همه مقالات - لرن مارکتینگ | آموزش بازاریابی و بازاریابی اینترنتی

advanced-seo

چه اتفاقی برای رتبه بندی من افتاده است

۲۷ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

یکی از پرس و جو ترین سوالات در بررسی سایت ما این است: “چه چیزی به رتبه بندی من رسید !؟”. اگر چه ما می توانیم از ابزارهای مختلفی برای تحلیل وب سایت شما استفاده کنیم، اما پاسخ این سوال یکی از سخت ترین پاسخ هاست. گوگل همیشه در مورد اینکه چرا بعضی سایت ها بهتر از دیگران رتبه بندی می شوند روشن نیست. در این مقاله، من می خواهم با توصیف یک پرونده ای که قبلا به آن پرداخته ایم، نشان دهم که چطور می توانیم در مورد رتبه بندی یا ترافیک قطره ها اطلاعات پیدا کنیم.

تجزیه و تحلیل افت

ممکن است چیزی در وب سایت شما در یک نقطه خاص رخ داده باشد که سبب کاهش رتبه شما یا ترافیک شده باشد. با استفاده از مثال Google Analytics، باید سعی کنید تاریخ تغییر را مشخص کنید. ابزاری که ما معمولا برای آن استفاده می کنیم، Searchmetrics.com است. بر اساس داده های جمع آوری شده، به طوری که برای سایت های جدیدتر مفید نیست، جستجوگرها به شما می گوید در چه نقطه ای همه چیز تغییر کرده است. در اینجا یک مثال زندگی واقعی است:
که به سادگی صدمه می زند. این وب سایت در حدود ۱۸ ماه می، شاید کمی قبل از آن، دست کم گرفت. خوشبختانه، آنها توانستند تعداد زیادی از ترافیک خود را به دست آورند، اما همه چیز قبلا شبیه به گذشته نبود.

چه چیزی باعث افت می شود

آنچه در این مورد انجام می دهیم، نمودار ها را در Searchmetrics با استفاده از به روز رسانی الگوریتم گوگل ترسیم می کند. معمولا ما به [۱]Moz تبدیل می شویم، زیرا دیدگاه آنها دقیق است و دارای برخی از لینک های مناسب برای مقالات مربوط به آن افت است.

گوگل یک آپدیت بزرگ پاندا را تایید کرد که احتمالا شامل آپدیت الگوریتم و به روز رسانی داده است. به طور رسمی، حدود ۷.۵٪ از نمایشهای زبان انگلیسی تحت تأثیر قرار گرفتند. در حالی که مت کاتز گفت که در ۵/۲۰ شروع به کار کرد، اطلاعات ما به سختی نشان می دهد که آن را آغاز کرده است.
 هوم، به نظر می رسد که درست است. آیا درست است؟ به روز رسانی وام Payday در ۱۶ نیز وجود دارد، بنابراین اجازه دهید به نتیجه گیری برسیم. چه اتفاقی می تواند در مورد مجازات پاندا ایجاد کند؟ وب سایت در دست با اخبار بسته بندی شده است، در طول سال ها بسیار قدرتمند ساخته شده است و مشخصات پیوند آن بسیار جذاب است (تصویر را در سمت راست ببینید). در MajesticSEO، که ما در کنار Searchmetrics برای بینش عمیق در لینک ها استفاده می کنیم، رنگ بنفش تعداد زیادی از دامنه های پیوند دهنده عمیق را نشان می دهد. ممکن است در مورد اعتماد جریان این سایت ها بحث شود، اما بسیاری از این دایره ها حدود ۲۰ تا ۳۰ است و به نظر می رسد درست است (همیشه برای بهبود وجود دارد، درست است). نباید به این قطعه مربوط باشد.
پاندا در مورد کیفیت است. بنابراین ما چیزهای زیادی را مانند کیفیت محتوا، کیفیت طراحی، کیفیت کد را بررسی کردیم. همه به نظر می رسید درست است. ما به شدت کلافه و خسته شدیم، چون ما نمیتوانستیم بفهمیم چه اتفاقی افتاده است.

آگهی های روح مانند

یک روز دیگر، من در Conversion Hotel بودم و موضوع واضح دکمه های نامرئی (روح مانند) بود. از اینها استفاده نکنید، آنها ترسناک هستند. وبسایتی که ما آن را تجزیه و تحلیل کرده بودیم ممکن است یک مجازات به دلیل روح بد داشته باشیم، که آگهی های روح است. گوگل یک ماشین است. گوگل، عناصر را با اندازه خاص در وب سایت شما به رسمیت می شناسد، که یک لینک دارند و شاید آگهی باشد. در امتداد خطوط بخش پست های محبوب، به یک لیست از تصاویر محصول و یا (و حتی بدتر) لینک ها به مقالات مرتبط در وب سایت های دیگر فکر کنید. اگر وب سایت شما با این بسته بندی شده باشد، گوگل به راحتی می تواند این را برای آگهی ها اشتباه بگیرد.
آیا این به معنی تغییر چیزی مانند نوار کناری است که به شما کمک می کند تا از جریمه احتمالی پاندا خلاص شوید؟ این تضمین نشده است. عوامل زیادی که ما نمیتوانیم تأثیر بگذاریم، میتواند در این مورد نقش داشته باشد. آنچه ما در Yoast SEO Care انجام می دهیم، به بهترین نحو و با استفاده از تجربه ترکیب شده، وب سایت شما را تجزیه و تحلیل می کنیم و هر مسئلهای را که وبسایت شما ممکن است داشته باشد شناسایی می کنیم.
تضمین رتبه بندی شماره یک وجود ندارد. شما بخشی از این بهینه سازی را دارید، و گوگل بخشی از برداشتن تغییرات است. اما آن را به بهترین نحو ما بسپارید، در حال حاضر از بارهای شناختی که ما ارائه می دهیم و بارهای دانش بازار خود استفاده کنید.  داند که چرا چیزی در رتبه بندی قرار دارد. من قبلا متوجه این موضوع شدم. این خنده دار است اما تعجب آور نیست اینکه چگونه بسیاری از تغییرات به الگوریتم وارد شده است، و یادگیری ماشینی تنها باعث می شود که این سخت تر شود.
[۱]               Moz […]

ادامه مطلب
لینک بیلدینگ - لینک سازی

لینک بیلدینگ از نگاهی دیگر

لینک بیلدینگ یا لینک سازی به معنای داشتن لینک سایت تان در سایت های دیگر است.
داشتن لینک از سایت های دیگر یک عامل اساسی در سئو (بهینه سازی سایت برای موتور جستجو) است و به همین دلیل افراد زمان زیادی را برای لینک بیلدینگ صرف می‌کنند. اما اگر لینک بیلدینگ را از روش نادرست انجام دهید گوگل سایت شما را جریمه خواهد کرد. به این معنا که سایت شما را از لیست نتایج جستجوی خود حذف خواهد کرد.
در این مقاله می‌خواهیم در مورد لینک بیلدینگ و استراتژی های درست لینک سازی صحبت کنیم.

لینک بیلدینگ یا لینک سازی چیست ؟

به مجموعه فعالیت هایی که برای گرفتن لینک از سایت های دیگر انجام می‌شود، لینک بیلدینگ یا لینک سازی می‌گویند.
برای مثال یک روش ساده در لینک بیلدینگ، تبادل محتوا با یک سایت دیگر است. به این معنا که شما با سایتی که در حوزه فعالیت شما قرار دارد صحبت می‌کنید و یک مقاله از آن‌ها را در سایت خود قرار می‌دهید. در انتهای مقاله نیز لینک سایت اصلی را درج می‌کنید. به طور مشابه آن سایت نیز این کار را برای شما انجام خواهد داد. در نتیجه شما یک لینک از سایت دیگر به سایت خودتان خواهید داشت.

چگونه لینک بیلدینگ سئو سایت شما را بهبود می‌دهد؟

قبل از صحبت درباره استراتژی لینک بیلدینگ و اشتباهات لینک بیلدینگ ابتدا می‌خواهیم بگوییم که یک لینک چطور به بهبود سئو شما کمک می‌کند. داشتن لینک از سایت دیگر به ۴ روش منجر به بهبود سئو سایت شما می‌شود.

لینک داده شده باعث ارزش دهی بیشتر به آن صفحه سایت شده و باعث بهبود امتیاز آن صفحه در نزد گوگل می‌شود.
لینک داده شده باعث افزایش ارزش دامنه سایت شما می‌شود که در نتیجه ارزش تمامی صفحات سایت شما اندکی بیش تر می‌شود.
کلمه و عبارتی که لینک شده است باعث بهتر شدن فهم گوگل از محتوای سایت شما و محتوای آن صفحه خاص می‌شود.
افرادی که روی لینک کلیک می‌کنند وارد سایت شما می‌شوند و بازدید کننده سایت شما خواهند بود.

ارزشی که لینک داده شده به سایت شما اضافه می‌کند به موضوع صفحه لینک دهنده وابسته است. لینک هایی که از صفحاتی مرتبط با موضوع صفحه شما ارجاع داده می‌شوند ارزشی بسیار بیش تر از صفحات نامرتبط دارند.
به علاوه لینک هایی که از داخل صفحات و مقالات سایت داده می‌شوند ارزش بالاتری نسبت به لینک های سایدبار و فوتر دارند. از طرفی هر چقدر تعداد لینک های داخل مقاله بیش تر باشد، ارزش آن‌ها کمتر می‌شود.

بد نامی لینک بیلدینگ

در سال های اخیر، لینک بیلندینگ و لینک سازی به عنوان یک استراتژی بدنام سئو شناخته شده است. هنگامی که مردم متوجه شدند که لینک های سایت های دیگر به رتبه بندی بهتر منجر می‌شود، شروع به سوءاستفاده از لینک بیلدینگ کردند.
آن‌ها لینک هایی از سایت هایی که هیچ ارتباطی با موضوع سایت شان نداشتند، دریافت می‌کردند. در مواردی مردم لینک ها را از سایت های دیگر خریداری می‌کردند.
خرید بک لینک باعث افت کیفیت کارکرد گوگل می‌شد. به این صورت که الزاما دیگر بهترین و مرتبط ترین موضوع به کاربر نمایش داده نمی‌شد. بلکه کسانی که لینک بیشتری خریداری کرده بودند، در جایگاه های بالاتر قرار می‌گرفتند. برای مبارزه با این موضوع، گوگل جریمه هایی را برای سایت هایی که لینک می‌فروختند در نظر گرفت (الگوریتم پنگوئن گوگل). اگر سایتی مشمول این جریمه شود، از لیست نتایج گوگل حذف خواهد شد.
این اتفاق باعث بدنامی لینگ بیلدینگ و لینک سازی شد و زمانی که از لینک بیلدینگ صحبت می‌شود افراد می‌گویند که ما اهل خرید بک لینک نیستیم. آیا این که افرادی به صورت نادرست از لینک بیلدینگ برای کسب درآمد استفاده کردند باعث می‌شود که لینک بیلدینگ دیگر جایگاهی نداشته باشد؟ پاسخ قطعا خیر است.

برای لینک بیلدینگ باید فعالانه عمل کنید

برای پیاده سازی یک استراتژی درست لینک بیلدینگ باید فعالانه وارد عمل شوید. لینک بیلدینگ یک فعالیت تبلیغاتی برای معرفی سایت شما و مجموعه محصولات و خدمات شماست.

این موضوع به این معنی است که شما باید با افراد تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید که در مورد وب سایت شما یا محصولات تان بنویسند و به شما لینک دهند. به طور معمول، اگر شخصا با افراد تماس بگیرید، نتایج بهتری خواهید گرفت.
اگر محصول شما و خدمات شما خوب باشد قطعا افراد خواهان نوشتن درباره آن خواهند بود. اکثر وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران برای گزارش های خود به محتوا نیاز دارند. بنابراین اگر می‌توانید محصول خود را به آن‌ها بدهید تا آن را تست کنند. مطمئن باشید که اگر محصول شما خوب باشد درباره آن و درباره سایت شما خواهند نوشت.

لینک بیلدینگ از نگاهی دیگر

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
ماموریت سایت - بیان ماموریت سایت

ماموریت سایت شما چیست؟

ماموریت سایت شما چیست؟

قبل از شروع هرگونه پیشرفت در وب سایت خود (سئو، UX یا هر کاری دیگری)، باید از خودتان بپرسید: مأموریت وب سایت چیست؟
چرا مردم باید از وب سایت من بازدید کنند، پست های من را بخوانند و یا محصولات من را بخرند؟ هدف از وب سایت من چیست؟ شما باید قادر به پاسخگویی به این سوالات باشید. در این پست اهمیت داشتن یک ماموریت روشن را توضیح خواهیم داد. همچنین، اهمیت ارتباط ماموریت با مخاطبان سایت را بررسی خواهیم کرد.

ماموریت چیست؟

ماموریت وب سایت شما شامل ایده هایی است که در مورد وب سایت و شرکت خود دارید. هر صاحب وب سایت انتظارات خاصی از بازدیدکنندگانش دارد. شما می خواهید آنها مقالات شما را بخوانند و یا محصولات تان را بخرند. شاید بخواهید به خوانندگان خود اطلاعات دهید. شاید می‌خواهید آن ها را سرگرم کنید یا می‌خواهید زندگی آن‌ها را با محصولات تان بهبود دهید.
بنابراین قبل از شروع هرگونه برنامه ریزی برای وب سایت خود، باید درباره مأموریت خود فکر کنید. ماموریت وب سایت خود را در قالب چند کلمه و یا یک جلمه روی کاغذ بیارید. برای مثال ماموریت سایت لرن مارکتینگ این است: آموزش بازاریابی و آموزش بازاریابی اینترنتی
یکی از مشکلات اصلی وب سایت ها نداشتن ماموریت و هدف مشخص است. در بسیاری از وب سایت ها مشخص نیست که مجموعه چه خدماتی ارائه می‌دهد. به طور مشخص بیان کنید که هدف شما چیست و چه پیشنهادهایی برای مخاطبان برای رسیدن به این هدف دارید.

چگونه می‌توانید مأموریت وب سایت خود را فرمول بندی کنید؟

برای تعیین ماموریت سایت تان باید زمان صرف کنید. پس از فکر کردن، مأموریت سایت خود را به صورت چند کلمه یا جمله روی کاغذ بنویسید. پیام ماموریت شما باید در یک جمله مفهومی را به مخاطبان منتقل کند. هنگامی که این پیام برای شخص شما روشن شد، خیلی راحت و ساده می‌توانید آن را به مخاطبان خود منتقل کنید.
برای کمک به تهیه مأموریت سایت تان، ما لیستی از سؤالات را برای شما تهیه کرده ایم. با پاسخ دادن به این سوالات می‌توانید ذهن خود را منظم کنید و ماموریت سایت خود را مشخص کنید.

مردم چه کارهایی را می‌توانند با محصولات یا اطلاعات سایت شما، انجام دهند؟
چه محصولات و ایده هایی سایت شما را منحصر به فرد و متمایز می‌کند؟
چگونه محصولات و خدمات شما زندگی مشتریان را بهتر می‌کند؟
چرا مردم باید محصولات یا خدمات معرفی شده را از وب سایت شما خریداری کنند و نه از سایتی دیگر؟ چرا مردم باید اطلاعات سایت شما را به جای اطلاعات وب سایت های دیگر بخوانند؟
چرا این محصولات و خدمات را معرفی می‌کنید؟ (دلیلی فراتر از کسب درآمد)
راه های ماموریت خود را برای مخاطبان خود مشخص کنید

مشخص کردن ماموریت تان برای مخاطبان

هنگامی که مأموریت سایت شما روشن شد، می‌توانید بررسی کنید که آیا این ماموریت در وب سایت شما منعکس شده است یا خیر. ابتدا روی صفحه اصلی و صفحات فرود سایت خود تمرکز کنید. زیرا این صفحات، صفحاتی هستند که ورود بازدید کنندگان به سایت از طریق آن‌ها انجام می‌شود.
فقط چند ثانیه برای بیان این ماموریت به مخاطبان خود فرصت دارید. زمان توجه و تمرکز افراد در اینترنت بسیار پایین است. بنابراین شما باید مطمئن شوید که مهم ترین مساله یعنی ماموریت سایت تان را به سرعت بیان می‌کنید.
برای این که بتوانید ماموریت وب سایت خود را خیلی سریع و مشخص بیان کنید، ۳ راه دارید.
۱) باید یک مقدمه خوب و عالی بنویسید
۲) باید مطمئن شوید که سر تیترها و بخش بندی های سایت شما واضح و روشن هستند
۳) از تصاویر زیبا و مناسب استفاده کنید.

راه ۱) مقدمه مناسب

صفحه اصلی و صفحات فرود شما باید دارای یک مقدمه روشن و واضح باشند. در این مقدمه، مأموریت وب سایت خود را توضیح دهید. وب سایت شما چیست؟ چه می‌فروشید؟ چه خدمتی می‌دهید؟ چه اطلاعاتی می‌دهید؟
مطمئن شوید که این متن واضح و متناسب با زبان مخاطبان تان است. این متن نباید بیش از حد طولانی باشد (بیشتر از یک یا دو پاراگراف).

۲) سر تیتر ها و عنوان ها

راه دیگر برای انتقال ماموریت خود به مخاطبان، این است که از از عنوان ها و تیترها در نوشته های خود استفاده کنید. عنوان صفحه شما باید به صورت مشخصی نشان دهد که موضوع آن صفحه از سایت شما چیست و درباره چه موضوعی صحبت می‌کند.
تیترها و عناوین باید با موضوع اصلی سایت شما هماهنگ و یکپارچه باشند. سایت ما که در حوزه بازاریابی است دارای عناوین و تیترهایی مرتبط با حوزه بازاریابی و بازاریابی اینترنتی است.
در زمان نوشتن عناوین سعی کنید که مخاطبان را دعوت به اقدام کنید. اگر ماموریت سایت ما آموزش بازاریابی اینترنتی است، باید همان ابتدا آن را بیان کنیم و کاربران را دعوت به اقدام کنید. برای مثال برای خواندن راهنمای جامع بازاریابی اینترنتی، صفحه بازاریابی اینترنتی را ببینید.

۳) یک عکس خوب ارزشمندتر از هزار کلمه است

راه سوم برای اطمینان از این که ماموریت شما برای مخاطبان واضح است، استفاده از تصاویر خوب است. برای اکثر محصولات، پیدا کردن تصاویری که منعکس کننده هدف سایت شما باشد، آسان است. در مورد آنچه که می خواهید به مخاطبان خود بگوئید، فکر کنید، در عین حال انتخاب تصاویر ماموریت خود را در ذهن داشته باشید.
اگر شما آب نبات می فروشید، مطمئن شوید که عکس های آب نبات خوشمزه را در صفحه اصلی خود قرار دهید. اگر شما تور ایرانگردی برگزار می‌کنید، باید عکس هایی از مناطق مختلف ایران و تورهای پیشین برگزار شده در صفحه اصلی سایت خود قرار دهید.
برای سایت هایی که خدمات مشاوره یا سرویس ارائه می‌کنند، اغلب پیدا کردن تصویر کمی مشکل تر است. برای مثال سایت لرن مارکتینگ در حوزه آموزش بازاریابی اینترنتی و بازاریابی فعالیت می‌کند که مواردی غیر فیزیکی هستند. ما در صفحه آموزش ها و محصولات خود سعی کرده ایم این مفاهیم را بصری و قابل لمس کنیم.

هنوز برای خودتان وب سایت ندارید؟

ادامه مطلب
1_8tehli87gu4v1gglmqzbxw
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Next page ›