Mastodon چیست و آیا بازاریابان رسانه های اجتماعی باید آن را در رادار خود نگه دارند؟

Mastodon یک رویکرد جایگزین برای رسانه های اجتماعی است که از طریق شبکه منبع باز از سرورهای مستقل، به جای یک پلت فرم واحد اجرا می شود. به جای اینکه یک غول فناوری شبکه را کنترل کند، هزاران شبکه کوچکتر یا «سرورها» کاربران داخلی، قوانین را تنظیم می کنند و از عملکرد صحیح پلت فرم اطمینان می دهند.

“Mastodon یک پلت فرم متن سنگین است و شما گیف های متحرک، ویدئوها یا تصاویر بزرگ زیادی نخواهید دید. این چیزها وجود دارند، اما معمولاً برای دیدن آنها باید روی آنها کلیک کنید. در عوض، روی ایجاد و برقراری مکالمات تمرکز کنید. اطلاعات جالب را به اشتراک بگذارید. سوالات عالی بپرسید تا مردم صحبت کنند. و با دیگران درگیر شوید. اینجاست که بیشترین ارزش را پیدا خواهید کرد.”

“این واقعا مهم نیست که از چه سروری استفاده می کنید، اما اگر می خواهید یک سرور اختصاصی برای پیوستن پیدا کنید، ممکن است به این معنی باشد که فید محلی شما کمی بیشتر به آن موضوع توجه دارد، اما انجام این کار ضروری نیست. “

می توانید یک فید متناسب با آنچه می خواهید ببینید بسازید و از ویژگی هایی مانند برگه کاوش برای یافتن محتوای جدید و هیجان انگیز استفاده کنید.

نکاتی برای کاربران جدید Mastodon

شما نمی توانید با انتظار نتایج مشابهی که از کانال های رسانه های اجتماعی قبلی دریافت کرده اید، به Mastodon نزدیک شوید. در هر صورت، کینگ می‌گوید که اگر برندها بر رهبری فکری تمرکز کنند، می‌توانند خود را برای دیده شدن بهتر برند در پلت‌فرم قرار دهند – به بازاریابان محتوا یا روزنامه‌نگاران تعیین‌شده برای ارسال پست در مورد مکالمات و اخبار پرهیاهو.

تمام امکاناتی که Mastodon ارائه می دهد را ببینید

یک شبکه اجتماعی جدید طوفان اینترنت را به خود اختصاص داده است و نام آن ماستودون است. این پلتفرم با جذب تقریباً دو میلیون کاربر فعال تا ژانویه امسال، به عنوان جایگزینی برای توییتر توصیف شده است.

بازاریابان در مورد ماستودون اجتماعی یاد می گیرند و یاد می گیرند که چگونه از آن برای برند خود استفاده کنند

“نرخ تعامل در Mastodon بسیار بالاتر از توییتر است. به علاوه، حضور روزنامه نگاران زیادی در پلتفرم نیز وجود دارد که به خوبی برای دیده شدن نام تجاری شما است. اگر شما برندی هستید که عاشق چت کردن با مخاطبان خود هستید، ممکن است چنین باشد. یک مکان عالی برای شما. بهترین راه برای پیدا کردن این موضوع این است که یک تست سه تا شش ماهه ایجاد کنید و ببینید که چگونه برای شما کار می کند. فقط انتظار نداشته باشید که شبیه توییتر باشد یا عمل کند، زیرا اینطور نیست.”

بنابراین این نام جدید چه چیزی برای بازاریابان دارد؟ و آیا برند شما از حضور در آن سود می برد؟ در این پست، ماستودون چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد – طبق گفته یک شریک بازاریابی با تجربه و قابل اعتماد در اینجا در HubSpot، توضیح خواهیم داد.

از کریستال کینگ، یکی از مدیران ارشد بازاریابی و پروفسور اصلی ورودی HubSpot، پرسیدیم که آیا راهنمایی مفیدی برای افراد تازه وارد به این پلتفرم دارد. این چیزی است که او باید بگوید.

  1. خودتان را در آنجا قرار دهید و به سرورهای مختلف بپیوندید.

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، به افرادی که قبلاً در توییتر دنبال می‌کنید نگاه کنید. این احتمال وجود دارد که اگر آنها یک اینفلوئنسر تمام وقت یا یک پوستر مکرر هستند، ممکن است قبلاً به Mastodon راه یافته باشند – و می توانند به شما در شناسایی سرورهایی که بیشتر از آنها لذت می برید کمک کنند.

3. انتظار تصویری نداشته باشید، منتظر گفتگو باشید.

بازاریابان نمی توانند برای دستیابی به مخاطبان هدف به تبلیغات پولی یا تبلیغاتی تکیه کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند از Mastodon برای ارائه ارزش، بینش یا محتوایی استفاده کنند که مشتریان بالقوه را درگیر کند – به جای اینکه به آنها بفروشند.

اکنون دانلود کنید: الگوهای برنامه ریزی بازاریابی محتوای رایگان