۲- کِلاوِر فیلد - هیولای مجهول

۲- کِلاوِر فیلد – هیولای مجهول

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

زمانی که اولین تریلرهای فیلم به صورت مجهول و بدون نام در اینترنت پخش شدند (در انتهای تریلر فقط یک تاریخ نمایش داده می‌شد)، غوغایی در میان کاربران اینترنتی به پا شد. علاقه‌مندان و گیک های اینترنتی راجع به این که این تریلر مربوط به چه نوع فیلمی می‌تواند باشد، صحبت می‌کردند. خیلی‌ها می‌گفتند که فیلم قرار است که «گودزیلا» را بازسازی کند. حتی زمانی که نام فیلم فاش شد هنوز مخاطبان نمی‌دانستند که دقیقا با چه فیلمی طرف خواهند بود و این موجود ناشناخته چه ظاهری دارد.

این ایده یک بازاریابی هوشمندانه برای فیلم بود که مخاطب را در حالت ناآگاهی و کنجکاوی باقی می‌گذاشت بدون اینکه اطلاعات کافی را به او بدهد.فقط دورنمایی از یک موجود ترسناک برای مخاطب ترسیم شده بود. سورپرایز اصلی درون سینما بود و بنابراین مردم مشتاق بودند که به سینِما بروند و فیلم را ببینند.

برای اینکه راز گونگی فیلم افزایش یابد، از ابزارهای آنلاین و رسانه های تصویری به طور گسترده استفاده شد. به طور مثال شبکه‌ی CNBC در یک برنامه‌ی خبری فوری اعلام کرد که اتفاقات عجیب و غریبی در یکی از مراکز حفاری نفت چینی در دریا رخ داده است و موجودی ناشناخته سبب خرابی این پایگاه نفتی شده است.(در بخش تحلیلی خبر، علت خرابی پایگاه موجودی معرفی شد که زاده‌ی فعالیت‌های افراطی بشر در جهت استخراج منابع زیرزمینی و دخل و تصرف بیجا در طبیعت بوده است.)

به این صورت بود که یکی از غیرمنتظره‌ترین و درخشان ترین فعالیت‌های تاریخ بازاریابی در سینما رقم خورد و کلاورفیلد مانند سایر فیلم‌های تخیلی هیولادار موفق شد و حتی کمی بالاتر از آن‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت.

کلاورفیلد
 
 
 

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید
close

دانلود رایگان کتاب
۷ مزیت میلرلایت بر سایر سیستم های ایمیل مارکتینگ

کتاب ۷ مزیت میلرلایت نسبت به سایر سیستم های ایمیل مارکتینگ