‌گوید: «یک مثال می‌تواند پاسخ ندادن به ایمیل‌ها پس از یک زمان معین باشد. “این می تواند یک مرز قدرتمند برای جلوگیری از فرسودگی شغلی باشد.

او یادآور شد: در محل کار به دلیل بار زیاد فعالیت ها احساس خستگی می کردم. برای مقابله با این وضعیت، به دنبال کمک پزشکی رفتم و تغییرات قابل توجهی در سبک زندگی و رژیم غذایی خود ایجاد کردم.»

فرسودگی شغلی برای همه ما اتفاق می افتد، اما لازم نیست که پایان دنیا باشد. اکنون نشانه‌های فرسودگی شغلی و کارهایی که می‌توانید برای اجتناب از آن یا رفع آن انجام دهید را می‌شناسید.

لسارد گفت: «به خودتان اجازه بدهید تا با احساس کردن، خوددرمانی کنید. “بعد از انتشار، من معمولا خود را در جستجوی الهام می بینم.”

احساس عدم قدردانی یا کم ارزش شدن در محل کار می تواند باعث ایجاد نارضایتی نسبت به شغل شما شود و منجر به فرسودگی شغلی شود.

3. مدیریت خرد

روولد می‌گوید اگر احساس فرسودگی می‌کند، به دنبال راه‌هایی برای حرکت به سمت چیزهایی است که به او انرژی می‌دهند و از چیزی که او را تخلیه می‌کند دور شود.

برای دیدگاه‌هایشان در مورد مبارزه با فرسودگی شغلی با متخصصان صنایع مختلف تماس گرفتم. در اینجا چند نکته وجود دارد که آنها پیشنهاد می کنند:

1. بدانید چه چیزی به شما انرژی می دهد و چه چیزی شما را تخلیه می کند.

در زیر شایع ترین علل فرسودگی شغلی آورده شده است.

1. حجم کار سنگین

اما چه اتفاقی می‌افتد زمانی که آن روزها عادی می‌شوند و نمی‌توانید آخرین باری را که در محل کار احساس انگیزه کرده‌اید، به یاد بیاورید؟ این فرسودگی است.

فرسودگی شغلی چیست؟

در حالی که همه ما روزهای بدی را در محل کار تجربه می کنیم، فرسودگی شغلی لازم نیست اجتناب ناپذیر باشد. برای کمک به شما در ادامه کار، راه‌هایی را برای جلوگیری از فرسودگی شغلی و برخی نشانه‌های فرسودگی شغلی که باید مراقب آن‌ها باشید را بررسی خواهیم کرد.

دعوت به اقدام جدیدمنبع

احساس اینکه مدیر یا کارفرمای شما به شما اعتماد ندارد که کارتان را بدون اینکه کسی از بالای شانه شما نگاه کند، انجام دهید، استرس را افزایش می دهد. و استرس فقط یک قدم به احساس فرسودگی در محل کار نزدیکتر است.

4. روابط ضعیف یا عدم حمایت

او ادامه داد: «وقتی اجازه می‌دهیم کارهای روزانه و هفتگی بر سرمایه‌گذاری‌های ما در مواردی که در بلندمدت اهمیت دارد، غلبه کند، باید اهمیت خود را در کوتاه‌مدت پیدا کنیم.»

در یک نظرسنجی، 59 درصد از کارمندان گفتند که برای یک مدیر خرد کار کرده اند. و از این تعداد، 68 درصد کاهش روحیه را گزارش کردند و 55 درصد گفتند که این به بهره وری آنها آسیب می رساند.

برای مثال، فرض کنید شما یک فرد صبحگاهی هستید که مشکلی برای پوشیدن لباس و بیرون رفتن از در تا ساعت 7:30 صبح ندارید.

به عنوان رئیس یک تیم، یک کارفرما یا مدیر باید محیط یا فرهنگ محل کار را ایجاد کند که به کارمندان این قدرت را بدهد که در مواقعی که احساس می کنند تحت فشار هستند صحبت کنند.

از اینجا، می‌توانید برنامه‌ای طراحی کنید که به شما کمک کند تا زمانی که برای رسیدن به اهدافتان تلاش می‌کنید، متمرکز و سالم بمانید.

با این حال، کمبود انرژی مرتبط با فرسودگی شغلی فراتر از آن لحظات است. خستگی ناشی از فرسودگی شغلی بیشتر مزمن است و کمتر با یک کار یا پروژه خاص مرتبط است. و بعد از تعطیلات یا تعطیلات آخر هفته آرام از بین نمی رود.

2. بدبینی نسبت به شغل خود

با این حال، اخیراً متوجه می‌شوید که بیشتر اوقات دکمه چرت زدن را فشار می‌دهید، یا برای روز انرژی ندارید زیرا تمام شب را به سقف خیره کرده‌اید. این نشانه فرسودگی شغلی است.

4. کاهش عملکرد کاری

مارتین می‌گوید یک شغل مهم است، اما فقط به خاطر چیزی که اجازه می‌دهد.

بدون توجه به علت، فرسودگی شغلی می تواند بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر منفی بگذارد، بنابراین لازم است مراقب علل رایج آن باشید که در ادامه توضیح خواهیم داد.

علل شایع فرسودگی شغلی

او گفت: “اگر آنها انجام دهند – من دوباره متعهد می شوم.” “اگر نه – من دوباره هماهنگ می کنم. هر بار که این کار را انجام می دهم، هیجان، تمرکز و همیشه غنی می شوم. یک هدف امروز فرسودگی شغلی را از بین می برد!”

وقتی عمیق‌تر در کار فرو می‌روید یا مسئولیت‌های جدیدی را بر عهده می‌گیرید، فراموش کردن اهدافتان آسان است. وقتی این اتفاق می‌افتد، Calan Smidt، استراتژیست سیستم‌های داده، پیشنهاد می‌کند که به طور منظم آنچه برای شما مهم است مرور کنید.

مهم نیست که چقدر کارتان را دوست دارید، روزهایی خواهند بود که آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که از رختخواب بلند شوید و کار کنید.

خستگی، بی علاقگی و عادات بی نظم خواب همگی می توانند منجر به افت کیفیت کار شما شوند.

چگونه از فرسودگی شغلی جلوگیری کنیم

سیلوا می گوید که او همچنین به دنبال راهنمایی های مربیگری حرفه ای برای بازتعریف اهداف خود و ایجاد یک برنامه رشد در شرکت بوده است.

نکته حرفه ای: از استفاده از PTO خود برای گرفتن مرخصی و تمرکز بر مواردی مانند خانواده یا سلامت روان خود نترسید.

3. احساسات خود را احساس کنید.

همه افراد زمان دلخواه خود را برای بیدار شدن یا رفتن به رختخواب دارند، اما اگر عادات خواب شما به شدت تغییر کند، ممکن است دچار فرسودگی شغلی شوید.

به گفته کلینیک مایو، فرسودگی شغلی نوعی استرس ناشی از کار است که در خستگی جسمی و احساسی ظاهر می شود.

چگونه از فرسودگی شغلی جلوگیری کنیم

برای یافتن الهام، لسارد از یک کتابفروشی دیدن می کند یا با برخی از دوستانش تماس می گیرد. طبق گفته لسارد، هدف این است که مغز را تحریک کنیم تا تمام کارهای خوبی را که برای انجام آن طراحی شده است، آزاد کند.

نکته حرفه ای: فهرستی از جنبه های شغلی که از آنها لذت می برید و جنبه هایی که شما را خسته می کند، تهیه کنید. هنگامی که احساس می‌کنید خسته هستید، به آن فهرست مراجعه کنید تا ببینید آیا می‌توانید تمرکز خود را به کارهایی که کمتر خسته‌کننده هستند تغییر دهید.

2. پایان را در ذهن داشته باشید.

اولدن پیشنهاد می کند قبل از بازگشت به محل کار، یک خط مشخص و مشخص برای بستن درب کار و لذت بردن از وقت شخصی خود داشته باشید.

او توضیح داد: «شغل به خودی خود یک هدف نیست. “یک شغل مهم است زیرا به شما امکان می دهد چیزهای جدید بیاموزید، پول در بیاورید و برای سازمان هایی که به آنها اهمیت می دهید کار کنید. وقتی آنها را در چشم انداز زمان قرار دهید همه این چیزها رنگ پریده می شوند.”

وارنز گفت که شفاف بودن با همکاران یا مشتریان نیز بسیار مهم است تا آنها انتظارات مناسبی برای نحوه ارتباط داشته باشند.

نکته حرفه ای: اگر خانه شما خیلی پر سر و صدا است یا برای کار مفید نیست، به فضاهای کار مشترک اطراف منطقه خود نگاه کنید یا برای تمرکز به کتابخانه محلی یا کافه ساکت بروید.

۷- کمک بخواهید.

اسمیت می‌گوید: «من ارزیابی‌های دوره‌ای درباره اهداف شخصی و حرفه‌ای خود انجام می‌دهم تا اطمینان حاصل کنم که کاری که انجام می‌دهم با آنچه می‌خواهم انجام دهم، آنچه می‌بینم و جایی که می‌خواهم بروم مطابقت دارد.

اگر می‌پرسید که آیا کارتان اهمیت دارد یا اینکه نسبت به شغلتان بی‌علاقه شده‌اید، ممکن است فرسودگی شغلی شما را درگیر کند. این به ویژه اگر به یاد داشته باشید که در مورد کار خود مشتاق‌تر هستید، صادق است.

3. تغییر عادات خواب

او گفت: “فرسودگی شغلی به این دلیل اتفاق می‌افتد که ما انسان هستیم. ما باید به یاد داشته باشیم که ابرانسان بودن واقعی نیست.”

فرسودگی شغلی یک تشخیص پزشکی نیست. با این حال، محققان و کارشناسان معتقدند شرایط دیگری مانند افسردگی یا شرایطی مانند زندگی خانوادگی و ویژگی‌های شخصیتی می‌توانند بر فرسودگی شغلی تأثیر بگذارند.

اکنون دانلود کنید: 5 الگوی توسعه مهارت رایگان

فرسودگی شغلی چیست؟

جان مارتین، مشاور و مدیر HubSpot می‌گوید که پایان را در ذهن داشته باشید و تصویر بزرگ را در نظر بگیرید.

او گفت: «امروز، من در حرفه‌ام احساس خوشحالی و انگیزه می‌کنم – الهام بخش همکارانم برای انجام همین کار».

چگونه کارفرمایان و مدیران می توانند از فرسودگی شغلی جلوگیری کنند

نشانه های فرسودگی شغلی

به محض اینکه احساس خستگی یا استرس کردید – با مدیر یا کارمند خود صحبت کنید تا یک برنامه ایجاد کنید.

کارتر وارن، کارتر وارن، همکار تعامل با مشتری، می گوید که مرزها برای جلوگیری از فرسودگی شغلی حیاتی است.

نکته حرفه ای: در نظر داشته باشید که یک دفتر خاطرات داشته باشید تا به روز خود فکر کنید و احساسات خود را تخلیه کنید.

4. تعیین حد و مرز.

اگر کارفرمای شما دائماً سعی کند هر حرکت شما را کنترل کند، داشتن انگیزه یا اشتیاق برای کار دشوار است.

علل شایع فرسودگی شغلی

همه ما روزهایی را داشته‌ایم که در آن تلاش می‌کنیم از رختخواب بلند شویم و روز خود را شروع کنیم یا زمانی که برای اجرای یک پروژه حیاتی در حال تحمل خستگی هستیم.

زنی در حالی که با فرسودگی شغلی روبرو می شود، روی میزش غلت می زند.

نشانه های فرسودگی شغلی

روولد توضیح داد: “بنابراین من مراقب چیزهایی هستم که در کار به من انرژی می دهد و من را تخلیه می کند. این پاسخ برای همه متفاوت است – که عالی است زیرا در تیم ها می توانیم یکدیگر را متعادل کنیم.” روی تیم ها

شریک HubSpot، Trish Lessard می گوید فرسودگی شغلی باید به صورت فیزیکی از بدن خارج شود تا بتوان با آن مقابله کرد. برای لسارد، این رهایی فیزیکی می تواند از طریق خنده، جیغ زدن در بالش، یا هق هق بر سر یک فیلم غمگین باشد.

نکته حرفه ای: لازم نیست منتظر بمانید تا فرسودگی شغلی باعث ایجاد مشکلات مهم در کار شود، مانند از دست دادن یک ضرب الاجل بزرگ یا تغییر شدید در عملکرد.

وظیفه جلوگیری از فرسودگی شغلی فقط بر دوش کارکنان نیست. همچنین مسئولیت کارفرمایان و مدیران است.

تریگو، مربی آکادمی HubSpot، “من فکر می کنم در عصر کار ترکیبی و کار از خانه مهم است که محل کار خود را جدا کنید، بنابراین در پایان هر روز، وسوسه نمی شوید دوباره به برق متصل شوید و یک ایمیل دیگر ارسال کنید.” اولدن گفت.

کار از خانه مزایایی دارد، اما اغلب می‌تواند مرز بین کار و زندگی خانگی را از بین ببرد. و این عدم تعادل می تواند منجر به فرسودگی شغلی شود.

یک مطالعه نشان داد که کار 55 ساعت یا بیشتر در هفته با 35 درصد بیشتر خطر سکته مغزی و 17 درصد بیشتر خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی مرتبط است.

2. احساس عدم قدردانی

نکته حرفه ای: اهداف SMART را برای حفظ خود در مسیر تعیین کنید و هر زمان که احساس کردید از مسیر خارج شده اید به آن اهداف مراجعه کنید.

6. یک منطقه کاری مشخص داشته باشید.

پرداخت به ارزش کارکنان ضروری است، اما پرداخت کافی تنها بخشی از معادله است. بدون بازخورد مثبت، پاداش، و شناخت در میان همسالان، به راحتی می توان احساس کرد که کار سخت شما بدون توجه می رود.

احساس عضوی از یک جامعه و داشتن یک سیستم حمایتی برای حفظ سلامت روان ضروری است. یک مطالعه نشان می دهد که 48 درصد از کارگران هنگام مدیریت وظایف دلهره آور فاقد حمایت عاطفی هستند.

فرسودگی شغلی گاهی اوقات ممکن است به آرامی در شما رخنه کند قبل از اینکه حتی متوجه شوید چه احساسی دارید. برای کمک به مبارزه با فرسودگی شغلی، در اینجا چند نشانه وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید.

1. کمبود انرژی

بدون رفاقت در میان همکاران، احساس انزوا آسان است – به خصوص زمانی که ضرب الاجل های نزدیک و پروژه های عظیم باعث ایجاد استرس می شوند.