۶ - مارها در هواپیما

۶ – مارها در هواپیما

این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

snakes on a plan

فیلم سینمایی «مارها در هواپیما» اگرچه فیلم ضعیفی است اما نقطه ی قوتش که موضوع بحث ما است برمی گردد به روش تیم بازاریابش که بی شک انقلابی در زمان خود بود. فیلمی که از زمان تولدش تا انتشار کامل آن بدست قدرتمند اینترنت صورت گرفت. حتی قسمتهایی از محتوای فیلم برمی گردد به اتفاقاتی که در کمپین های تشکیل شده برای این فیلم رخ داد.

پس از اینکه نوشتن فیلمنامه توسط جاش فریدمن تمام شد، نویسنده تصمیم گرفت که فیلمنامه را در وبلاگ خود بگذارد. وقتی این کار صورت گرفت، طرفداران این پروژه پس از اینکه فیلمنامه را خواندند شروع کردند به ایده دادن و از نظرشان کم و کاستی های فیلمنامه را برشمردن، دقیقا کاری که تولید کنندگان فیلم برایش برنامه ریزی کرده بودند و انتظارش را داشتند. نتیجه چیزی شد که در واقع باعث و موجبات انقلاب واقعی صنعت فیلم سازی را فراهم ساخت، اینکه مردم توسط اینترنت انتظار و توقعشان از فیلم ها را بیان کنند و فیلم سازها برای موفقیت تجاری بدانها عمل کنند، چیزی که امروزه به طور معمول و گسترده استفاده می شود.

این ایده ی درخشان و فوق العاده ی گروه بازاریابی باعث می شد که مخاطبان فیلم در یک پروسه ی خلاقانه با حال و هوای فیلم محبوبشان درگیر شوند، و علاوه براینکه چنین شد، چیزی اتفاق افتاد که حتا کمپین بازاریابی هم فکرش را نمی کردند، فیلم در گیشه بی نظیر ظاهر شد و طرفداران اینترنتی ای که قبل از آن کپی فیلم هارا به صورت غیر قانونی از اینترنت دانلود می کردند از کارشان دست کشیدند. در یک جمله بازاریابی صحیح این فیلم توانست علاوه بر بالابردن فوق العاده میزان فروش، در جهت فرهنگ سازی نیز گامی موثر بردارد.

عضویت در خبرنامه آکادمی

با عضویت در خبرنامه هر شنبه به صورت صد در صد رایگان آخرین و داغ‌ترین مباحث روز بازاریابی را در ایمیل خود دریافت کنید.

envelope-o
این مقاله را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید

کتاب رایگان ۷ اصل اساسی برای برندسازی

کتاب ۷ اصل اساسی برای برندسازی

برندسازی تنها راه افزایش قطعی فروش و درآمد شماست. داشتن چهره‌ای متفاوت از سایر رقباست که باعث می‌شود نسبت به دیگران ترجیح داده شوید.

همین الان این کتاب را به رایگان در ایمیل خود دریافت کنید

x