همه مقالات - لرن مارکتینگ | آموزش بازاریابی و بازاریابی اینترنتی

اصول بازاریابی اینترنتی

اصول بازاریابی اینترنتی |‌ ۱۵ اصل بازاریابی اینترنتی

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

بازاریابی اینترنتی هنر ارتباط بین فناوری اطلاعات و علم بازاریابی است. در این مقاله می خواهیم اصول بازاریابی اینترنتی را به شما معرفی کنیم. قبل از شروع بازاریابی اینترنتی باید مطمئن شوید که مسلط به اصول بازاریابی اینترنتی هستید.
رعایت نکردن اصول بازاریابی اینترنتی مثل ساختن یک خانه بدون پی ریزی مناسب است. ممکن است شما فکر کنید که دارید خوب پیش می‌روید و کارها درست انجام می‌شود. اما پس از مدتی به دلیل رعایت نکردن اصول اولیه می‌بینید که مشکلات زیادی برای شما ایجاد شده است. دانستن اصول بازاریابی اینترنتی برای موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی الزامی است.

اگر با بازاریابی اینترنتی آشنایی ندارید، قبل از ادامه خواندن حتما صفحات بازاریابی اینترنتی و انواع بازاریابی اینترنتی را ببینید.

اصول بازاریابی اینترنتی

در ادامه می‌خواهیم در مورد ۱۵ اصل از اصول بازاریابی اینترنتی با شما صحبت کنیم. بدیهی است که این اصول، تمامی اصول بازاریابی اینترنتی نیستند. ما سعی کرده ایم که مهم ترین اصول بازاریابی اینترنتی را با شما در میان بگذاریم.

اصل ۱) کیفیت محتوا

روزانه میلیون ها مقاله جدید نوشته می‌شود. ویدئوها و تصاویر جدید منتشر می‌شوند. ما در دنیایی از محتوا زندگی می‌کنیم. اما تمامی این محتواها با کیفیت نیستند.
در دسترس بودن اینترنت برای همه باعث شده است که هر فرد به تولید کننده محتوا تبدیل شود. بنابراین اگر شما به بازاریابی اینترنتی به عنوان صِرف تولید محتوا نگاه می‌کنید، در اشتباه هستید. بازاریابی اینترنتی حرفه ای، به دنبال تولید محتوای با کیفیت هستند.
این کیفیت محتواست که باعث برندسازی و اعتبار مجموعه شما می‌شود و نه خود محتوا. شما باید به مخاطبان خودتان محتوای با کیفیت ارائه کنید.

اصل ۲) سادگی یعنی اثربخشی

دومین اصل از اصول بازاریابی اینترنتی ، سادگی است. اگر می‌خواهید مردم پیام بازاریابی شما را درک کنند باید آن را ساده کنید.
بسیاری از بازاریابان اینترنتی ساعت ها زمان را برای خلق پیام های خلاق صرف می‌کنند. این پیام ها به خاطر پیچیدگی زیادشان اصلا در ذهن مخاطب باقی نمی مانند و عملا نتیجه ای برای برند ندارند.
پیام خود را ساده نگه دارید. امروزه مردم بسیار درگیر پیچیدگی های روزمره هستند. مطمئن باشید که آن‌ها پیچیدگی بیش تری نمی‌خواهند. خیلی ساده پیام تان را و هدف تان را بیان کنید.

اصل ۳) ارتباط با مشتری

شما باید مخاطب خود را بشناسید. شما باید ویژگی ها و سلائق او را بشناسید. شما باید به صورت خاص و متناسب با علائق او با او صحبت کنید.
این اصل یک اصل بسیار مهم است. قدرت شبکه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ باعث شده است که بتوانید با افراد زیادی صحبت کنید. اما این موضوع نباید شما را گمراه کنید. این که این ابزار قدرت ارسال به طیف وسیعی را دارد نباید باعث شود که از آن برای ارسال به گروه عمده ای استفاده کنید.
کافی است پیام خود را عمومی کنید و بخواهید که مناسب همه باشد. مطمئن باشید که مخاطب و بازار خود را از دست خواهید داد.

اصل ۴) در دسترس باشید

خیلی از افرادی که وارد سایت شما می‌شوند به دنبال تماس با شما هستند. مطمئن باشید که اطلاعات تماس خود را به صورت شفاف در سایت تان درج کرده اید.
افراد از مسیرهای مختلفی وارد سایت شما می‌شوند. از هر مسیر بررسی کنید که اگر کسی اطلاعات بیش تری خواست چطور می‌تواند با شما تماس بگیرد؟ این اطلاعات باید همه جا قابل دسترس باشند.

اصل ۵) استفاده از ویدئو

ویدئو روز به روز مهم تر می‌شود. دسترسی مردم به اینترنت های سریع تر باعث می‌شود که زمان بیش تری را صرف تماشای ویدئو کنند. ویدئو بهترین رسانه برای انتقال پیام است.
زمانی که مخاطب شما بتواند شما را ببیند و صدای شما را بشوند، پیام شما را عمیق تر درک خواهد کرد. بنابراین یادآوری آن در آینده برایش ساده تر خواهد بود.

ادامه مطلب
b4nv9

کنسول جستجوی گوگل: فهرست گوگل

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

این در حال حاضر پست سوم در سری Google Console ما است . ما در مورد بخش ظاهر جستجو و بخش ترافیک جستجو در کنسول جستجوی گوگل نوشته شده است.  بنابراین اگر شما در اینجا پرش کردید و می خواهید از ابتدا شروع کنید، ابتدا این پست ها را بخوانید.  امروز ما به بخش فهرست گوگل می رویم، که بدیهی است به شما در درک اینکه چگونه وبسایت شما در Google معرفی می شود، به شما نشان می دهد.
وضعیت فهرست
وضعیت فهرست به شما نشان می دهد که کدام URL های وب سایت شما پیدا شده اند و به فهرست گوگل اضافه شده اند:

این می تواند به شما یک ایده خوب را در مورد اینکه سایت شما در فهرست انجام می دهد، ارائه دهد. مثلا اگر این قطعه را می بینید، می دانید مسئله ای وجود دارد. اساسا هرگونه تغییر عمده و غیرمنتظره در این نمودار باید چیزی باشد که به آن نگاه می کنید.
در واقع، برگه «پیشرفته» به شما اطلاعات کمی را در مورد اینکه چگونه تمام صفحات نمایه شده شما تقسیم می شود، به شما نشان می دهد.

همانطور که می بینید، این نشان می دهد که تعداد صفحات شما توسط robots.txt شما نیز مسدود شده است.همچنین میتوانید ببینید که تعداد صفحات شما از فهرست حذف شده است، اما بیشتر در فصل بعدی.
چیز دیگری است که این نمودار روشن می کند. در تاریخ ۹ مارس سال گذشته (در خط “بروزرسانی”) Google Search Console دادههای خود را به طور جداگانه برای وبسایتهای HTTP و HTTPS نشان میدهد. این بدان معنی است که اگر از آن زمان سایتتان را از HTTP به HTTPS منتقل کردید، باید مجددا سایت خود را اضافه کنید، با استفاده از دکمه قرمز «اضافه کردن یک سایت». سپس، کل URL را از جمله قسمت HTTP یا HTTPS پر کنید:

تفسیر وضعیت فهرست
در هنگام چک کردن وضعیت فهرست خود، چندین چیز را باید همیشه دنبال کنید:

صفحات نمایه شده شما باید یک تعداد به طور پیوسته افزایش یابد.این به شما دو چیز را می گوید: گوگل می تواند سایت شما را فهرست کند و شما با اضافه کردن محتوا سایت خود را زنده نگه دارید.
قطره های ناگهانی در نمودار.این بدان معنی است که Google در دسترسی به (همه) وب سایت شما مشکل دارد. چیزی است که Google را مسدود میکند، این که آیا تغییرات txt یا یک سرور وجود دارد: شما باید به آن نگاه کنید! این نیز می تواند با ردیابی جداگانه HTTP و HTTPS که در بالا ذکر شد، انجام شود؛
ناگهانی (و غیر منتظره) ستاره در نمودار.این می تواند یک مسئله با محتوای تکراری (مانند www و non-www، کانون های اشتباه و غیره)، صفحات به صورت خودکار ایجاد شده یا حتی هک ها باشد.

کلمات کلیدی محتوا
منطقه کلیدی محتوا به شما ایده بسیار خوبی از آنچه که کلمات کلیدی برای وب سایت شما مهم است، می دهد. وقتی بر روی آیتم منوی محتویات محتوا کلیک میکنید، به شما یک لیست خوب از کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهد:

این کلمات کلیدی در وب سایت شما توسط Google یافت می شود. این به این معنا نیست که شما برای این کلمات کلیدی رتبه بندی می کنید، فقط به این معنی است که کلمات کلیدی مربوط به سایت شما با توجه به Google است.شما همچنین می توانید این لیست را به ۲۰۰ مورد گسترش دهید، بنابراین به شما یک ایده بسیار وسیع داده می شود.
این در واقع به ما چند چیز در مورد سایت شما می گوید. این نشان می دهد که آنچه گوگل فکر می کند برای وب سایت شما مهم است. آیا این کار را با ایده های خودتان درباره وب سایت شما انجام می دهد؟ به عنوان مثال، اگر شما هر کلمه کلیدی را پیدا کنید که انتظار نداشتید، مانند «ویاگرا» یا «وام»، این بدان معنی است که سایت شما هک شده است. و در کنار آن، اگر انتظار دارید که هر کلید واژه ای که در این لیست پیدا نکنید، چند چیز را می توانید بررسی کنید:

txt شما، ممکن است صفحاتی را که حاوی کلمات کلیدی مورد انتظار هستند را مسدود کند؛
صفحه حاوی کلمه کلیدی ممکن است هنوز به اندازه کافی قدیمی نباشد، زیرا گوگل آن را خالی کرده است. گوگل کلیدی را که کلمات و کلمات معمولی را از این لیست در نظر می گیرند، حذف می کند.آنچه که آنها در نظر می گیرند، متضرر یا معمولی در هر سایت متفاوت است.
منابع مسدود شده

علاوه بر این (۲۰۱۵ مارس ۱۱) به بخش فهرست گوگل مسدود شده منابع است. این گزارش به شما نشان می دهد که چگونه بسیاری از منابع شما برای Google مسدود شده اند:

این گزارش نشان می دهد که این منابع میزبان هستند. با کلیک بر روی میزبان شما را به یک صفحه دوم نشان می دهد که تمام فایل های مسدود شده در هر میزبان. باز هم، این گزارش نشان خواهد داد که چگونه تعداد صفحات در هر فایل تاثیر می گذارد. این فایل ها می توانند تصاویری است که در سایت شما استفاده می شود، اما همچنین فایل های CSS یا جاوا اسکریپت. در این گزارش دقیق، می توانید روی یک فایل کلیک کنید و تمام صفحاتی را که در آن ذکر شده است، مشاهده کنید و آخرین تاریخی که گوگل آن ها را شناسایی کرده است.
پس از پیدا کردن فایل های مسدود شده، می توانید از گزینه Fetch and Render برای مشاهده صفحه به عنوان Google استفاده کنید و تصمیمی بگیرید که آیا شما باید این حق را به درستی انجام دهید یا خیر. بسته به تاثیر فایل مسدود شده، البته. گوگل کنسول جستجو شما را در رفع بلوک robots.txt برای فایل های میزبانی شده در سایت های خود هدایت خواهد کرد. برای منابع مسدود شده با تأثیر بیشتر که در یک سایت شخص ثالث میزبانی می شوند، باید با صاحب آن میزبان / وبسایت تماس بگیرید و از آنها بخواهید بلوک را حذف کنند.همیشه از خود بپرسید که آیا واقعا برای اولین بار به این فایل نیاز دارید؟
حذف URL ها

ادامه مطلب
آموزش گوگل کنسول - بخش جستجو

آموزش گوگل کنسول – بخش ترافیک جستجو در گوگل کنسول

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

در این بخش از آموزش گوگل کنسول می‌خواهیم به بخش جستجو در گوگل کنسول بپردازیم. بخش جستجوی گوگل کنسول یکی از مهم ترین و پر کاربردترین بخش های گوگل کنسول است. اکثر افرادی که از گوگل کنسول استفاده می‌کنند، برای بهبود سئو سایت خود از این بخش استفاده می‌کنند.
البته کنسول گوگل بخش های بسیار زیادی دارد و فقط محدود به بخش جستجو نیست. در این آموزش گوگل کنسول ، می‌خواهیم بخش ترافیک جستجو و زیر بخش های آن را توضیح دهیم.

کنسول گوگل یا گول وبمستر تولز چیست؟

اگر تا به حال از کنسول گوگل استفاده نکرده اید و با آن آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن ادامه مقاله، ابتدا مقاله گوگل وبمستر چیست را بخوانید. در این مقاله در مورد مفاهیم اولیه گوگل کنسول (گوگل وبمستر تولز) صحبت کرده ایم.
اگر بخواهیم به صورت خلاصه بیان کنیم، کنسول گوگل ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید ترافیک حاصل از جستجوی سایت تان در گوگل را بررسی کنید. این ابزار امکانات بسیار متعددی را در اختیار وبمستران و مالکان کسب و کارهای اینترنتی قرار می‌دهد. برای آشنایی بیش تر حتما آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.

آموزش گوگل کنسول : بخش ترافیک جستجو

بخش ترافیک جستجو در کنسول گوگل ، اطلاعاتی بسیار ارزشمند را درباره وضعیت سایت شما در نتایج جستجوی گوگل ارائه می دهد.

اعم از این که سایت شما چه زمانی در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شود.
اگر در نتایج جسنجو نمایش داده شد، رتبه آن چندم است؟
به ازای چه کلماتی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شوید؟
چه سایت هایی به سایت شما لینک داده اند؟
وضعیت لینک های داخلی سایت تان چگونه است؟
و ….

در تصویر زیر منوی بخش ترافیک را می‌بینید. این بخش دارای ۵ زیر منو است که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می‌پردازیم.

آموزش گوگل کنسول‌ : بخش تجزیه و تحلیل جستجو

این بخش به شما می‌گوید که سایت شما چه زمانی در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود. همچنین به شما می‌گوید که مردم از چه جستجوهایی در گوگل استفاده کرده اند.
علاوه بر آن جایگاه متوسط شما را به ازای هر جستجو نیز نمایش داده می‌شود. گوگل به ازای یک جستجوی کاملا ثابت، ممکن است که سایت شما را در دفعات مختلف در جایگاه های متفاوتی نمایش دهد. این طور نیست که مثلا اگر در عبارت بازاریابی اینترنتی سایت شما رتبه ۳ گوگل باشد، به ازای همه افراد این رتبه ثابت بماند.
با استفاده از گزارش جایگاه می‌توانید بفهمید که در چه عبارت هایی ضعیف هستید و در چه عبارت هایی قوی هستند. اگر عبارت هایی که در آن ها ضعیف هستید، حجم جستجوی بالایی دارند، باید روی آن‌ها تمرکز کنید. باید تلاش کنید که جایگاه سایت تان را در آن کلیدواژه ها بهبود دهید تا بتوانید ترافیک ورودی سایت تان را افزایش دهید.

آموزش گوگل کنسول: بخش لینک های داده شده به سایت شما

یکی از مهم ترین عوامل در بحث سئو سایت، بک لینک ها هستند. بک لینک ها، لینک هایی هستند که از سایت های دیگر به سایت شما داده می‌شوند. این لینک ها نمایش دهنده مرجع بودن و معتبر بودن سایت شما هستند.
در بخش لینک های داده شده به سایت در منوی دوم ترافیک جستجوی گوگل، می‌توانید این لینک ها را مشاهده کنید. بخش لینک های داده شده به سایت شما، به ۳ زیر مجموعه تقسیم بندی می‌شود.

این ۳ بخش عبارت اند از:

چه سایت هایی بیش ترین لینک را به سایت شما داده اند
چه صفحاتی بیش ترین لینک را دارند
چه کلماتی بیش ترین لینک را دارند

با استفاده از این بخش می‌توان متوجه شد که چه بخش هایی از سایت شما جذاب تر و قابل توجه ترند.

آموزش گوگل کنسول : بخش اقدامات دستی

بهترین حالت برای این بخش این است که خالی باشد. خالی بودن این بخش یعنی که نیاز نیست شما کاری را به صورت دستی روی سایت تان انجام دهید.
گوگل از این بخش برای اطلاع رسانی فعالیت های اسپم به وب مستران استفاده می‌کند. یعنی اگر گوگل فکر کند که بخشی از فعالیت سایت شما مربوط به اسپم است، گزارش آن را در این بخش به شما می‌دهد.
مجموعه فعالیت های اسپمی که ممکن است یک سایت انجام دهد، عبارتند از:

ادامه مطلب
زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟ این یکی از رایج ترین سوالاتی است که از ما پرسیده می‌شود. اگر من مقاله جدیدی منتشر کنم چقدر طول می‌کشد تا آن مقاله در گوگل ایندکس شود؟ در این مقاله می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است.

ایندکس شدن در گوگل چیست؟

قبل از این که بخواهیم بگوییم که زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است ابتدا اجازه دهید که اصلا بگوییم ایندکس شدن در گوگل چیست؟
مفهوم ایندکس شدن در گوگل یعنی این که گوگل از یک صفحه از سایت شما بازدید کند و اطلاعات آن صفحه را در پایگاه های داده خود ذخیره سازی کند. زمانی که این اتفاق بیفتد، گوگل می‌تواند اگر کاربری در جستجوی اطلاعاتی بود که در مقاله شما راجع به آن صحبت شده است،‌ سایت شما را به او پیشنهاد کند.
قبل از ایندکس شدن در گوگل عملا مقاله شما در نظر گوگل وجود ندارد و بنابراین نمی تواند آن را به جستجو کنندگان پیشنهاد کند. این موضوع اهمیت ایندکس شدن در گوگل و ایندکس شدن سریع در گوگل را نمایش می‌دهد. هر چقدر ایندکس مطالب در گوگل سریع تر اتفاق بیفتد، شما شانس بیش تری خواهید داشت که در صفحه نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید.
در تصویر زیر این فرآیند به صورت ساده با شکل نمایش داده شده است:

برای اطلاعات بیش تر درباره ایندکس شدن در گوگل، حتما مقاله ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

تفاوت بین ایندکس شدن سایت و ایندکس شدن صفحه

باید بین مفهوم ایندکس شدن در گوگل و ایندکس مطالب در گوگل تفاوت قائل شد. بر اساس تفاوت بین دو این مفهوم، زمان ایندکس سایت در گوگل و زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل نیز با هم تفاوت خواهند داشت.
اصطلاح ایندکس شدن در گوگل در حالت کلی به معنای ایندکس شدن سایت شما در گوگل است. به این مفهوم که گوگل از وجود سایت شما آگاه باشد. این موضوع برای سایت هایی که به تازگی شروع به کار می‌کنند، بسیار مهم است.
تا قبل از ایندکس شدن در گوگل، عملا سایت شما از لحاظ گوگل وجود ندارد. بنابراین گوگل اصلا برنامه ای برای سر زدن به سایت شما و آگاهی از مقالات و صفحات جدید نخواهد داشت. برای حل این مشکل می‌توانید خودتان سایت تان را در گوگل ثبت کنید. با این کار شما رسما وجود سایت تان را به گوگل معرفی می‌کنید.
برای آشنایی با چگونگی ثبت سایت در گوگل، آموزش ثبت سایت در گوگل را ببینید.
در مقابل ایندکس شدن مطالب در گوگل به این معناست که گوگل از وجود سایت شما خبر دارد ولی هنوز سرکشی مجدد انجام نشده است. گوگل به صورت مرتب از سایت هایی که می شناسد، بازدید می‌کند. هدف این بازدید این است که مطالب، تصاویر و صفحات جدیدی که در این سایت ها اضافه شده است را شناسایی کند.
بنابراین زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل به این معناست که از زمانی که شما یک صفحه جدید را در سایت تان منتشر می‌کنید تا زمانی که گوگل در بازدید بعدی خود، آن را شناسایی و ذخیره می‌کند، چقدر طول می‌کشد.

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟

حالا که در مورد مفهوم ایندکس شدن در گوگل و تفاوت بین ایندکس شدن سایت و ایندکس شدن مطالب در گوگل صحبت کردیم، می‌خواهیم به این سوال اساسی پاسخ دهیم. زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل چقدر است؟
این زمان بسیار متغیر است و برای سایت های مختلف، زمان های متفاوتی مورد نیاز است. به طور معمول بین ۴ روز تا ۶ ماه طول می‌کشد تا صفحه جدیدی که در سایت تان اضافه کرده‌اید، در گوگل ایندکس شود. (البته به طور معمول! سایت های با ترافیک خیلی بالا به صورت مرتب توسط گوگل مانیتور می‌شوند. زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل برای این سایت ها چیزی در حد دقیقه است).
عوامل زیادی بر زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل تاثیر می‌گذارند. از جمله قدرت دامنه سایت. اصطلاح domain authority یا قدرت دامنه سایت، نشان دهنده میزان کیفیت سایت شما در برابر سایر وب سایت هاست.
این پارامتر وابسته به عوامل زیادی است. از جمله

تعداد لینک هایی که از سایت های دیگر وارد سایت شما می‌شوند
قدرت دامنه هر کدام از این لینک ها
ترافیک فعلی سایت شما و میزان بازدید سایت تان
کیفیت محتوا و مطالب سایت تان

هر چقدر قدرت دامنه شما بالاتر باشد، گوگل در زمان هایی سریع تر به سایت شما سر می‌زند. بنابراین زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل برای سایت شما کاهش پیدا می‌کند. مطالب شما سریع تر ایندکس می‌شوند و سریع تر در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوید.

۲ راه برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

برای کاهش زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل و افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل، کارهای زیر را انجام دهید.

۱) سایت مپ سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنید.

سایت مپ یا نقشه سایت فایلی است که لینک تمامی صفحات، تصاویر و ویدئوهای شما در آن نوشته شده است. بنابراین گوگل با بررسی این سایت می‌توانید به سادگی بفهمد که چه محتویات جدیدی در سایت شما اضافه شده است. افزودن نقشه سایت به گوگل وبمستر، باعث افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود.
اگر تا به حال از وبمستر تولز استفاده نکرده اید، پیشنهاد می‌کنیم آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید. در این آموزش چگونگی ثبت سایت در گوگل، اضافه کردن نقشه سایت به گوگل وبمستر و بسیاری مفاهیم دیگر را به شما آموزش می‌دهیم.
در صورتی که می‌خواهید همین الان سایت تان را به گوگل وصل کنید، دو ویدئوی زیر را ببینید:
آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر – بخش اول

آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر – بخش دوم

برای اطلاعات بیش تر و یادگیری نحوه اضافه کردن نقشه سایت در گوگل وبمستر، آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.

 ۲)‌ از محتویات قدیمی تان به محتویات جدیدتان لینک دهید

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل، دادن لینک از محتویات قدیمی به محتویات جدید است. با این کار گوگل خیلی سریع تر متوجه وجود محتوای جدید در سایت شما خواهد شد. این کار باعث ایندکس شدن سریع در گوگل برای صفحات جدید سایت شما می‌شود.
برای آگاهی از راه های بیش تر برای ایندکس شدن سریع در گوگل، مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

زمان ایندکس شدن مطالب در گوگل را به ۰ برسانید

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

در این مقاله قصد داریم چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل را برایتان توضیح دهیم. با استفاده از این راهنما می‌توانید خیلی راحت سایت تان را به کنسول جستجوی گوگل وصل کنید و از امکانات آن استفاده کنید

چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل

برای اتصال سایت تان به کنسول جستجوی گوگل کافی است که یک اکانت ایمیل گوگل داشته باشید. با استفاده از جیمیل تان می‌توانید سایت تان را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید (اگر با کنسول جستجوی گوگل یا گوگل وبمستر آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید)
برای اتصال سایت تان به کنسول جستجوی گوگل وارد آدرس زیر شوید:
https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=en
در این آدرس تصویری مشابه شکل زیر را مشاهده می‌کنید.

پس از آن روی دکمه sign in کلیک کنید. صفحه ای مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود.

در این صفحه باید با استفاده از اکانت جیمیل خود وارد شوید. پس از ورود اطلاعات، به داشبورد گوگل سرچ کنسول وارد می‌شوید.
تصویری مشابه شکل زیر را خواهید دید. البته با توجه به این که شما اولین بار است که وارد گوگل سرچ کنسول می‌شوید، سایتی نخواهید داشت و لیست زیرین خالی خواهد بود.

برای اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل روی دکمه قرمز بالای صفحه به نام add a property کلیک کنید. پنجره ای مشابه شکل زیر نمایش داده می‌شود که باید در آن آدرس سایت تان را وارد کنید.

آدرس سایت تان را در این بخش وارد کنید و روی گزینه add کلیک کنید. امیدواریم تا به این جا چگونگی اتصال سایت شما به کنسول جستجوی گوگل را متوجه شده باشید. در قدم بعدی باید مالکیت سایت را به گوگل اثبات کنیم.
با توجه به این که گوگل اطلاعات مربوط به جستجوی سایت را فقط در اختیار مالک سایت قرار می‌دهد، ما باید نشان دهیم که مالک وب سایت هستیم.

اثبات مالکیت سایت به کنسول جستجوی گوگل

پس از وارد کردن آدرس سایت تان در کنسول جستجوی گوگل، باید به گوگل اثبات کنید که مالک سایت هستید. با وارد کردن آدرس سایت و زدن دکمه اضافه شدن، وارد صفحه زیر می شوید.
در این صفحه گوگل از شما می‌خواهد که یک فایل را روی هاست تان بارگزاری نمایید تا مطمئن شود که شما به هاست سایت دسترسی دارید. به این طریق به گوگل اثبات می‌شود که شما مالک سایت هستید.
فایل مربوطه را از همین بخش دانلود کنید و در پوشه اصلی سایت تان قرار دهید. این فایل باید در آدرس نوشته شده در خط سوم قابل دسترسی باشد. پس از این کار سایت تان به کنسول جستجوی گوگل اضافه شده است.

آموزش تصویری کامل کنسول جستجوی گوگل

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
seo-search

بهینه سازی سئو تصاویر با استفاده از صفت‌های alt , title

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

تصاویر خود را در مقالات خود وارد کنید تا افراد بتوانند متن شما را بخوانند. تصاویر انتخاب شده نیز پیام شما را تقویت می کند. شما نباید فراموش کنید که این تصاویر را به خوبی ویژگی های alt: عنوان های ALT و برچسب عنوان تقویت پیام به موتور جستجو و بهبود دسترسی به وب سایت شما را تقویت می کند. در این پست همه چیزهایی را درباره برچسب ها و چرا شما باید آنها را بهینه سازی کنید و علامت های عنوان را توضیح خواهم داد.
نکته: اصطلاح “alt tag” یک اختصار معمولی است که در واقع یک ویژگی alt در برچسب img است. برای هر تصویر در سایت شما، برچسب alt باید آنچه در آن قرار دارد را توصیف کند. خوانندگان صفحه نمایش برای افراد نابینا و بینا این متن را می خوانند و در نتیجه تصویر شما را در دسترس می گذارد.
برچسب ها و علامت های ALT چیست؟
این علامت HTML تصویر کامل است:
ویژگیهای alt و title یک تصویر معمولا به عنوان برچسب alt یا alt text و title عنوان می شوند، حتی اگر از لحاظ فنی از برچسب استفاده نشود. متن alt شرح و عملکرد تصویر در صفحه را نشان می دهد. بنابراین اگر شما یک تصویر دارید که به عنوان یک دکمه برای خرید محصول X استفاده می شود، به آن متن alt می گویند: “دکمه X برای خرید محصول است “.
برچسب alt توسط خوانندگان صفحه نمایش و مرورگرها توسط افراد نابینا و بینا استفاده می شود تا به آنها بگوید که در تصویر چه چیزی است. ویژگی علامت به عنوان یک راهنمای ابزار نمایش داده می شود، بنابراین در مورد دکمه تصویر، این دکمه می تواند یک تماس اضافی مانند “خرید محصول X در حال حاضر برای ۱۹ دلار” باشد.
هر تصویر باید یک متن alt داشته باشد. نه فقط برای اهداف جستجوگرها، بلکه به این دلیل که مردم نابینا و بینا در غیر این صورت نمی دانند که تصویر چیست. عنوان اسم لازم نیست. این می تواند مفید باشد، اما در بیشتر موارد، خروج از آن نباید زیاد از یک مسئله باشد.
اما اگر یک تصویر هدف نداشته باشد چه؟
اگر تصاویر خود را در طراحی دارید که کاملا به دلایلی طراحی هستند، شما این کار را اشتباه انجام میدهید، زیرا این تصاویر باید در CSS شما باشد و نه در HTML. اگر واقعا نمیتوانید آن را تغییر دهید، به ویژگی alt empty آن خاتمه دهید، مانند:
ویژگی alt empty خالص مطمئن می کند که خوانندگان روی صفحه بر روی تصویر حرکت کنند.
متن اصلی و جستجوگرها
گوگل، در مقاله خود در مورد تصاویر، دارای عنوان “ایجاد عالی متن بزرگ” است. این یک تصادف نیست، گوگل مقدار متناسب با مقدار بالا برای تعیین آنچه بر روی تصویر است را نشان می دهد، اما همچنین تعیین موضوع اطراف متن است. به همین دلیل، در تجزیه و تحلیل محتوا Yoast SEO ، چک به طور خاص برای دیدن اینکه شما حداقل یک تصویر با یک برچسب ALT شامل کلید واژه های تمرکز خود را داشته باشد.
Yoast SEO دارای سه مرحله زیر برای تصاویر و متن alt خود در پست های شما است:
ما به طور خاص نمی گوییم که شما باید کلمات کلیدی خود را به هر علامت alt به هرزنامه ببخشید. برای پست های خود یک تصویر خوب و با کیفیت دارید که در آن کلمات کلیدی فوکوس در متن alt text محسوب می شود.
اگر به سه تصویر بالا نگاه کنید، آنها دارای همان برچسب ها و علامت های عنوان هستند، بنابراین شما فقط می توانید منتظر باشید تا آنها را ببینید. همانطور که می بینید، متن ها متنوع هستند. این چیزی است که یک متن خوب به نظر می رسد.
اگر تصویر شما یک محصول خاص است، شامل نام کامل و محصولات ID در برچسب ALT است، به طوری که می توان آن را به راحتی یافت. به طور کلی: اگر یک کلمه کلیدی برای پیدا کردن چیزی که بر روی تصویر مفید است، می توانید آن را در برچسب alt قرار دهید.
ویژگی های alt و title در وردپرس
هنگامی که یک تصویر را در وردپرس آپلود می کنید، می توانید عنوان و ویژگی alt را نیز تنظیم کنید. به طور پیش فرض آن از نام فایل تصویر در عنوان صفت استفاده می کند، که اگر شما هیچ ویژگی alt ندارید، ویژگی alt را کپی کنید. این نه تنها بهتر از نوشتن نیست، بلکه واقعا ناچیز است. شما واقعا باید وقت خود را برای ساخت یک متن مناسب ALT برای هر تصویری که به یک پست اضافه می کنید، بکشید. رابط کاربری آن را آسانتر می کند، بر روی یک تصویر کلیک کنید، دکمه ویرایش را فشار دهید، و یک رابط مانند این نمایش داده می شود.
برای انجام این کار، به غیر از تنبلی، بهانه ای نیست. SEO […]

ادامه مطلب
گوگل وبمستر چیست

گوگل وبمستر چیست

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

گوگل وبمستر چیست ؟ گوگل وبمستر ابزاری است که توسط گوگل برای کمک به مدیران سایت جهت بهبود سایت و سئو سایت ارائه شده است. نام دیگر گوگل وبمستر ، گوگل سرچ کنسول می‌باشد. در سال ۲۰۱۵ گوگل نام این ابزار را از وبمستر تولز به سرچ کنسول تغییر داد.
دلیل این تغییر نام این بود که گوگل می‌خواست تمامی افرادی که وب سایت دارند و درگیر فعالیت های بازاریابی اینترنتی هستند، از این ابزار استفاده کنند و نه فقط وبمستر ها.
در این مقاله ابتدا بررسی میکنیم که گوگل وبمستر چیست ؟ سپس ویژگی ها و بخش های مختلف آن را معرفی کرده و یک منبع برای آموزش کامل گوگل وبمستر تولز را به شما معرفی می کنیم.

گوگل وبمستر چیست ؟

گوگل وبمستر ابزار رایگان معرفی شده توسط گوگل برای مدیریت بهتر سایت و بررسی سئو سایت است. ابزار گوگل وبمستر توسط خود گوگل به صورت کاملا رایگان ارائه شده است. بنابراین برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.
اصطلاح وبمستر به افرادی گفته می‌شود که به صورت تخصصی در حوزه وب سایت و بازاریابی اینترنتی فعالیت می‌کنند. وظیفه اصلی این افراد، بازاریابی اینترنتی و جذب مشتری از طریق اینترنت است. به علاوه آن‌ها با کمک از ابزارهای مختلف سعی می‌کنند تا مشتریان با کیفیت تر با تعداد خرید بیش تری پیدا کنند.
هدف اصلی گوگل وبمستر کمک به این افراد جهت بهبود مدیریت سایت است. با استفاده از گوگل وبمستر ، آن‌ها می‌توانند اطلاعات بسیار زیادی درباره بازدیدکنندگان جذب شده از گوگل، جایگاه سایت در گوگل، مشکلات درک گوگل از سایت، خرابی های سایت و … را به دست بیاورند تا با استفاده از آن فرآیند بازاریابی اینترنتی را اثربخش تر کنند.
پس اگر در یک جمله بخواهیم بگوییم که گوگل وبمستر چیست باید بگوییم ابزاری است برای کمک به فعالیت های وبمستری و بازاریابی اینترنتی.
ما دوره ای کامل تحت عنوان آموزش تصویری گوگل وبمستر تهیه کرده‌ایم که در آن تمامی بخش های وبمستر را قدم به قدم آموزش داده ایم. ویدئوی معرفی دوره را در این جا می‌توانید ببینید. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

گوگل کنسول (سرچ کنسول) چیست؟

گوگل کنسول یا سرچ کنسول نام جدید گوگل وبمستر می‌باشد. در سال ۲۰۱۵ گوگل تصمیم گرفت که نام ابزار خود را از گوگل وبمستر تولز به گوگل سرچ کنسول تغییر دهد.
دلیل این تغییر نام این بود که گوگل می‌خواست طیف بیش تری از افراد از گوگل وبمستر استفاده کنند. نامگذاری آن به نام گوگل وبمستر باعث شده بود که در نگاه اول افراد فکر کنند که این ابزار مختص وبمستران است. بنابراین باید دانش و تخصص زیادی داشته باشند تا بتوانند از آن استفاده کنند. در نامگذاری جدید گوگل بیان می‌کند که هر کسی می‌تواند از این ابزار برای بهبود سایت و بازاریابی اینترنتی خود استفاده نماید.

ثبت سایت در گوگل وبمستر

برای استفاده از گوگل وبمستر باید سایت تان را در آن ثبت کنید. برای ثبت ثبت سایت در گوگل وبمستر کافی است که یک اکانت جیمیل داشته باشید. با استفاده از اکانت جیمیل خود می‌توانید به صورت رایگان در گوگل وبمستر ثبت نام کنید.
برای ثبت سایت در گوگل وبمستر ۴ راه وجود دارد که عبارتند از:

بارگزاری یک فایل اختصاصی روی هاست سایت تان
اضافه کردن یک تگ HTML به هدر سایت تان
استفاده از سرویس DNS
استفاده از گوگل آنالیتیکس
استفاده از گوگل تگ منیجر

فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر ساده است و شما می‌توانید با حدود ۱۵ دقیقه زمان خودتان این کار را انجام دهید. ما یک مقاله کامل در مورد آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر تهیه کرده‌ایم. شما می‌توانید مراحل گفته شده در مقاله ثبت سایت در گوگل وبمستر را ببینید و سایت تان را در وبمستر ثبت کنید.

آموزش گوگل وبمستر تولز

گوگل وبمستر تولز امکانات متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این بخش می‌خواهیم مروری بر بخش های مختلف وبمستر و امکانات آن کنیم. برای آموزش کامل گوگل وبمستر تولز و مسلط شدن بر تمامی ویژگی‌ها، آموزش تصویری گوگل وب مستر را ببینید.

۱) افزودن سایت مپ (نقشه سایت) به گوگل وبمستر تولز

یکی از امکانات گوگل وبمستر تولز ، امکان اضافه کردن سایت مپ (نقشه سایت) تان به آن است. نقشه سایت نمایش دهنده تمامی لینک های مقالات، نوشته ها، تصاویر و ویدئوهای سایت شماست.
با استفاده از نقشه سایت می‌توانید دقیقا به گوگل بفهمانید که چه بخش هایی در سایت شما وجود دارد. این کار باعث افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود. برای اطلاعات بیش تر، مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را ببینید. اگر با مفهوم ایندکس شدن مطالب در گوگل آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.
در ویدئوی زیر نحوه اضافه کردن سایت مپ به گوگل وبمستر توضیح داده شده است.

۲) بررسی فایل robots.txt

با استفاده از گوگل وبمستر می‌توانید وضعیت فایل robots.txt […]

ادامه مطلب
seo-url-www-webrina-ir_-850x491

لینک های گوگل پسند

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

            این موضوع برای گفتگو بسیار مناسب است: آیا به URL های مناسب برای SEO باید این دسته را اضافه کنم؟ آیا URL باید تا حد امکان کوتاه باشد یا آیا برای موارد اضافی وجود دارد؟ آیا URL با کلمات کلیدی پر می شود یا خیر؟
در این بخش، ما نشانی خود را در URL های دوستانه جستجوگرها توضیح می دهیم و سعی خواهیم کرد به تفصیل توضیح دهیم که چرا ما فکر می کنیم بهترین گزینه برای این لینک است. اولا بگذارید به شما بگویم که یک نشانی اینترنتی دوستانه برای جستجوگرها متناسب با هر نوع وب سایت است. در این مقاله، من با چند نفر برای نشان دادن تفاوت ها بحث خواهم کرد. چند قاعده اساسی وجود دارد، اما من به شدت به شما توصیه می کنم هنگام تنظیم ساختار URL خود به خاطر داشته باشید.
قواعد و مقررات URL های مناسب برای جستجوگرها
مهم نیست که کدام وب سایت را دوست دارید، چندین قانون اساسی وجود دارد که برای همه وب سایت ها اعمال می شود.

مهمترین چیز این است که URL های شما باید متمرکز شوند. URL های خود را از کلمات متوقف مانند “a”، “of”، “the ” نوار ابزار کنید. در ۹۹٪ موارد، این کلمات هیچ ارزشی برای URL شما ندارند. در صورت امکان URL های خود را از افعال، تهی کنید. واژه هایی مانند ‘are’ یا ‘have’ در URL شما لازم نیست تا مشخص کنید کدام صفحه در چه موردی صحبت می کند.
طول URL شما واقعا یک عامل در این موضوع نیست. توصیه میکنیم آدرس هایتان را در کوتاهترین زمان ممکن حفظ کنید. این چیزی نیست که گوگل URL های طولانی را نطیرش دوست داشته باشد، اما URL های کوتاه تر احتمالا بیشتر تمرکز می کنند. در نظر داشته باشید که از یک ساختار منطقی در URL خود استفاده کنید، زیرا Google کلمه کلیدی مورد استفاده در جستجو را حتی در نشانی URL می سپارد:

این قطعه همچنین نشان می دهد که طول این مسئله چندان مهم نیست: گوگل آنچه را که فکر می کند برای بازدید کننده مهم است را نشان می دهد. به خاطر داشته باشید که عناوین و توصیفات در ۵۱۲ پیکسل قطع می شود و URL برای شماست – همانطور که در بالا دیده می شود.

از نکات زیر استفاده نکنید، زیرا این کلمات را به یکدیگر متصل می کنند. خط تیره ها ترجیح داده می شود.

این قوانین زمینه ی URL های مناسب برای جستجوگرها است. بهترین URL برای SEO هر نوع وب سایت متفاوت است. نوع وب سایت خود را انتخاب کنید تا به اطلاعاتی که در وب سایت شما اعمال می شود پرش کنید:

وب سایت های شرکت
فروشگاه های آنلاین
وبلاگ ها یا سایت های خبری

URL های مناسب برای SEO وب سایت شرکت شما
اگر وب سایت شما اطلاعاتی در مورد شرکت و / یا خدمات شما داشته باشد و این اساسا همان باشد، بدون توجه به تعداد صفحات ، من با کوتاهترین URL امکان پذیر هستم.
http://example.com/contact/
http://example.com/about-us/
لینک های گوگل پسند برای فروشگاه آنلاین
اگر وب سایت تان یک فروشگاه آنلاین است، دو راه وجود دارد:
http://example.com […]

ادامه مطلب
ثبت سایت در گوگل وبمستر

ثبت سایت در گوگل وبمستر – آموزش ثبت سایت در گوگل

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

در این مقاله می‌خواهیم در مورده نحوه ثبت سایت در گوگل وبمستر صحبت کنیم. گوگل وبمستر ابزار رایگان ارائه شده توسط گوگل است. با استفاده از آن می‌توانید ورودی های سایت تان از گوگل و این که چه جستجوهایی منجر به نمایش سایت شما شده است، را برررسی کنید.
برای استفاده از این ابزار لازم است که فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر را انجام دهید. پس از آن می توانید به اطلاعات ارائه شده توسط این ابزار دسترسی داشته باشید.

ثبت سایت در گوگل وبمستر

ثبت سایت در گوگل وبمستر رایگان است و برای این کار نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. اگر تا به حال اسم وبمستر تولز را نشنیده اید و با آن آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله گوگل وبمستر چیست را ببینید.

گوگل وب مستر چه امکاناتی دارد؟

گوگل وبمستر تولز امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از گوگل وب مستر می‌توانید بفهمید که:

چند نفر از طریق جستجوی گوگل وارد سایت شما شده اند
این افراد با چه جستجوهایی وارد سایت شما شده اند.
سایت شما چند بار در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شده است.
متوسط رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل چه بوده است.
گوگل چه تعداد از صفحات سایت شما را خوانده است.
نحوه نمایش سایت شما در صفحه نمایش جستجوی گوگل چگونه است
گوگل وبسمتر تولز، لینک های خراب سایت تان را به شما نشان می‌دهد.
با ثبت سایت در گوگل وبمستر ، می‌توانید در صورت هک شدن سایت تان به سرعت آگاه شوید
و بسیاری امکانات دیگر

گوگل وبمستر تولز یک ابزار بی نظیر برای مدیران وب سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی است. این ابزار یک ابزار عالی بازاریابی اینترنتی است. استفاده از تمامی امکانات آن باعث بهبود سئو سایت شما و بهبود بازاریابی اینترنتی شما می‌شود.
ما یک آموزش کامل تحت عنوان آموزش تصویری گوگل وبمستر تهیه کرده ایم که در آن به صورت کاملا تصویری و قدم به قدم تمامی بخش های گوگل وبمستر تولز را به شما آموزش می‌دهیم. این آموزش روی وب سایت یکی از مشتریان ما پیاده سازی شده است و با استفاده از آن می‌توانید تمامی فعالیت ها را برای سایت خودتان انجام دهید.
برای اطلاعات بیش تر روی تصویری زیر کلیک کنید

فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر

برای ثبت سایت در گوگل وبمستر کافی است که یک اکانت جیمیل داشته باشید. پس از وارد شدن در جیمیل خود، آدرس زیر را در مرورگر خود وارد کنید:
https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=en
با ورود به این آدرس، تصویری مشابه تصویر زیر می‌بینید.

این صفحه زمانی به شما نمایش داده می‌شود که در جیمیل خود وارد نشده باشید. اگر در جیمیل خود وارد نشده اید، روی دکمه sign in در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. در این بخش اطلاعات جیمیل خود را وارد نمایید.
پس از ورود به جیمیل، صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود:

در این صفحه لیستی از وب سایت هایی که در گوگل وبمستر تولز ثبت شده اند، به شما نمایش داده می‌شود. البته اگر اولین بار است که قصد دارید سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت کنید، طبیعتا این لیست خالی خواهد بود.
برای ثبت سایت در گوگل وبمستر، در گوشه بالا سمت راست صفحه روی دکمه add a property کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود.

در این بخش باید آدرس سایت خود را وارد نمایید. با این کار گام اول فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر، به پایان رسیده است. حالا شما باید به گوگل اثبات کنید که مالک سایت مذکور هستید.

اثبات مالکیت سایت در فرآیند ثبت سایت در گوگل وبمستر

پس از وارد کردن آدرس سایت تان، صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود. گوگل در این صفحه از شما می‌خواهد که اثبات کنید که مالک سایت هستید.

برای اثبات مالکیت سایت، گوگل یک فایل در اختیار شما قرار می‌دهد و از شما می‌خواهد که آن را روی هاست تان بارگزاری نمایید. در صورتی که شما مالک سایت باشید، به پنل مدیریت هاست سایت دسترسی خواهید داشت. بنابراین می‌توانید فایل مذکور را بارگزاری نمایید.
در تصویر اول در خط اول، آدرس یک فایل وجود دارد که اگر روی آن کلیک کنید، فایلی برای دانلود به شما داده می‌شود. شما باید این فایل را دانلود نمایید.
در قدم بعدی باید آن را روی پوشه اصلی هاست تان قرار دهید. به گونه‌ای که در آدرس www.your-site-name […]

ادامه مطلب
افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

یکی از سوالات همیشگی کسب و کارهای اینترنتی و کارشناسان بازاریابی اینترنتی این است که چه کاری منجر به افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود؟ چطور می‌توان بازدید گوگل از سایت را بیش تر و بیش تر کرد تا سریع تر تغییرات را متوجه شود؟ (اگر با مفهوم ایندکس مطالب در گوگل آشنایی ندارید، مقاله ایندکس مطالب در گوگل را ببینید).
سرعت ایندکس شدن در گوگل عاملی بسیار مهمی در بازاریابی اینترنتی است. سایت های خبری که اعلام کننده اخبار داغ هستند می‌خواهند که پس از انتشار خبر اولین خبر باشند. سایر کسب و کارهای اینترنتی نیز که به دنبال جذب مشتری برای خدمات جدید خود هستند، می‌خواهند که هر چه سریع تر محتوا و مطالب آن‌ها توسط گوگل ایندکس شود. ایندکس شدن سریع در گوگل به آن‌ها کمک می‌کند که مشتریان بالقوه بیش تری را جذب کنند.
در این مقاله می‌خواهیم روش هایی را برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل مطرح کنیم.

 ایندکس شدن در گوگل چیست؟

قبل از این که درباره‌ی راه های افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل صحبت کنیم، ابتدا می‌خواهیم تعریف کنیم که ایندکس شدن در گوگل چیست. ایندکس شدن به معنای فرآیندی است که طی آن گوگل از یک صفحه از سایت شما بازدید می‌کند و محتویان آن را در پایگاه های داده خود ذخیره می‌کند. زمانی که ذخیره سازی انجام شد اصطلاحا می‌گوییم این صفحه از سایت در گوگل، ایندکس شده است.
زمانی که ذخیره سازی انجام شود این احتمال وجود دارد که شما به ازای کلیدواژه های مرتبط در لیست نتایج جستجو ظاهر شوید. اما تا قبل از ایندکس شدن در گوگل ، عملا گوگل از این صفحه از سایت شما آگاهی ندارد. از نظر گوگل این صفحه اصلا وجود ندارد و بنابراین نمی تواند آن را به کاربران در حال جستجو پیشنهاد کند.
برای اطلاعات بیش تر و همچنین آموزش یک روش موثر برای ایندکس شدن در گوگل ، مقاله ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.

دلایل کمبود سرعت ایندکس مطالب در گوگل

حالا می خواهیم به بحث افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل بپردازیم. طبیعی است که سوال کنید چرا سرعت ایندکس مطالب در گوگل متفاوت است؟ چرا صفحات جدید سایت من در مدت زمان طولانی ایندکس می‌شوند؟
برای پاسخ به این سوال می‌خواهیم عوامل موثر بر کاهش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را بررسی کنیم.

۱) گوگل فکر می کند سایت شما مهم نیست

اگر از سایت های دیگر به سایت شما لینکی وجود نداشته باشد، به این معناست که کسی شما را مرجع قرار نمی دهد و اگر هیچ کسی این کار را نکند، یعنی سایت شما مهم نیست. هر چقدر تعداد لینک های وارد شده به یک سایت بیش تر باشد، یعنی آن سایت مهم تر است.
بنابراین اگر سایت شما بک لینک ندارد طبیعی است که گوگل تمایل کمی به ایندکس کردن آن داشته باشد و زمان ایندکس گوگل برای شما طولانی شود (مقاله لینک سازی به عنوان بخشی از استراتژی رشد شما را ببینید).
برای حل این مشکل می‌توانید دو کار انجام دهید:
از طریق تبلیغات در دیگر سایت ها، باعث شوید که لینک هایی به سایت شما داده شود. این کار هم باعث جذب مخاطب برای سایت شما شده و هم اهمیت سایت شما را در نزد گوگل بیش تر می‌کند.
راه دوم این است که محتواهای عالی برای وب سایت تان و در حوزه کاری تان تهیه کنید. با تولید محتوای با کیفیت باعث می‌شوید که وب سایت های دیگر محتوای شما را بازنشر کنند. بعضی از این سایت ها، پس از بازنشر لینک شما را نیز قرار می‌دهند که این امر باعث افزایش بک لینک های شما می‌شود (بخش بازاریابی محتوایی در صفحه بازاریابی اینترنتی را مشاهده کنید)

۲) سایت شما کند است

یک عامل اصلی و مهم در مورد این که چرا سرعت ایندکس شدن در گوگل کم است، این است که سرعت خود سایت پایین است. برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل لازم است که سرعت سایت خود را افزایش دهید.
هر چقدر سایت شما سریع تر باشد، گوگل راحت تر و سریع می‌توانید صفحات مختلف آن را بررسی و پیمایش کند. سرعت بهتر به گوگل کمک می‌کند که گردش بهتر و بیش تری در سایت داشته باشد. در نتیجه صفحات بیش تری را کشف می‌کند.
علاوه بر گوگل، مخاطبان شما نیز تجربه بسیار بهتری از سایت شما خواهند داشت. این موضوع منجر به افزایش درآمد و سودآوری شما خواهد شد. برای آگاهی از ارتباط بین میزان فروش و سرعت سایت، همین الان کتاب رایگان زیر را دریافت نمایید.

برای حل مشکل سرعت خود می‌توانید آموزش زیر را ببینید. در این آموزش ما در مورد تمامی عوامل موثر بر سرعت سایت صحبت کرده‌ایم. این آموزش به صورت عملی بوده و قدم به قدم کلیه مراحل روی یک سایت نمونه پیاده سازی می‌شوند.

۳) خطاهای زیادی در سایت شما وجود دارد

یک عامل دیگر در کاهش سرعت ایندکس مطالب در گوگل ، وجود خطاهای زیاد در سایت است. خطاهای زیاد در سایت باعث می‌شود که گوگل سرعت ایندکس شدن مطالب سایت شما را کاهش دهد.
خودتان را جای گوگل بگذارید. تعداد زیادی از لینک هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید وجود ندارد. در بعضی صفحاتی که بازدید می‌کنید، خطا وجود دارد. ساختار صفحات درست نیست و …. طبیعی است که گوگول اولویت ایندکس سایت شما را کاهش دهد.
برای حل این مشکل نیاز است که لینک های خراب و مشکلات سایت خود را حل کنید. برای آگاهی از چگونگی کشف مشکلات و راه های حل آن‌ها، پیشنهاد می‌کنیم آموزش تصویری گوگل وب مستر را ببینید.

افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

حالا که با موانع و مشکلات ایندکس شدن در گوگل آشنا شدیم، می‌خواهیم در مورد روش های افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل صحبت کنیم.
۱) لینک هایی در سایت های پرترافیک داشته باشید
روش های مختلفی برای ثبت تبلیغ در سایت های پرترافیک وجود دارد. شما می‌توانید تبلیغ خود را به صورت ریپورتاژ در آن‌ها قرار دهید. با این کار از آن ها لینک خواهید گرفت که منجر به افزایش اعتبار سایت شما می‌شود. در نتیجه گوگل در زمان های بیش تری به سایت شما سر می‌زند.
برای اطلاعات بیش تر مقاله لینک سازی به عنوان بخشی از استراتژی رشد شما را ببینید.

۲) افزودن سایت مپ به سایت

با استفاده از سایت مپ شما دقیقا به گوگل می‌گویید چه صفحاتی دارید. سایت مپ به گوگل کمک می‌کند که ساختار سایت شما را بهتر درک کند. این امر منجر به افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود.
به علاوه تغییرات سریعا توسط گوگل ادراک می‌شوند. دیگر نیازی نیست که گوگل کل سایت شما را پیمایش کند تا لینک های جدید را کشف کند. شما با استفاده از سایت مپ دقیقا مشخص می‌کنید که لینک های جدید سایت تان کدام ها هستند.

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
ایندکس مطالب در گوگل - آموزش گوگل وبمستر تولز

ایندکس مطالب در گوگل : آموزش گوگل وبمستر تولز

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

در این مقاله می‌خواهیم در مورد مفهوم ایندکس شدن و ایندکس مطالب در گوگل صحبت کنیم. ابتدا مشخص می‌کنیم که ایندکس شدن در گوگل چیست و چه طور ایندکس مطالب در گوگل اتفاق می افتد. سپس راهکاری را برای ایندکس کردن مطالب سایت تان در گوگل به شما نشان می‌دهیم.

ایندکس شدن در گوگل چیست ؟

گوگل به صورت شبانه روزی مشغول پیمایش اینترنت و وب سایت هاست. هر زمان که گوگل به سایت جدید یا یک مطلب جدید روی یک سایت می‌رسد، محتویات آن رابررسی می‌کند. این بررسی به معنای آن است که بخش های مهم از صفحه سایت شما را در پایگاه داده خود ذخیره می‌کند. به این فرآیند، فرآیند ایندکس مطالب در گوگل می‌گویند.
زمانی که مطلبی از سایت شما در گوگل ایندکس شد، یعنی اگر کاربری در مورد آن موضوع جستجو کند امکان دارد که گوگل سایت شما را به عنوان نتایج به او نشان دهد (توجه کنید که گفتیم ممکن است. برای این که صفحه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود باید به خوبی سئو شده باشد. همچنین سایت شما هم باید از لحاظ سئو بهینه باشد).
در صورت ایندکس نشدن مطالب در گوگل حتی اگر مطلب شما دقیقا چیزی باشد که کاربر به دنبال آن است، در لیست نتایج جستجو نمایش داده نمی‌شوید. در حقیقت گوگل اصلا از وجود محتوای جدید سایت شما آگاه نیست و از نظر گوگل اصلا همچین محتوایی وجود ندارد.
بنابراین این موضوع اهمیت ایندکس شدن سریع در گوگل را نشان می‌دهد. برای آشنایی با روش های ایندکس شدن سریع در گوگل ، مقاله افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل را ببینید.
بنابراین اگر به صورت خلاصه و جمع بندی شده بخواهیم بگوییم: ایندکس مطالب در گوگل یعنی بازدید گوگل از آن مطلب و ذخیره محتوای آن مطلب در پایگاه های داده گوگل به منظور نمایش در زمان جستجوی کاربر

ایندکس مطالب در گوگل

سوال اصلی ای که در این جا مطرح می‌شود این است که چطور بررسی کنیم که ایندکس مطالب در گوگل رخ داده است یا خیر؟ به بیان دیگر چطور می‌توانیم بررسی ایندکس سایت خودمان را انجام دهیم؟ چه طور بفهمیم که چه صفحاتی از سایت ما در گوگل ایندکس شده اند و چه صفحاتی نشده اند؟
برای این منظور می توانید از گوگل وبمستر تولز استفاده کنید. گوگل وبمستر تولز به شما امکان می‌دهد که به سادگی عملیات بررسی ایندکس سایت تان را انجام دهید.
در گوگل وبمستر تولز بخشی وجود دارد تحت عنوان وضعیت ایندکس یا index status. اگر روی این گزینه کلیک کنید تصویری مشابه شکل زیر را می‌بینید.

وضعیت ایندکس در گوگل وبمستر تولز به شما نشان می‌دهد که گوگل در هر تاریخ چه میزان از صفحات سایت شما را ایندکس کرده است. بررسی این نمودار به شما کمک می‌کند که هر گونه مشکل یکباره ای در سایت تان را به سرعت پیدا کنید.
انتظار طبیعی این است که این نمودار به صورت همیشگی صعودی باشد. حتی اگر در مدت زمانی سایت تان غیرفعال بوده است و نوشته جدیدی به آن اضافه نکرده اید، نمودار ایندکس شدن مطالب در گوگل باید تبدیل به یک خط صاف شود.
اگر در این نمودار یک افت شدید رخ بدهد یعنی که سایت شما دچار مشکل شده است. این افت شدید ممکن است به خاطر مشکل هاست باشد (برای مثال بخشی از سایت یا تمامی آن قابل دسترسی نیست). علت دیگر ممکن است به خاطر تنظیمات اشتباه فایل robots.txt باشد (فایل robot.txt فایلی است که به وسیله آن مشخص می‌کنید که گوگل به چه بخش هایی از سایت شما دسترسی داشته باشد و به چه بخش هایی نداشته باشد. برای آشنایی کامل با این موضوع مقاله «آموزش کامل فایل robot.txt را ببینید).
هر زمان که افت ناگهانی در این نمودار رخ داد، یعنی در فرآیند ایندکس صفحات در گوگل مشکلی پیش آمده است. بنابراین لازم است که شما سریعا برای حل مشکل اقدام کنید.
در ۹ مارس ۲۰۱۶ گوگل، این نمودار را برای سایت در حالت http و حالت https جدا کرد. بنابراین اگر شما سایت تان را به https منتقل کرده اید، امکان دارد که در این نمودار هیچ عددی نبینید. برای حل این مشکل لازم است که سایت خود را یکبار به صورت https نیز به سرچ کنسول اضافه کنید.

ایندکس شدن سریع در گوگل

طبیعی است که دوست داشته باشید به محض انتشار مطالب تان در سایت، مطالب در گوگل ایندکس شوند. هر چقدر سرعت ایندکس شدن بیش تر باشد، به احتمال بیش تری در صدر نتایج جستجو قرار خواهید گرفت و در نتیجه ترافیک بیش تری را جذب سایت تان خواهید کرد.
در این جا یک روش برای ایندکس شدن سریع در گوگل را به شما نشان می‌دهیم. با استفاده از این روش می‌توانید به محض انتشار مطالب، باعث ایندکس صفحات در گوگل شوید.
برای استفاده از این روش، ابتدا باید وارد گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول) شوید (اگر با گوگل وبمستر تولز آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید).
پس از ورود به گوگل وبمستر تولز، روی گزینه crawl در منوی سمت چپ کلیک کنید (مشابه شکل زیر):

با این کار زیر منوهای مربوط به گزینه crawl در گوگل وبمستر تولز نمایش داده می‌شوند. از این منوها گزینه fetch as google را انتخاب کنید. با این کار صفحه‌ای مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می‌شود.

در این بخش شما می‌توانید آدرس صفحه ای که به تازگی اضافه کرده اید را وارد کنید و روی گزینه fetch کلیک کنید. با این کار شما رسما از گوگل می‌خواهید که محتوای این صفحه را بخواند و به این صفحه از سایت شما سر بزند.
برای مثال ما آدرس همین صفحه از سایت را در باکس مربوطه وارد کرده ایم و روی دکمه fetch کلیک کرده ایم. نتیجه این کار را در تصویر زیر مشاهده می نمایید:

در کنار لینک جدید اضافه شده، دکمه ای به نام Request Indexing […]

ادامه مطلب
لینک سازی و استراتژی لینک سازی برای رشد

لینک سازی به عنوان بخشی از استراتژی رشد شما

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

لینک سازی و داشتن لینک از وب سایت های مختلف یک عامل مهم در سئو سایت است. به همین دلیل آموزش لینک سازی یا لینک بیلدینگ یکی از مواردی است که اکثر مالکان کسب و کارهای اینترنتی به دنبال ان هستند.
اگر لینک سازی به شیوه غلطی انجام شود، باعث جریمه گوگل خواهد شد. بنابراین آموزش شیوه درست لینک سازی یک امر مهم در بازاریابی اینترنتی است.
لینک سازی یک امر خیلی پیچیده یا دشوار نیست. مفاهیم ساده هستند ولی کار زیادی را می‌طلبند. در این نوشته می‌خواهیم در مورد راه های لینک سازی برای رشد سایت تان با شما صحبت کنیم.

لینک سازی چیست ؟

قبل از پرداختن به استراتژی لینک سازی، ابتدا بیایید بررسی کنیم که لینک سازی چیست. همچنین می‌خواهیم بگوییم چرا لینک سازی مهم است.
هر زمان که در اینترنت لینکی از یک سایت به سایتی داده شود، می‌گوییم عمل لینک کردن اتفاق افتاده است. لینک سازی استفاده از عمل لینک کردن به صورت هوشمندانه برای بهبود سئو سایت و تجربه کاربری است.
در فرآیند لینک کردن، سایت مبدا و مقصد می‌توانند دو سایت یکسان باشند. در این حالت به لینک ایجاد شده، لینک داخلی می‌گوییم. همچنین می‌توانند مختلف باشند. یعنی از یک سایت به سایت دیگر لینکی داده شود. در این حالت، به این لینک، لینک خارجی گفته می‌شود.
لینک خارجی خودش به دو مفهوم تقسیم می‌شود. لینک خارجی و بک لینک. لینک خارجی زمانی است که شما از سایت خودتان به سایت دیگری لینک می‌دهید. در عوض بک لینک، لینکی است که از سایت دیگری به سایت شما وارد می‌شود.
با توجه به مفاهیم لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی، استراتژی های لینک سازی نیز به ۲ دسته تقسیم می‌شوند. استراتژی لینک سازی داخلی و استراتژی لینک سازی خارجی

چرا لینک سازی مهم است؟

داشتن بک لینک کمک می‌کند که سایت شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل در رتبه بالاتری قرار بگیرد. به طور خلاصه بک لینک به سئو سایت شما کمک فراوانی می‌کند. بنابراین با داشتن بک لینک و لینک سازی می‌توانید ترافیک بیش تری از سمت گوگل داشته باشید.
علاوه بر آن، داشتن لینک در یک سایت دیگر کمک می‌کند که مخاطبان آن سایت با سایت شما نیز آشنا شوند. اگر در مورد موضوعی در سایتی اطلاعاتی نوشته شده است و آن سایت برای اطلاعات بیش تر به سایت شما لینک داده باشد، احتمال دارد که بعضی از مخاطبان وارد سایت شما شوند.
این افراد علاقه مند به کسب اطلاعات بیش تر درباره‌ی آن موضوع هستند. بنابراین از طریق لینک درج شده وارد سایت شما می‌شوند تا اطلاعات بیش تری کسب کنند. هر چقدر تعداد بک لینک های شما بیش تر باشد، یعنی طیف بیش تری از مخاطبان را وارد سایت خود می‌کنید.
در زمان تهیه استراتژی لینک سازی باید همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید. هدف شما از لینک سازی باید دادن اطلاعات بیش تر به مخاطبان بالقوه باشد. بنابراین درج لینک در سایت های غیر مرتبط با سایت تان، یک استراتژی لینک سازی درست نیست.

بک لینک های خراب و اصلاح آن ها

یکی از کارهای مهم در لینک سازی، کشف بک لینک های خراب و اصلاح آن‌هاست. فرض کنید سایتی به مقاله ای از سایت شما لینک داده است. پس از مدتی، شما این مقاله را ویرایش می‌کنید. یا آن را با مقاله‌ی دیگری ادغام می‌کنید و یا کلا آن را حذف می‌کنید.
در این حالت دیگر این آدرس در سایت شما وجود ندارد. بنابراین بک لینکی که در سایت هدف داشته اید، دیگر کار نخواهد کرد.
به عنوان بخشی از استراتژی لینک سازی شما باید همیشه بک لینک های خراب را کشف و اصلاح کنید. برای اطلاعات بیش تر در مورد چگونگی این کار، آموزش تصویری گوگل وبمستر را ببینید.

۶ استراتژی لینک سازی برای رشد کسب و کار شما

گام ۱): مخاطبان خود را بشناسید

اگر می‌خواهید مخاطبان سایت خود را افزایش دهید، باید آن‌ها را بشناسید. باید بدانید که آن‌ها کجا هستند و چه کاری انجام می‌دهند.
بنابراین برای گسترش مخاطبان سایت تان باید ۲ سوال اساسی را بدانید:
۱) مخاطبان فعلی سایت من چه کسانی هستند؟
۲)‌ مخاطبان ایده آل من چه ویژگی هایی دارند؟

ممکن است شما بخواهید گروه ها و مخاطب های جدیدی را هدف قرار دهید (مقاله دسته بندی مشتریان و تقسیم بندی مشتریان برای هدف گذاری هر گروه را ببینید). در این حالت باید محتوای جدیدی برای این دسته از مخاطبان جدید تهیه کنید.
با توجه به این که محتواهای جدید در حوزه‌ی جدید، ضعیف تر هستند، نیاز به بک لینک از سایت هایی در این حوزه خواهید داشت.
بنابراین گام اول شناخت درست مخاطبان است. پس از شناخت مخاطبان، استراتژی لینک سازی برایتان مشخص تر خواهد شد.

مرحله ۲: لیستی از وب سایت هایی را که مخاطب مورد نظر شما به آنها علاقه مند است را ایجاد کنید

اگر تصویری شفاف از مخاطب فعلی و مورد نظر خود داشته باشید، می توانید یک لیست از وب سایت های مورد علاقه او درست کنید. این لیست به شما می‌گوید که مخاطب فعلی شما بازدید کننده چه سایت هایی است.
وبسایت هایی را پیدا کنید که قبلا مخاطب مورد نظر شما به آن علاقه دارد. داشتن بک لینک در این سایت ها می‌تواند به شما برای رسیدن به مخاطبان جدید کمک کند.

مرحله ۳: محتوای شگفت انگیز بنویسید

به منظور گرفتن بک لینک از سایت های دیگر باید محتوای شگفت انگیز داشته باشید تا سایر سایت ها تمایل به قراردادن آن داشته باشند. علاوه بر آن این محتوا باید مناسب مخاطب هدف شما باشد.
مطمئن شوید که مقاله شما، ساختار یافته، مناسب و دقیق و معتبر است.

مرحله ۴: تطابق محتوا را به وب سایت ها متصل کنید

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی
شناسایی صفحات بی کیفیت در گوگل پاندا - جریمه نشدن در گوگل

شناسایی صفحات بی کیفیت توسط گوگل پاندا

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
|
0 نظرات
|

بسیاری از سایت قربانی الگوریتم گوگل پاندا می‌شوند. خیلی از آن‌ها در آستانه‌ی جریمه شدن توسط گوگل هستند. سایت هایی که کیفیت صفحات و پست های آن‌ها پایین است، احتمال دارد که توسط الگوریتم پاندای گوگل جریمه شوند.
در این مقاله قصد داریم که بگوییم الگوریتم پاندای گوگل چیست و چطور کار می‌کند. همچنین راه هایی را برای بهبود کیفیت صفحات سایت تان به شما می‌گوییم.

الگوریتم گوگل پاندا چه سایت هایی را جریمه می کند؟

هدف کلی الگوریتم گوگل پاندا حذف سایت هایی از لیست نتایج جستجوست که کیفیت پایینی دارند. هر چقدر نسب صفحات بی کیفیت نسبت به کل سایت بیش تر باشد، در مجموع احتمال بیش تری برای جریمه شدن توسط گوگل پاندا را خواهد داشت.
بنابراین شما برای جریمه نشدن توسط گوگل پاندا، باید صفحات بی کیفیت خود را اصلاح کنید. شما می توانید مشکلات صفحات با کیفیت پایین را با دو راه حل کنید:

بهبود صفحات بی کیفیت

شما می‌توانید محتوا و کیفیت این صفحات را بهبود دهید. این کار، به معنای اضافه کردن محتوای خوب و عالی به نوشته های پیشین تان است،
این موضوع برای اغلب سایت ها به این معنی است که تبلیغات زیادی در صفحه نداشته باشند. همچنین سایت های قدیمی تر لازم است که رابط کاربری و UX خود را بهبود ببخشند.

حذف صفحات بی کیفیت

راه حل دیگر برای حل مشکل صفحات بی کیفیت و جریمه نشدن توسط گوگل پاندا، حذف صفحات بی کیفیت است.
همچنین می‌توانید دسترسی گوگل و سایر موتورهای جستجو را به این صفحات محدود کنید. برای این کار مقاله آموزش جامع فایل robots.txt و بهینه سازی فایل وردپرس robots.txt را ببینید.

شناسایی صفحات بی کیفیت

قبل از این که شما تصمیم بگیرید که صفحات بی کیفیت خود را بهبود دهید و یا حذف کنید، باید بدانید که از کجا شروع کنید.
بهترین راه برای شناسایی صفحاتی که نیاز به اصلاح دارند، بررسی بازدید آن‌هاست. شما باید به صفحاتی که در سایت شما بازدید خیلی کمی دارند یا نرخ خروج آن‌ها بسیار بالاست، را شناسایی کنید. این صفحات، صفحاتی هستند که سایت شما در آن‌ها رتبه خوبی ندارد. به علاوه بهره ای هم برای سایت شما ندارند، چون مخاطبان بلافاصله پس از ورود به آن‌ها، آن را ترک می‌کنند.
البته توجه داشته باشید که همیشه نرخ پرش بالا به معنای بی کیفیت بودن صفحه نیست. در خیلی از اوقات، صفحه شما این قدر مناسب و خوب است که مخاطب پاسخ سوال خود را به صورت کامل گرفته است. بنابراین نیازی به کار دیگری نداشته است و از سایت شما خارج شده است.

بهبود صفحه یا حذف آن؟

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
کاهش رتبه گوگل و علت کاهش ورودی گوگل

چه اتفاقی برای رتبه گوگل من افتاده است؟

۲۷ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

کاهش رتبه گوگل یکی از اتفاقاتی است که معمولا برای هر سایتی می‌افتد. معمولا در این زمان افراد نگران می‌شوند و می‌پرسند: چه اتفاقی برای رتبه من در گوگل افتاد؟
اگرچه ابزارهای مختلفی برای تحلیل سایت وجود دارند اما پاسخ به این سوال واقعا سخت است. گوگل همیشه مشخص نمی‌کند که چرا بعضی سایت ها را بالاتر از دیگر سایت ها قرار می‌دهد.
در این مقاله می‌خواهیم به ۳ روش رایج برای حل مشکل کاهش رتبه گوگل اشاره کنیم تا علت کاهش ورودی گوگل سایت خود را پیدا کنید.

تجزیه و تحلیل علت کاهش ورودی گوگل

اولین احتمال در مورد کاهش رتبه گوگل شما، وقوع یک اتفاق خاص است. مثلا شاید سایت تان در یک بازه‌ی زمانی در دسترس نبوده است. یا یک تغییر روی سایت منجر به مشکلاتی شده است.

برای پیدا کردن پاسخ این سوال، باید تاریخ دقیق رخداد را مشخص کنید. برای این کار از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید و روزی را که بازدید سایت پایین آمده است، مشخص کنید (برای اطلاع از چگونگی این کار، آموزش کامل گوگل آنالیتیکس را ببینید).
سپس این سوال را از خود بپرسید؟ آیا در این روز اتفاق خاصی رخ داده است؟ آیا مشکلی پیش آمده است؟
برای مثال تصویر زیر افت بازدید را در زمان انتقال سایت از http به https نشان می‌دهد. البته این اتفاق طبیعی بود چون تمامی ترافیک سایت به حالت https ریدایرکت می‌شد و بنابراین دیگر ترافیک معمول سایت وجود نداشت.

چه چیزی باعث کاهش رتبه گوگل می‌شود؟

عوامل زیادی در کاهش رتبه گوگل موثر هستند. الگوریتم های گوگل روز به روز تغییر می‌کنند و هر چند وقت یک بار یک آپدیت اساسی انجام می‌شود.
معمولا پس از این آپدیت‌ها سایت های زیادی دچار تغییر جایگاه می‌شوند. بنابراین اگر سایت شما مشمول این سایت هاست، شاید مورد جریمه الگوریتم جدید قرار گرفته اید.
برای اطمینان از این نکته ابتدا تغییراتی که گوگل در آپدیت جدید خود داده است را بررسی کنید. آیا الگوریتم جدید گوگل برای حل مشکلی آمده است که شما از آن به نفع بهبود رتبه سایت تان استفاده می‌کرده اید؟ اگر جواب مثبت است پس احتمالا دچار جریمه این آپدیت شده اید.
تغییرات وابسته را حذف کنید و هر روز بررسی کنید که آیا جایگاه شما به حالت قبل باز می گردد یا خیر.

شاید اصلا از اول نباید بالا می‌بودید!

در بعضی اوقات، مشتریان ما به ما می‌گفته اند که در یک کلید واژه خاص پایین آمده اند و یک دفعه به وسط صفحه دوم رفته اند. اگر کاهش رتبه گوگل شما در یک یا چند کلیدواژه خاص است، احتمالا از اول هم نباید بالا می‌بوده اید.
گوگل به طور روزافزونی وابسته به تجربیات کاربران می‌شود. بنابراین علاوه بر امتیازهایی که خودش به سایت ها می‌دهد، رفتار کاربران در سایت ها را نیز بررسی می‌کند. بر اساس این رفتار گوگل تعیین می‌کند که سایت شما چقدر برای کاربران مناسب است.
قاعدتا زمانی که کاربری وارد سایت شما نشود، گوگل نمی‌تواند این محاسبات را انجام دهد. بنابراین گوگل این فرصت را به سایت شما می‌دهد که در یک کلیدواژه خاص جزو نتایج اول جستجو حاضر شوید. پس از آن گوگل رفتار بازدیدکنندگان را بررسی می‌کند. در صورتی که کیفیت رفتار آن‌ها پایین تر از معیار متوسط باشد، گوگل به این نتیجه می‌رسد که این سایت و محتوای جدیدش برای کاربران مناسب نیستند.
بنابراین شما را به رتبه‌های پایین تر برمیگرداند. جایی که از اول نیز باید در آنجا قرار می‌گرفتید.

خطا در دسترسی به بعضی قسمت های سایت

در حالت هایی که بخشی از سایت روی هاست جداگانه میزبانی می‌شود، ممکن است خطا در آن هاست باعث از دسترس خارج شدن بخشی از لینک های سایت شما شود.
یک احتمال دیگر، اعمال تغییر نادرست روی فایل robots.txt است. با تغییر نادرست باعث می‌شوید که گوگل به بخشی از محتوای سایت شما دسترسی پیدا نکند (برای آشنایی کامل با این فایل، مقاله آموزش جامع فایل robots.txt و بهینه سازی فایل وردپرس robots.txt را ببینید).

و اما در نهایت گوگل، گوگل است

هیچ کس نمی‌تواند به طور قطع مشخص کند که چه اشکالی باعث کاهش رتبه گوگل شما شده است. علت کاهش ورودی گوگل را فقط می‌توان با حدس‌هایی احتمالی تعیین کرد. بهترین راه این است که با بررسی تمامی احتمالات و اعمال آن‌ها، ببینید که آیا جایگاه شما به مقدار قبلی بازمی‌کردد یا خیر.
اگر به صورت تجربی این اتفاق برای تان رخ داده است، خوشحال می‌شویم که آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ادامه مطلب
لینک بیلدینگ - لینک سازی

لینک بیلدینگ از نگاهی دیگر

۲۰ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

لینک بیلدینگ یا لینک سازی به معنای داشتن لینک سایت تان در سایت های دیگر است.
داشتن لینک از سایت های دیگر یک عامل اساسی در سئو (بهینه سازی سایت برای موتور جستجو) است و به همین دلیل افراد زمان زیادی را برای لینک بیلدینگ صرف می‌کنند. اما اگر لینک بیلدینگ را از روش نادرست انجام دهید گوگل سایت شما را جریمه خواهد کرد. به این معنا که سایت شما را از لیست نتایج جستجوی خود حذف خواهد کرد.
در این مقاله می‌خواهیم در مورد لینک بیلدینگ و استراتژی های درست لینک سازی صحبت کنیم.

لینک بیلدینگ یا لینک سازی چیست ؟

به مجموعه فعالیت هایی که برای گرفتن لینک از سایت های دیگر انجام می‌شود، لینک بیلدینگ یا لینک سازی می‌گویند.
برای مثال یک روش ساده در لینک بیلدینگ، تبادل محتوا با یک سایت دیگر است. به این معنا که شما با سایتی که در حوزه فعالیت شما قرار دارد صحبت می‌کنید و یک مقاله از آن‌ها را در سایت خود قرار می‌دهید. در انتهای مقاله نیز لینک سایت اصلی را درج می‌کنید. به طور مشابه آن سایت نیز این کار را برای شما انجام خواهد داد. در نتیجه شما یک لینک از سایت دیگر به سایت خودتان خواهید داشت.

چگونه لینک بیلدینگ سئو سایت شما را بهبود می‌دهد؟

قبل از صحبت درباره استراتژی لینک بیلدینگ و اشتباهات لینک بیلدینگ ابتدا می‌خواهیم بگوییم که یک لینک چطور به بهبود سئو شما کمک می‌کند. داشتن لینک از سایت دیگر به ۴ روش منجر به بهبود سئو سایت شما می‌شود.

لینک داده شده باعث ارزش دهی بیشتر به آن صفحه سایت شده و باعث بهبود امتیاز آن صفحه در نزد گوگل می‌شود.
لینک داده شده باعث افزایش ارزش دامنه سایت شما می‌شود که در نتیجه ارزش تمامی صفحات سایت شما اندکی بیش تر می‌شود.
کلمه و عبارتی که لینک شده است باعث بهتر شدن فهم گوگل از محتوای سایت شما و محتوای آن صفحه خاص می‌شود.
افرادی که روی لینک کلیک می‌کنند وارد سایت شما می‌شوند و بازدید کننده سایت شما خواهند بود.

ارزشی که لینک داده شده به سایت شما اضافه می‌کند به موضوع صفحه لینک دهنده وابسته است. لینک هایی که از صفحاتی مرتبط با موضوع صفحه شما ارجاع داده می‌شوند ارزشی بسیار بیش تر از صفحات نامرتبط دارند.
به علاوه لینک هایی که از داخل صفحات و مقالات سایت داده می‌شوند ارزش بالاتری نسبت به لینک های سایدبار و فوتر دارند. از طرفی هر چقدر تعداد لینک های داخل مقاله بیش تر باشد، ارزش آن‌ها کمتر می‌شود.

بد نامی لینک بیلدینگ

در سال های اخیر، لینک بیلندینگ و لینک سازی به عنوان یک استراتژی بدنام سئو شناخته شده است. هنگامی که مردم متوجه شدند که لینک های سایت های دیگر به رتبه بندی بهتر منجر می‌شود، شروع به سوءاستفاده از لینک بیلدینگ کردند.
آن‌ها لینک هایی از سایت هایی که هیچ ارتباطی با موضوع سایت شان نداشتند، دریافت می‌کردند. در مواردی مردم لینک ها را از سایت های دیگر خریداری می‌کردند.
خرید بک لینک باعث افت کیفیت کارکرد گوگل می‌شد. به این صورت که الزاما دیگر بهترین و مرتبط ترین موضوع به کاربر نمایش داده نمی‌شد. بلکه کسانی که لینک بیشتری خریداری کرده بودند، در جایگاه های بالاتر قرار می‌گرفتند. برای مبارزه با این موضوع، گوگل جریمه هایی را برای سایت هایی که لینک می‌فروختند در نظر گرفت (الگوریتم پنگوئن گوگل). اگر سایتی مشمول این جریمه شود، از لیست نتایج گوگل حذف خواهد شد.
این اتفاق باعث بدنامی لینگ بیلدینگ و لینک سازی شد و زمانی که از لینک بیلدینگ صحبت می‌شود افراد می‌گویند که ما اهل خرید بک لینک نیستیم. آیا این که افرادی به صورت نادرست از لینک بیلدینگ برای کسب درآمد استفاده کردند باعث می‌شود که لینک بیلدینگ دیگر جایگاهی نداشته باشد؟ پاسخ قطعا خیر است.

برای لینک بیلدینگ باید فعالانه عمل کنید

برای پیاده سازی یک استراتژی درست لینک بیلدینگ باید فعالانه وارد عمل شوید. لینک بیلدینگ یک فعالیت تبلیغاتی برای معرفی سایت شما و مجموعه محصولات و خدمات شماست.

این موضوع به این معنی است که شما باید با افراد تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید که در مورد وب سایت شما یا محصولات تان بنویسند و به شما لینک دهند. به طور معمول، اگر شخصا با افراد تماس بگیرید، نتایج بهتری خواهید گرفت.
اگر محصول شما و خدمات شما خوب باشد قطعا افراد خواهان نوشتن درباره آن خواهند بود. اکثر وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران برای گزارش های خود به محتوا نیاز دارند. بنابراین اگر می‌توانید محصول خود را به آن‌ها بدهید تا آن را تست کنند. مطمئن باشید که اگر محصول شما خوب باشد درباره آن و درباره سایت شما خواهند نوشت.

لینک بیلدینگ از نگاهی دیگر

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
ماموریت سایت - بیان ماموریت سایت

ماموریت سایت شما چیست؟

۱۷ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

ماموریت سایت شما چیست؟

قبل از شروع هرگونه پیشرفت در وب سایت خود (سئو، UX یا هر کاری دیگری)، باید از خودتان بپرسید: مأموریت وب سایت چیست؟
چرا مردم باید از وب سایت من بازدید کنند، پست های من را بخوانند و یا محصولات من را بخرند؟ هدف از وب سایت من چیست؟ شما باید قادر به پاسخگویی به این سوالات باشید. در این پست اهمیت داشتن یک ماموریت روشن را توضیح خواهیم داد. همچنین، اهمیت ارتباط ماموریت با مخاطبان سایت را بررسی خواهیم کرد.

ماموریت چیست؟

ماموریت وب سایت شما شامل ایده هایی است که در مورد وب سایت و شرکت خود دارید. هر صاحب وب سایت انتظارات خاصی از بازدیدکنندگانش دارد. شما می خواهید آنها مقالات شما را بخوانند و یا محصولات تان را بخرند. شاید بخواهید به خوانندگان خود اطلاعات دهید. شاید می‌خواهید آن ها را سرگرم کنید یا می‌خواهید زندگی آن‌ها را با محصولات تان بهبود دهید.
بنابراین قبل از شروع هرگونه برنامه ریزی برای وب سایت خود، باید درباره مأموریت خود فکر کنید. ماموریت وب سایت خود را در قالب چند کلمه و یا یک جلمه روی کاغذ بیارید. برای مثال ماموریت سایت لرن مارکتینگ این است: آموزش بازاریابی و آموزش بازاریابی اینترنتی
یکی از مشکلات اصلی وب سایت ها نداشتن ماموریت و هدف مشخص است. در بسیاری از وب سایت ها مشخص نیست که مجموعه چه خدماتی ارائه می‌دهد. به طور مشخص بیان کنید که هدف شما چیست و چه پیشنهادهایی برای مخاطبان برای رسیدن به این هدف دارید.

چگونه می‌توانید مأموریت وب سایت خود را فرمول بندی کنید؟

برای تعیین ماموریت سایت تان باید زمان صرف کنید. پس از فکر کردن، مأموریت سایت خود را به صورت چند کلمه یا جمله روی کاغذ بنویسید. پیام ماموریت شما باید در یک جمله مفهومی را به مخاطبان منتقل کند. هنگامی که این پیام برای شخص شما روشن شد، خیلی راحت و ساده می‌توانید آن را به مخاطبان خود منتقل کنید.
برای کمک به تهیه مأموریت سایت تان، ما لیستی از سؤالات را برای شما تهیه کرده ایم. با پاسخ دادن به این سوالات می‌توانید ذهن خود را منظم کنید و ماموریت سایت خود را مشخص کنید.

مردم چه کارهایی را می‌توانند با محصولات یا اطلاعات سایت شما، انجام دهند؟
چه محصولات و ایده هایی سایت شما را منحصر به فرد و متمایز می‌کند؟
چگونه محصولات و خدمات شما زندگی مشتریان را بهتر می‌کند؟
چرا مردم باید محصولات یا خدمات معرفی شده را از وب سایت شما خریداری کنند و نه از سایتی دیگر؟ چرا مردم باید اطلاعات سایت شما را به جای اطلاعات وب سایت های دیگر بخوانند؟
چرا این محصولات و خدمات را معرفی می‌کنید؟ (دلیلی فراتر از کسب درآمد)
راه های ماموریت خود را برای مخاطبان خود مشخص کنید

مشخص کردن ماموریت تان برای مخاطبان

هنگامی که مأموریت سایت شما روشن شد، می‌توانید بررسی کنید که آیا این ماموریت در وب سایت شما منعکس شده است یا خیر. ابتدا روی صفحه اصلی و صفحات فرود سایت خود تمرکز کنید. زیرا این صفحات، صفحاتی هستند که ورود بازدید کنندگان به سایت از طریق آن‌ها انجام می‌شود.
فقط چند ثانیه برای بیان این ماموریت به مخاطبان خود فرصت دارید. زمان توجه و تمرکز افراد در اینترنت بسیار پایین است. بنابراین شما باید مطمئن شوید که مهم ترین مساله یعنی ماموریت سایت تان را به سرعت بیان می‌کنید.
برای این که بتوانید ماموریت وب سایت خود را خیلی سریع و مشخص بیان کنید، ۳ راه دارید.
۱) باید یک مقدمه خوب و عالی بنویسید
۲) باید مطمئن شوید که سر تیترها و بخش بندی های سایت شما واضح و روشن هستند
۳) از تصاویر زیبا و مناسب استفاده کنید.

راه ۱) مقدمه مناسب

صفحه اصلی و صفحات فرود شما باید دارای یک مقدمه روشن و واضح باشند. در این مقدمه، مأموریت وب سایت خود را توضیح دهید. وب سایت شما چیست؟ چه می‌فروشید؟ چه خدمتی می‌دهید؟ چه اطلاعاتی می‌دهید؟
مطمئن شوید که این متن واضح و متناسب با زبان مخاطبان تان است. این متن نباید بیش از حد طولانی باشد (بیشتر از یک یا دو پاراگراف).

۲) سر تیتر ها و عنوان ها

راه دیگر برای انتقال ماموریت خود به مخاطبان، این است که از از عنوان ها و تیترها در نوشته های خود استفاده کنید. عنوان صفحه شما باید به صورت مشخصی نشان دهد که موضوع آن صفحه از سایت شما چیست و درباره چه موضوعی صحبت می‌کند.
تیترها و عناوین باید با موضوع اصلی سایت شما هماهنگ و یکپارچه باشند. سایت ما که در حوزه بازاریابی است دارای عناوین و تیترهایی مرتبط با حوزه بازاریابی و بازاریابی اینترنتی است.
در زمان نوشتن عناوین سعی کنید که مخاطبان را دعوت به اقدام کنید. اگر ماموریت سایت ما آموزش بازاریابی اینترنتی است، باید همان ابتدا آن را بیان کنیم و کاربران را دعوت به اقدام کنید. برای مثال برای خواندن راهنمای جامع بازاریابی اینترنتی، صفحه بازاریابی اینترنتی را ببینید.

۳) یک عکس خوب ارزشمندتر از هزار کلمه است

راه سوم برای اطمینان از این که ماموریت شما برای مخاطبان واضح است، استفاده از تصاویر خوب است. برای اکثر محصولات، پیدا کردن تصاویری که منعکس کننده هدف سایت شما باشد، آسان است. در مورد آنچه که می خواهید به مخاطبان خود بگوئید، فکر کنید، در عین حال انتخاب تصاویر ماموریت خود را در ذهن داشته باشید.
اگر شما آب نبات می فروشید، مطمئن شوید که عکس های آب نبات خوشمزه را در صفحه اصلی خود قرار دهید. اگر شما تور ایرانگردی برگزار می‌کنید، باید عکس هایی از مناطق مختلف ایران و تورهای پیشین برگزار شده در صفحه اصلی سایت خود قرار دهید.
برای سایت هایی که خدمات مشاوره یا سرویس ارائه می‌کنند، اغلب پیدا کردن تصویر کمی مشکل تر است. برای مثال سایت لرن مارکتینگ در حوزه آموزش بازاریابی اینترنتی و بازاریابی فعالیت می‌کند که مواردی غیر فیزیکی هستند. ما در صفحه آموزش ها و محصولات خود سعی کرده ایم این مفاهیم را بصری و قابل لمس کنیم.

هنوز برای خودتان وب سایت ندارید؟

ادامه مطلب
1_8tehli87gu4v1gglmqzbxw

 معرفی کتاب چه کسی آنجاست اثر ست گادین

۱۳ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

[…]

ادامه مطلب
ft_book1

معرفی کتاب تفکر ریسمان قرمز نوشته دبرا کایه

۰۹ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

کتاب تفکر ریسمان قرمز (Red Thread Thinking) به شما آموزش می‌دهد که چطور ایده های ناب تان را به سودآوری برسانید. این کتاب برای اولین بار نشان می‌دهد که چگونه ارتباطات جدیدی را از طریق مشاهدات، تجربیات و احساسات کشف کنید تا به وسیله این بینش ها بتوانید ابتکارات موفق و پول ساز را خلق کنید.
دبرا کایه در کتاب تفکر ریسمان قرمز به شما نشان می‌دهد که چگونه بینشتان را به توانایی تبدیل کنید. چطور راهکارهای ابداعی خود را گسترش دهید، چطور فواید تولید کنید و چطور با استفاده از این فواید، کسب و کارتان را گسترش دهید.

می‌توانید از کتاب تفکر ریسمان قرمز جهت قدرتمند کردن توانایی هایتان، اداره مشکلات‌تان و مدیریت کارکنان‌تان استفاده کنید. تفکر ریسمان قرمز می‌تواند یک روش زندگی شود. یک بخش طبیعی از شما که چگونه دنیا را می‌بینید، سوال می‌پرسد و چگونه اطلاعات جدیدی را کشف می‌کند.
موضوع کتاب بر پایه ی یک افسانه ی آسیایی است. این کتاب یک استعاره قدرتمند از این مفهوم است که ارتباطات درست منجر به بینش‌های هوشمند و در نهایت ابداعاتی نوین می شود.
افسانه با یک خدای قدیمی که در ماه زندگی می‌کند شروع می‌شود. او هر بعدازظهر که بیرون می‌رود، یک کیسه‌ی بزرگ و یک کتاب همراه خودش می‌برد. در این کیسه ریسمان های قرمز وجود دارد. طبق این افسانه بین افرادی که در زندگی همدیگر را ملاقات می کنند، گره وجود دارد. ماموریت این خدا این است که این ریسمان ها را به هم گره بزند تا آدم‌هایی که قرار است با هم در ارتباط باشند، به طریقی با یکدیگر آشنا شوند.
برای افرادی که قرار است همدیگر را ملاقات کنند، صرف نظر از مکان و زمان یک ارتباط نامرئی بین آن‌ها توسط ریسمان قرمز وجود دارد. ریسمان ممکن است کش آید یا پیچیده شود، اما هیچگاه قطع نمی‌شود. همانطور که قرار است آدمها همدیگر را ببینند و با هم در ارتباط باشند تا بهترین ابداعات از غیرمنتظره ترین رخدادها را خلق کنند.
کتاب، پنج ریسمان قرمز را توصیف می‌کند که می‌توانیم از آنها برای ابداعات هوشمند و کاربردی در زندگی روزمره استفاده کنیم. هر کسی می تواند به نحوی متفاوت از این روش پنج ریسمانی استفاده کند. با کنار هم قرار دادن ریسمان های غیرمنتظره می‌توانیم در گسترش توانایی های خودمان موفق تر باشیم تا از ایده ها و تصورات به ابتکاراتی نوین برسیم.
به طور خلاصه این کتاب به شما می‌آموزد که چطور

اطلاعات و دانش خود را بر اساس نوآوری گسترش دهید.
بینش های خوب را شناسایی کنید و دنبال هرچه بهتر و بیشتر کردن آن‌ها باشید.
در هر زمان و مکانی به توانایی های ابداعی خود دسترسی یابید تا توانایی برقراری ارتباط هایی که منجر به ایده های خوب می‌شوند، را افزایش دهید.
از تاریخ به عنوان یک منبع ارزشمند برای ابداعات آینده استفاده کنید.
دریابید که فرهنگ و خصیصه های اجتماعی می‌توانند برای شما سود و منفعت به ارمغان آورند. مشاهده فرهنگ بدون درک آن همانند تشخیص علائم یک بیماری بدون درمان آن است.

&nbsp […]

ادامه مطلب
608006-_uy630_sr1200630_

معرفی کتاب نشان عشق اثر کوین رابرتز

۰۷ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

کوین رابرتز در کتاب نشان عشق (lovemarks)، آینده ای فراتر از برندها و عناوین تجاری را مطرح می‌کند. این کتاب حاصل ذهن پرثمر و ساختار شکن کوین رابرز مدیر عامل شرکت Saatchi & Saatchi می‌باشد. رابرتز با هیجان زیادی درباره موضوعات مختلف صحبت می‌کند و با استفاده از داده های واقعی نشان می‌دهد که اصول تجاری سازی سنتی دیگر از بین رفته اند.

کتاب نشانه های عشق (love marks)

کتاب lovemaks به عنوان بهترین کتاب تجاری منتشر شده در پنج سال اول قرن اخیر شناخته شد. این کتاب تا کنون بیش از ۱۵۰ هزار نسخه چاپ شده است و به ۱۴ زبان دنیا ترجمه شده است. پس از این موفقیت، یک ویرایش جدید از کتاب رونمایی شد که در آن فصل جدیدی به کتاب اضافه شده بود.
فصل جدید کتاب با نام «الماس‌های درون یک ذهن» مجموعه‌ای از ایده ها را برای تولید کنندگان و صاحبان فروشگاه ها و مغازه های کوچک ارائه می‌کند. رابرتز در این کتاب به بررسی تاریخچه خرید و چگونگی تغییرات گسترده ای که فرآیند خرید در طی ۱۰ سال اخیر تجربه کرده است، می‌پردازد. کوین در این کتاب ما را به استفاده از عناصر دیگری تشویق می‌کند. احساسات، صمیمیت و عشق.
کوین رابرز مدیر عامل شرکت Saatchi & Saatchi […]

ادامه مطلب
کتاب وال مارت - داستان وال مارت - تاثیر وال مارت

معرفی کتاب داستان وال مارت اثر چارلز فیشمن

۰۵ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

شرکت­های معدودی وجود دارند که به اندازه وال مارت باعث خشم و عصبانیت منتقدان شده باشند. شرکت وال مارت تاثیرات فوق العاده بزرگی هم از لحاظ مثبت و هم از جنبه های منفی روی رفتار مصرف کننده گذاشته است.
چارلز فیشمن در کتاب قابل تامل و در عین حال آتشین خود، بهترين و بدترين اثرات جهانی شدن را نمایش داده است. حقایق بسیاری وجود دارند که با دانستن آن‌ها شگفت زده خواهید شد. فیشمن در کتاب تاثیر وال مارت این حقایق را بیان کرده است. همچنین سوال های عمیقی را در ذهن خواننده باز می‌کند که مخاطب را به فکر و تامل تشویق می‌کند.

کتاب داستان وال مارت

فیشمن در کتابش می‌نویسد: وال مارت آینه ای از آمریکایی هاست.
این چیز بدی نیست. دست آخر وال مارت همان گونه که فیشمن نوشته، آینه­‌ای از آمریکایی ­هاست. در یک دموکراسی، حضور یک چنین یگانگی‌ای و تمرکز قدرت اقتصادی‌ای، یک اخطار است. امریکا باید به کنترل سرنوشت خود در برابر این شرکت تن دهد.
پرداختی شرکت وال مارت به کارکنان خود پایین است. وال مارت نمی‌تواند هزینه بالایی به کارکنان خود بپردازد چون که شعار هر روزه‌اش تمرکز بر قیمت های پایین تر است. وال مارت ورود به اتحادیه را نمی‌پذیرید چرا که با پذیرش آن باید تن به تقاضای افزایش دستمزد و ایجاد شرایط بهتر برای کارکنان دهد. این کار باعث هزینه های اضافی برای شرکت می‌شود.
تمرکز وال مارت روی هزینه ها باعث توقف بسیاری از کسب وکارها و تعطیلی کاخانه ها شده است. بر اساس یک مطالعه انجام شده، از بین ۲۹ ورشکستگی عمده‌فروشی می‌توان ۲۵ مورد از آن‌ها را مرتبط به وال مارت دانست.
ارزان فروشی وال مارت باعث کاهش هزینه های خانوارها می‌شود که این موضوع به نرخ تورم آمریکا کمک می‌کند. وال مارت ادعا می‌کند که در حال اشتغال زایی است. ۴۸۰ هزار شغل توسط این شرکت در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۴ ایجاد شده اند. اگر از دید این آمار به قضیه نگاه کنیم، وال مارت در حال اشتغال زایی است. اما در همین مدت، ۱/۳ میلیون فرصت شغلی در آمریکا از بین رفته اند. شرکت های زیادی بر اثر اصرار به قیمت پایین وال مارت، له شده اند و از تولید خارج شده اند که در نتیجه افراد زیادی شغل خود را از دست داده اند.
سالیانه ۲/۷ میلیارد نفر از وال مارت خرید می‌کنند. چون مشتریان به منافع کوتاه مدت اهمیت بالایی می‌دهند و این شرکت این منافع را برای آن‌ها در دسترس قرار داده است. برای تغییر روش های وال مارت، فیش من در این کتاب پیشنهاد می‌دهد که اول باید مصرف کنندگان آن تغییر کند.
در تلاش برای درک عملکرد داخلی مجموعه شرکت­ های وال مارت و اثر آن بر ایجاد شغل، اقتصاد جهانی، محیط­ های کاری، تامین کنندگان، رقبا، جوامع و مسائل دیگر، فیشمن با هر کسی در خارج از وال مارت که ممکن است تحت تاثیر وال مارت قرار گرفته باشد، گفتگو کرده است.
با توجه به پنهان کاری وال مارت و عدم وجود شفافیت در آمارهای آن، فیشمن مجبور به تکیه بر تیز هوشی و فراست تحقیقی خود شد. آنچه که او دریافت این بود که وال مارت یک تعریف نهایی از دوگانگی است،.یک تناقض که تمامی سطوح جامعه را، از افراد گرفته تا جامعه، کشور و اقتصاد جهانی، گمراه کرده است.
از یک سو، وال مارت نا­متظاهر و عاری از حاشیه است. صدها هزار شغل ایجاد کرده است. ارزان­ترین قیمت­ ها را برای مصرف کنندگان فراهم کرده و همواره به ارزش­ های اصلی خود پایبند است. از طرف دیگر چنگال دیکتاتوری خود را روی تامین کنندگان و رقبای خود گسترانده و باعث از بین رفتن مشاغل بسیار بیشتری شده است، به طور غیر مستقیم اکو سیستم­ های طبیعی محلی را از بین برده و نابود کرده است. نیروی کار ارزان و شیوه­‌های ناعادلانه‌ی کار را ترویج کرده است. هیچ شفافیتی ندارد و باعث لطمه زدن به ارزش­ه ای اصلی نظام تجارت آزاد شده است. وال مارت به مرزها و حدود سرمایه داری (کاپیتالیسم) خوب و بد تعرض کرده و نشان دهنده یک کیفیت مشخص شده از جهانی سازی است.

فهرست مطالبی که در کتاب فیشمن می‌خوانید

مقالات مشابه:

ادامه مطلب
معرفی کتاب رموز فروش موفق جفری گیتومر

معرفی کتاب رموز فروش موفق جفری گیتومر

۰۲ اسفند ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

کتاب رموز فروش موفق جفری گیتومر (“The Little Red Book of Selling”)، کتابی در زمینه فروش است که هر کارآفرین یا صاحب کسب و کاری باید آن را داشته باشد. جفری گیتومر در این کتاب از ۱۲/۵ () اصل اساسی برای فروش موفق صحبت می‌کند. اصولی که با دانستن و به کار گرفتن آن‌ها می‌توانید فروش خود را افزایش دهید و خود را از سایر رقیبان متمایز کنید.

رموز فروش موفق : ۱۲/۵ اصل برای فروش موفق

۱) بروید که برنده باشید

اولین رمز فروش موفق آماده بودن برای برنده شدن است. شما باید بخواهید برنده شوید تا بتوانید یک فروشنده موفق باشید. کار فروش سخت است و عدم فروش علت شکست بسیاری از کسب و کارهاست. هیچ جمله انگیزشی یا خارق العاده ای وجود ندارد که به شما برای فروش انگیزه بدهد. تنها راه برای فروش موفق ، کنار گذاشتن بهانه هاست. باید کاری را که به نظرتان درست است انجام دهید.
پس از انجام کار از عیب جویی یا سرزنش خود دست بردارید حتی اگر کارتان اشتباه بوده باشد. شما باید به خودتان اجازه شکست خوردن بدهید. مربی سوارکاری یکی از دوستانم می‌گفت برای این که بتوانید یک سوارکار ماهر شوید باید حداقل ۵ دفعه از روی است پایین بیفتید. برای این که بتوانید ۵ بار از روی اسب پایین بیفتید باید حداقل ۵ بار از اسب بالا بروید.

۲) آمادگی قبل از فروش

در مورد آنچه که می‌­فروشید چه می‌­دانید؟ در رقبای خودتان و محصولتان چطور؟در مورد کسی که به او می‌­فروشید، چطور؟ آیا او مشتری شماست یا مصرف کننده محصول شما؟ (مقاله مشتری کیست و مصرف کننده کیست؟ را ببینید).
دانش قدرت است و داشتن پاسخ مناسب به سوالات سخت، اغلب تفاوت بین موفق شدن در فروش و دست خالی به خانه برگشتن است. آمادگی به معنی این است که شما باید راهحل­هایی برای مشکلات مشتریان خود داشته باشید. برای این کار لازم است کهشما وظایف­تان را انجام داده و دو قدم جلوتر از بقیه باشید.

۳) برند سازی شخصی

برند سازی شخصی، خود فرآیند فروش است. این مهم نیست که شما چه کسی را می­‌شناسید، بلکه مهم این است که چه کسی شما را می‌­شناسد. هیچ راهی برای فروش، ساده‌­تر از این نیست که مشتری به سمت شما بیاید.

اگر مشتری بخواهد به سمت شما بیاید باید شما را بشناسد. اگر مشتریان برندی را بشناسند و به آن اعتماد داشته باشند به سادگی از آن خرید خواهد کرد. آن طوریکه مردم در مورد شما فکر می­‌کنند، در مورد محصول و خدمات شما هم فکر خواهند کرد. برای این که ببینند چیزی که شما می‌فروشید خوب است یا نه، مردم به ذهنیت شان نسبت به شما رجوع می‌کنند.
بنابراین در هیچ شرایطی برند شخصی خود را لکه دار نکنید. اگر شما یک برند قوی داشته باشید، هنگامی که مردم در مورد محصولات و خدمات شما فکر می‌کنند شخصیت شما اولین چیزی خواهد بود که به ذهنشان خطور می‌کند. هنگامی که قصد خرید داشته باشند شما اولین کسی خواهید بود که با او تماس خواهند گرفت.

۴) رقابت بر سر ارزش است

همه فرآیند فروش موفق وابسته به ارزشی است که مبادله می‌شود. همه چیز وابسته به نوع ارتباط شما و ارزشی است که پیشنهاد می‌کنید. همه چیز قیمت نیست. رقابت بر سر قیمت یک مسابقه بسیار سخت است و این کار هیچ وقت منجر به وفاداری مشتری نمی‌شود. در نتیجه گسترش پیدا نمی‌کند و رشد نخواهد داشت.
برای داشتن وفاداری مشتری باید یک ارزش مناسب و یک ارتباط مناسب برقرار کنید. درک این که شما چه ارزشی را به مشتری پیشنهاد می‌کنید فراتر از عنوان کردن اسم محصول و یا لیست ویژگی های آن‌هاست. شما باید به صورت دقیق برای آن‌ها مشخص کنید که پس از خرید از شما چه ارزشی را دریافت می‌کنند. چه طور این ارزش می‌تواند به بهبود زندگی آن‌ها کمک کند.
پس از خرید و استفاده از محصول، مشتری باید ارزش ارائه شده را لمس کند و با آن ارتباط برقرار کند. اگر این اتفاق بیفتد درهای اعتماد بین شما و مشتری باز می‌شود و زمینه برای ارتباط های بعدی و خرید های بعدی شکل خواهد گرفت. این اتفاق، رخدادی است که قیمت گذاری عالی هیچ وقت نمی تواند به آن دست یابد (مقاله مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چیست؟ بیان ۳ تعریف و معرفی نرم افزار را ببینید).

۵) شبکه ارتباطی

قطعا افرادی را می‌شناسید که همه مشتاقانه به سمت آن‌ها می‌آیند. شاید فکر کنید که خیلی خوش شانس هستند ولی این طور نیست. آن‌ها شبکه ارتباطی قوی ای دارند و برای ایجاد آن زمان گذاشته اند. هر چه بیش تر در جاهای مختلف حضور داشته باشید و با افراد بیش تری تعامل کنید شبکه ارتباطی قوی تری خواهید داشت.
یکی از بزرگ ترین موانعی که باعث می‌شود افراد شبکه سازی نکنند، وقت و زمانی است که بابت شبکه سازی باید صرف کنند. برای این که به این مانع غلبه کنید لازم است که فرآیند شبکه سازی را یک کار ساده و تفریحی کنید. جفری گیتومر می‌گوید بهترین فروشندگانی که من می‌شناسم همیشه بیرون هستند و از این بیرون بودن و موقعیت هایش لذت می‌برند. آن ها همیشه از جانب افراد مختلف دعوت می‌شوند و در یک جلسه دوستانه و لذت بخش اقدام به برقراری ارتباط و شبکه سازی می‌کنند. شبکه سازی کار نیست و شما باید به صورت یک تفریح به آن نگاه کنید.

۶) شناسایی تصمیم گیرنده واقعی

ادامه مطلب
معرفی کتاب صد راز ساده­ افراد موفق

معرفی کتاب صد راز ساده­ افراد موفق نوشته دیوید نیون

۳۰ بهمن ۱۳۹۶
|
0 نظرات
|

همه ما دوست داریم که موفق شویم اما خیلی از ما این سوال را داریم که چطور؟ کتاب صد راز ساده­ افراد موفق با ۱۰۰ روش به ما پاسخ می‌دهد.
کلیدهای موفقیت چه هستند؟ دانشمندان صفات، باورها و شیوه­ های عمل افراد موفق را در تمام جنبه­ های زندگی آنان مطالعه کرده‌­اند. پاسخ هایی که به دست آمده است اغلب به صورتی کسل کننده منتشر شده اند. اغلب این دستاوردها به زبان خاص و برای سایر دانشمندان نوشته شده است و نه برای مام
کتاب صد راز ساده­ افراد موفق به صورتی زیبا و عالی ساختار شکنی می‌کند. این کتاب بهترین و معتبرترین نتایج تحقیقات را جمع آوری کرده است و به زبانی خیلی ساده و قابل فهم برای ما بیان کرده است. به زبانی که همه ما به راحتی می‌توانیم آن را بفهمیم و با آن ارتباط برقرار کنیم.
کتاب صد راز ساده­ افراد موفق همان طور که از نامش پیداست، از ۱۰۰ عنوان تشکیل شده است. هر بخش شامل توصیه ها و مشورت هایی برای ماست. مشورت هایی که بر اساس یافته های محققان از بررسی زندگی افراد موفق به دست آمده است.
هر بخش برای ما یک مثال عملی دارد. این که چه کاری را باید انجام دهیم و از چه کاری باید پرهیز کنیم. همچنین در هر بخش با یک آمار مبتنی بر تحقیقات علمی مواجه هستیم. این آمارها نشان دهنده‌ی معتبربودن و علمی بودن مباحث کتاب است و نه نظرات شخصی نویسنده.

عناوین کتاب صد راز ساده­ افراد موفق

۱- احساس صلاحیت، آغاز صلاحیت است
۲- موضوع این نیست که تا چه اندازه سخت تلاش می­کنید
۳- خلاقیت از درون سرچشمه می­گیرد
۴- پیروزی­های کوچک را لمس کنید
۵- شما نمی­توانید خود را مجبور به دوست داشتن کلم بروکلی کنید
۶- در برابر اصرار بر متوسط بودن، مقاومت کنید
۷- زمان خیلی زیادی وجود دارد
۸- هرگز فقط یک کار وجود ندارد
۹- اولین مبارزه­ی خود را ادامه ندهید
۱۰- تغییر آسان نیست، اما ممکن است
۱۱- به دنبال خرج کردن از تضادها باشید
۱۲- مسیرهای­تان را بنویسید
۱۳- انتظار غیر منطقی بودن را داشته باشید
۱۴- بهترین دفاع، گوش دادن است
۱۵- برنده­ها ساخته می­شوند، به دنیا نمی­آیند
۱۶- کارها را به ترتیب و منظم انجام دهید
۱۷- از هر راهی که می­توانید تجربه کسب کنید
۱۸- خود انگیزی یک بار به کارتان می­آید
۱۹- به آرامی سخن بگویید
۲۰- جایی که شما ایستاده­اید، بستگی به جایی دارد که به آن نگاه می­کنید
۲۱- از علایق شخصی خودتان استفاده کنید
۲۲- به خاطر داشته باشید که چه کسی هستید و در کجا قرار گرفته­اید
۲۳- با اعتماد به نفس مذاکره کنید یا اصلا مذاکره نکنید
۲۴- داوطلب شوید تا احساس بهتری داشته باشید
۲۵- تکالیف و وظایف­تان را به یاد داشته باشید و رتبه­بندی را فراموش کنید
۲۶- از بیرون گود ایستادن و قضاوت کردن که فلج کننده است، اجتناب کنید (از دور دست بر آتش داشتن، اجتناب کنید)
۲۷- به دنبال خط تراز بلند بالایی باشید
۲۸- شانسی بازی کنید
۲۹- گذشته آینده نیست (گذشته همیشه چراغ راه آینده نیست)
۳۰- خواب شبانه­ی خوبی داشته باشید
۳۱- آغاز و اتمام کار با شماست
۳۲- الگوها را شناخته و ملاحظه کنید
۳۳- راندمان و کارایی همه چیز است
۳۴- فردا روز بهتری خواهد بود ( اما دقیقا چگونه؟)
۳۵- درس­ها نمی­توانند تهدید کننده باشند
۳۶- موفقیت با قاعده و فرمول است، فانتزی نیست
۳۷- شما نیاز دارید بیشتر از این مقدار بدانید که، صرفا در چه چیزی استعداد دارید
۳۸- الگوها یک اندازه متناسب برای همه نیستند
۳۹- از زیان­ها درس بگیرید
۴۰- کارتان را بپذیرید، زیرا که ممکن است تا ابد آن را داشته باشید
۴۱- ورزش کنید و خوب بخورید
۴۲- خستگی و ملالت، دشمن موفقیت است
۴۳- در مورد نقش­تان در نتیجه­ی کار آگاه باشید
۴۴- شروع به شمارش تغییرات کنید
۴۵- گوش دادن مهم است، نه صحبت کردن
۴۶- چشم بند خود را باز کنید
۴۷- شما گرفتار چیزی می­شوید که از آن هراس دارید
۴۸- در مورد کسی که می­خواهید باشید، فکر کنید
۴۹- رهبری مسری و سرایت پذیر است
۵۰- پشتیبانی می­خواهید؟ سزاوار آن هستید
۵۱- شما اگر تحت کنترل نباشید، زودتر تسلیم شده و منصرف می­شوید
۵۲- زندگی یک بازی با حاصل جمع صفر نیست
۵۳- شما مجبور نیستید بیشتر از A […]

ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next page ›